Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

Какво става с клуб "Иван Ефремов"?!?

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

Какво става с клуб "Иван Ефремов"?!?

Мнениеот Boby_ » Пет Яну 24, 2003 6:16 pm

Понеже в последно време почти не влизам в мрежата, да не говорим за посещения в клуба, май съм останал малко встрани от последните събития. Но въпреки това всички сътресения около клуб по фантастика и прогностика "Иван Ефремов" живо ме интересуват - много ми се иска да знам, че има едно такова място, макар и да не мога често да го посещавам. В тази връзка имам въпрос - какво точно става в/с клуба?
От всички теми и мнения тук и в дира успях в общи линии да разбера, че Генерала си подава оставка като председател на клуба, че се обсъжда (или вече е решено?) клубът да се регистрира, както и да се въведе членски внос. Какво е решено до момента и какво предстои да се обсъжда? Ще съм много благодарен на отговори, заредени с минимум емоции и максимум факти.
Boby_

Re: Какво става с клуб "Иван Ефремов"?!?

Мнениеот Шаркан » Съб Яну 25, 2003 5:04 am

Боби, Генерала иска да си иде в запас, понеже вече му идва множко. До есента ще удържи позициите, но дотогава трябва да е готово попълнение, което да го замести в окопите на предната линия, пък той ще иде да пише мемоари (нали тъй правят всички генерали?).

Носят се слухове, че младежкия дом ще се приватизира. А щом има слухове за такова нещо - значи някой е хвърлил око на сградичката. Тоест само въпрос на време е да ни поискат наем или просто да ни изхвърлят. Поради това се налага да се решим (още не е решено) две неща:
-- регистрация; yes/no/cancel?
-- членски внос; yes/no/cancel/сколько баксов, чувак?
-- кой, как и защо ще стане председател или съпредседатели в количество от 2 до 50 индивидуални единици;
(последната точка е бонус - плащаш две, получаваш три)

Покрай чисто деловите неща, тоест горните три грижи, се вихрят фантасмагории и пророчества, и откровения за същността на клуба и неговото сияйно като лъсната кофа за боклук бъдеще.
Останалото вероятно можеш да си допълниш с материали от дискусията, която за мое изумление, макар и оживена, не е МАСОВА. Което значи само две неща:
а) на повечето, които не се изказват, не им пука, демек може и да мрънкат, но каквото се реши по добрия стар диктаторски начин - туй ще да е;
б) нямат компютри или сайта не ги пуска да постват мнения.

Така че още отсега мога да ти кажа какво ще стане: ще стане това, което пожелае г-н Някой, който има и ЕГН и всичките други общограждански неща. Този Някой ще рече:
"Аз ще съм председателят, строй се пред Ефрейтора! За даване на членски внос - ходом-марш! Юристите, до 24 часа ако няма регистрация, ще бъдете разстреляни! Впрочем, колеги, има ли доброволци със собствено оръжие за наказателния взвод? Да съставят списък веднага... да, може и арбалет, само не и газови пистолети. И така, точка втора от днешната среща е..."
И всичко ще си продължи в най-лошия случай по старому, ако не в досегашното помещение, то в някое заведение на изпаднали мутри, които по този начин ще се перчат в квартала: скива ли бе брато кви ентелигенти идват у мойто бар, а? а при теб само пияници, уууу...
И наистина така ще стане, ако мнозинството клубари продължават да си траят като мишки в трици. Ще стане, както става при хората - идва, вижда, побеждава. А избори и тем подобни демократщини - хмък! От Елада насам тази практика е все провал. Човеците не умеят да живеят в нормално общество, без вождове и командири, които сами се назначават. Ето това разбрах от дискусията за клуба досега.
Туй то.
Жив и здрав, надявам се, че при теб вървят нещата

Шаркан

Мнениеот Boby_ » Вто Яну 28, 2003 3:44 pm

Значи работата е станала "дебела"? Хм. Тогава да взема да си кажа и аз мнението.
-- регистрация - определено да. Има ужасно много предимства и съвсем малко недостатъци в сравнение с неформалната организация на клуба.
-- членски внос - като гледам посоката, в която се развиват нещата, май няма да може да се мине без това. Подходяща е всяка сума от 3 до 10 лв - от по-малко от 3 няма да има смисъл, а повече от 10 ще натежат на доста хора.
-- кой, как и защо ще стане председател или съпредседатели - нямам представа. Устройва ме всеки, който ще продължи съществуването на клуба и ще го закрепи във вид, подобен на днешния, стига това да не съм аз.
Май не помогнах много? Е, за нещастие нямам време и сили за повече.
Чао за сега, като имам време, ще мина покрай клуба (стига все още да си е на мястото, когато се наканя).
Boby_

Мнениеот Mandor » Сря Яну 29, 2003 12:28 pm

Da kaga i az ne6to 4e kato gledam postingite na 6arkan (sagaliavam no niama kirilica v tozi i-net klub:(()mai naistina samo opredelena 4ast ot horata pose6tava6ti klub I.Efremov pi6at v tozi forum.Mislq 4e taka 6te bude i s 4lenskiat vnos.Samo opredeleni hora 6te go platiat predpolagam 4e okolko 60% ostanalite 40% shte go pla6tat ili ot vreme na vreme(ako e mese4en) t.e. tozi mesec "da" sledva6tiq "ne" ili prosto niama da go platqt za6toto te pose6tavat kluba samo na opredeleni temi ili kogato prosto re6et da opolzotvorqt vremeto si s tova.I ne mi stana yasno: ako se prieme da ima 4lenski vnos, tezi koito ne go vnesat-kakvo 6te stane s tiah?Niama da mogat da pose6tavat kluba li?Ili 6te gi gledat prez pogleda na amerikanski dariteli?

[s]:-([/s]I ponege Generala go spomena....Pitaite Bokonon toi 6te vi kage istinata[s]:-)[/s]

Mandor

Мнениеот kopo » Чет Яну 30, 2003 6:35 am

Може ли тогава един директен въпрос лично към теб (благодаря на Шаркан за няколкото въпроса, които ми зададе снощи):
След като [i]някой[/i] (не ти) успее да организира нещата и да закрепи клуба във вид, максимално близък до сегашния, ще започнеш ли да плащаш "всяка сума от 3 до 10 лв", която [i]същия някой[/i] определи като членски внос?

kopo

Мнениеот Шаркан » Чет Яну 30, 2003 2:16 pm

Не, просто членски внос ще плащат онези, на които наистина им пука за клуба. Само че по моя идея това не трябва да дава право на коей да е човек с клубна членска карта да иска от някой, който му опонира, да покаже своята, пък тогава да говори. Клубът е отворен за ВСИЧКИ. И темите са също за това - да идват онези, които им е интересна дадена тема.

Впрочем, ако се реализира идеята със сдружението от неколцина души, които ще се регистрират като юр.лице с цел да уреждат някои поадминистративни и формални въпроси, да "създават материалната страна", за да съществува този клуб, включая предложените от ЕксПешо да ги наречем секции (за пример: в една от тях ще се канят лектори-преподаватели и просто опитни автори, които да посвещават в тайните на писателския занаят начинаещите писачи; аз ще съм сред "курсантите"). Тогава въпросът с членския внос отпада, макар че като израз на някаква ангажираност може да бъде и символичния от 1 левче.
Аз предлагах гъвкав членски внос по редица причини, но ако ще има "администратори", които обаче не са "владетели" на клуба като кръг от хора, които се събират поради общи интереси, то тогава символичния членски внос е приемлив.
(само дето едното левче за различни хора пак ще е нещо различно - дори не като трайно състояние, а като нещо временно: в момента го нямам левчето, затова утре ще пуша на аванта, така че то ми е проблем, но вдругиден няма и да забележа кога съм го похарчил).

Та, ако питането ти не е било ирония - споко. Никаква разлика няма меджу хората с членските карти и обикновените редовноидващи, но без карти, както и на инцидетно идващите никой няма да им пречи да се изкажат, стига да искат.
Това с членския внос на практика е личен избор, чез значение как ще постъпят другите (каквото би трябвало да е поведението на възрастни и интелигентни същества, па макар и хора)

Шаркан

Мнениеот Pivo » Пет Яну 31, 2003 3:40 am

Що да не плаща ?
От друга страна човека е безработен .
Според мен трябва да плаща 1 лв.
Така де, нали сме социално-достойнствено ориентиран клуб.
Pivo

Мнениеот Boby_ » Съб Фев 01, 2003 1:58 pm

Ако не бях готов да плащам подобна сума, изобщо нямаше да я споменавам. Мисля, че това се подразбира.
Boby_

Мнениеот Boby_ » Съб Фев 01, 2003 2:00 pm

[s]:-))[/s]
Все още не съм се регистрирал в бюрото по труда.
[s]:-}[/s]
Boby_

Мнениеот kopo » Пон Фев 03, 2003 3:10 am

Благодаря за точния и ясен отговор.
От 2-3 седмици в дискусиите преобладават уклончиво-неясните мнения и предложения. Добре е от време на време на да се мярка някой, който да каже "аз ще направя".

kopo

Re: Какво става с клуб

Мнениеот bengalski » Вто Фев 11, 2003 10:41 pm

taka
qsno vi e4e ako 4lenskiqt vnos e lev4e vseki 6te si go pla6ta
a tozi koito moje da dade po pove4e ni6to ne mu pre4i da go napravi
taka 4e az ne vijdam kude e problema

Редактирано (12-02-03 06:45)
bengalski

Назад към Общи дискусии