Начало форум Спорт

Спорт

Събота, 27.10.12, 17.30 ч. - VW Team-Мисирите

Място за обсъждане на спортни теми и събития

Re: Събота, 27.10.12, 17.30 ч. - VW Team-Мисирите

Мнениеот sasho_angelov » Нед Окт 28, 2012 4:59 pm

Диляне,

След като се разбрахме на почивка да затворим отзад, защото сме по-малко, ти 5мин не се върна нито веднъж, въпреки че виках много, ама не можех да напусна вратата. Така че въпросът е излишен. Ние побеждаваме когато играем затворено, но и организирано, а сега играем като отбор от две половини и не сте ме послушали нито веднъж. Ние можем да бъдем умен отбор, докато не станем отбор като начало. Не е лично към теб. Предлагам ви всеки да намери време да изгледа един мач на другите отбори и ще разбере какво имам впредвид.

На този терен техника не върви, трябва тактика, която включва най-вече правилно придвижване, търсене на топката, гонене на противника и подпомагане на съиграчи.

И понеже като ви говоря спокойно, не слушате, като викам, се сърдите, приемам предложения по какъв начин да ви обясня моите съображения. :think:
sasho_angelov

Мнениеот Goa » Нед Окт 28, 2012 5:35 pm

Краси, играхме 1 полувреме с човек по-малко. За смени пък да бе говорим.

Сашо, точно когато ми викаше, аз бях този, който изби топката в корнер. Вярно, тръгнах малко напред, но с Туиг ми извикахте да се върна обратно отзад. ОК. При следващата такава ситуация викането беше точно за обратното нещо - че не трябвало да заставам отзад при корнера. Освен това има много случаи, при които съм отзад и пак ми викате, или пък съм се върнал точно когато избивате топката и отпред няма никой.

Така че е малко въпрос на гледна точка. Според мен съм те слушал, според теб не съм. Де да знам. В случая аз говорех за глуха защита, 8 човека на голлинията и т.н. Поне за 5-10 мин., докато отмине най-опасният период.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Goa » Нед Окт 28, 2012 8:09 pm

Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот sasho_angelov » Нед Окт 28, 2012 11:17 pm

Именно, че е излишно. Аз не говоря за случая, когато изби в корнер и тръгна към центъра или не знам накъде, но не да пазиш някой. А за преди това когато явно въобще не си чул, защото играеш някаква своя игра, при все че топката е почти на центъра при контраатака, вие бяхте в тяхното наказателно без никакво намерение да се върнете. Отговорът ти подчертава, че само се хабим и двамата.

Аз наистина ви предлагам на всички да погледате един мач от добрите отбори да видите как се движат хората (не винаги е до въздух). Докато играем някакъв махленски (или ученически) футбол на защита и нападение, нищо добро не ни очаква.
sasho_angelov

Мнениеот Goa » Пон Окт 29, 2012 1:36 am

Мерси за обяснението. Май няма начин да се оправят тия разминавания във възприятията - ако имаше, досега да беше сработил. Сашо, написал съм ти бележка - прецених останалото да не го пиша тук в общата тема, за да не разваляме повече атмосферата.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот h100 » Пон Окт 29, 2012 3:47 am

:redface: Не се карайте братлета. В крайна сметка това е за забавление. :wink:
За таксата бях забравил, че съм дал двойно :redface:
Аватар
h100

Мнениеот чък_норис » Пон Окт 29, 2012 10:31 am

Ами най-добре да се организираме с едно видео на някои от следващите мачове. Там вече ясно се вижда. А най-ясно се вижда от позицията на вратаря кои кви ги дроби...
чък_норис

Мнениеот tweeg » Пон Окт 29, 2012 12:19 pm

Време е за поредния ми дълъг и безсмислен(защото не смятам, че нещо ще се промени) анализ на ситуацията в отбора. Значи повечето от играчите смятат, че трябва да играем за забавление/удоволствие, защото все пак това е аматьорски футболен турнир, други за здраве, трети да се развлекат от ежедневието си. Дотук има някакво единомислие и предполагам първата група е най-голяма. Обаче се оказва, че за едни удовослтвието е предимно в играта, за други предимно в победата(предполагам никой не играе за загуба), а за трети да речем в бирата след/преди мача. Ако приемем, че първите са най-много започват вече фрапантно раззличноте схващания на почти всеки един отделен играч за това как трябва да играе отборът. Според едни трябва да се разиграва с пасове топката докато се загуби, според втори трябва да се мамим докато загубим топката, според трети трябва да се млати топката от където падне, според четвърти може би красотата е на първо място и трябва да се набляга на ножиците по възможност задни. Така може да се философства по време и след мача до безкрай. Аз това направих щото еди си кво и той беше виновен и аз ще се нацупя и кой пък е тоя да ми казва кво да правя и що другите не правят това което аз съм решил, че е добре. Реално погледнато обаче за целта сме си избрали капитан на отбора, който да определя тези неща и думата му все пак да има някакво предимство пред тази на останалите играчи. Ако има несъгласни с това или някой смята, че ще се справи по-добре, Сашето доколкото видях няма претенции да отстъпи веднага поста си. Естествено и мнозинството от отбора трябва да подкрепя кандидатурата иначе няма смисъл. Другият въпрос е с техническите и психическите качества на отделните играчи. Не става капитана да дойде и да ми каже "фани топката отзад, измами всички и вкарай гол" и това да се получи всеки път :problem: , както и не може да каже подайте си двайсет(в нашия случай два) пъти без да загубите топката. Все пак трябва да се съобрази и с какво разполага като качества на играчите. Обаче елементарни неща като "стой там", "иди там", "НЕ прави това или онова" не би трябвало да са невъзможни дори за нас. Пак стана много дълго, ама надвам се схванате основната идея. И пак отбелязвам не говоря конкретно за някого, а по принцип.
tweeg

Мнениеот sasho_angelov » Вто Окт 30, 2012 12:16 am

+1 за поста на Туиг. Ако някой мисли, че ще се справи (и иска) или пък някой би предложил идеалния избор според него да се изкаже. Аз не държа да бъда капитан, понякога си мисля, че една промяна би трябвало да подейства положително. Дотогава дерзая.
sasho_angelov

Мнениеот MoMoney » Сря Окт 31, 2012 2:04 pm

Следващия мач ви пожелавам успех :) да учетворите точките!
MoMoney

Предишна

Назад към Спорт