Начало форум Организационни

Организационни

План на клуб „Ефремов“ за МАРТ 2021 г.

Теми, свързани с дейността на клуб "Иван Ефремов"

Мнениеот Goa » Пет Фев 19, 2021 1:41 am

02.03 Кинолектория – Черното огледало
09.03 Годината на Лем – дискусия
16.03 Хронофантастиката – Васил Сивов
23.03 Новите издания на ТФ – разговор
30.03 Търг на фантастични книги
Аватар
Goa
Модератор

Re: План на клуб „Ефремов“ за МАРТ 2021 г.

Мнениеот Goa » Вто Мар 09, 2021 10:57 pm

Леко разместване на темите:

09.03 Хронофантастиката – Васил Сивов
16.03 Годината на Лем – дискусия
23.03 Новите издания на ТФ – разговор
30.03 Търг на фантастични книги
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Goa » Пет Мар 19, 2021 5:57 pm

Както се очакваше, затварят ДК за период от 10 дена - от 22 до 31 март. Така че следващите 2 присъствени сбирки отпадат! По-нататък ще видим.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Goa » Вто Мар 23, 2021 12:55 pm

Затварянето затруднява съставянето на плана за месец април. Моля, ако имате някакви предложения, напишете ги тук!
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот ivanushka » Сря Мар 24, 2021 12:50 pm

Аз пак да тролна малко. (Ах гад мръсен трол!)
Учудвам се на оптимизма ви че "затрудненията" ще изчезнат (съвсем скоро)... И се нуждаят само от някакви мимолетни предложениица - докато отмине поредната - (странно, по тежка) вълна.
По скоро сегашната ситуация ще остане завинаги. Или поне още няколко десетилетия. Докато не дойде друг някакъв световен ред. При който нещата ще станат още по "хубави".
Очевадно "дистанционното" ще стане стандарт. И който не го харесва - да си стои заключен в къщи в изолация, със запушена уста и да чака (треперейки от ужас) да го приключи някоя от следващите версии (благозвучно наречени мутации - уж естествени, но невиждани в такъв мащаб никога до сега).
А пък който не харесва цялата ситуация и установилия се световен ред - той е гад мръсна! И той именно, а не друг е виновен за умрелите! Така че заслужава да стои заключен (даже не и в къщи а на друго някакво място) в изолация и със запушена уста, треперейки от ужас за това кога "мерките" ще стигнат до окончателното и пълно лишаване от свобода. И окончателна и пълна власт на глобалната олигархия сатанисти.

Имаше един лозунг при социализма: "Да живее международното положение!"
Да живее! Но да носи маска! И да си стои в изолация в къщи!
Който не желае доброволно да живее в утопия- той в крайна сметка насила заживява в анти утопия.
А да живееш в анти утопия не е чак толкова зле - ако си в горните слоеве на справедливото демократично общество.
Даже е хубаво! Да гледаш как някакви боклуци "untermensh" се мъчат в мизерия. Даже много е приятно! Изпълва живота с едно приятно усещане. И със смисъл.
Ура господа!
ivanushka

Мнениеот valio_98 » Чет Мар 25, 2021 10:22 am

Съгласен съм с Иванушка, че това няма да е за кратко. Дано да не е за десетилетия, но ми се струва много вероято да удължат сегашното затваряне с 1-2 седмици и през април.
При всичките им минуси, дали да не помислим пак за дистанционни сбирки?
Аватар
valio_98

Мнениеот Goa » Пет Мар 26, 2021 8:17 pm

Аз приветствам дистанционните сбирки, но нямам времеви и психологически ресурс да ги организирам. Ако някой от вас успее да ги стартира в някаква електронна среда - ще се присъединявам. Сечението между присъствено и дистанционно появяващите се хора ще бъде както винаги между 0 и 100 процента, което е хубаво - няма да са изцяло различни хора, но няма да са и изцяло еднакви. Както беше и преди. Желаещите и за двата вида не липсват, което също е хубаво. След възстановяването на присъствените сбирки, напук на световния ред, описан цветисто от Иванушка, се събирахме достатъчно хора, за да се получават разговорите.

А иначе Иванушка хубаво описва моите среднощни и среддневни апокалиптични видения. Ако се примирим, значи вече сме се... ами, примирили :).
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот ivanushka » Пет Мар 26, 2021 11:59 pm

В дискорд например няма нужда някой да организира сбирките.
Сървъра си работи (или поне до преди известно време) и желаещите могат да си общуват свободно.
А пък ако някой се безпокои че иванушка ще троли - иванушка се е махнал от сървъра - отишъл е на м... ъъъъъ там където го пратиха.
В зум има опция "allow connect before host" или нещо подобно. Което означава че няма нужда от организатор. Участниците могат да се свързват без да е свързан организатора. Само не знам как ще бъде с прекъсванията през 40 минути. Ама прекъсванията си бяха проблем и при наличието на организатор.
За тиймс също има възможност за дългосрочно свързване без да е включен организатора - там не знам подробности.

Гугъл не знам - но може би също има такава възможност за свързване без включен организатор.
Сиско също има софтуер за видео конференции.
Може би дори може да се инсталира модул за конферентна връзка (например опен мийтингс или БББ) към сайта/форума и да няма нужда от организатор.

А сбирки както видяхме могат да се провеждат в близко заведение. Или в близкия парк. Или на някое открито обществено място. (Продават се сгъваеми столчета за 10 тина лева.) Или на опашката за чакащи за тестове за корона вирус. Или в поликлиниката. Или в метрото. Или в кауфланд/лидъл и т.н. Или в синагогата. Или в джамията. Или в ложа на сатанистите. Не е необходим интернет.
И всичко това (на пук на световния ред) - може да се направи!

Но изглежда проблема е че може би трябва да има нещо като "председател" който да "ръководи" събитието. (Ето Вальо например може да се заеме!) Или просто - да няма външни хора. Или да го няма иванушка? А то точно иванушка няма нужда да се интересува от такъв въпрос.

"...моите среднощни и среддневни апокалиптични видения."
Имаш видения? Много е гадно :((. А аз чувам и гласове... И това налягане в главата... И денем и нощем...
Помня: ТО се появи някъде към 1988 - 1989... А през 1990 - 1993 стана направо страшно...
после 1997, 2003, 2005, 2007, 2010... През мандата на Тръмп беше почти спряло... Но Тръмп си отиде и ТО се върна с нова сила... Технологично подобрено - така да се каже... ...всъщност почти непрекъснато с малки мимолетни прекъсвания (за ъпгрейд) вече 33 години...

"Ако се примирим, значи вече сме се... ами, примирили :)."
Браво на вас. Нови бъдещи успехи!
ivanushka

Мнениеот Goa » Съб Мар 27, 2021 1:19 am

И теб ли са те изритали от дискорд? Защото с моя акаунт стана нещо, не знам точно какво, но май го няма.
Платформи има вече много, но някой трябва да се захване и да организира сбирките. Както казах, аз бих участвал.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот ivanushka » Съб Мар 27, 2021 3:03 am

Не! Не са ме изритали!
Просто реших че ако има някаква перспектива цялото начинание - то аз съм основната пречка.
И за това реших сам да се махна.

А акаунтите в дискорд са два вида - постоянни и временни.
По подразбиране дискорд пуска с временен акаунт. Но когато се излогне човек - губи всички данни.
И за да не ги загуби трябва да даде и-мейл. Преди да се излогне.
Ако е било временен акаунт (без и-мейл) то сървъра си съществува и може да се ползва, но няма да има администратор. Няма да има кой да изритва разни тролове и други членове на ОЧЗ. (Кой си спомня за ОЧЗ - организацията на чудовищата и злодеите? На времето всички бяхме членове на ОЧЗ...)
А ако е даден и-мейл - може би има възможност да се възстанови достъпа?

А ето някои интересни цитати от дискорд:

някакво развитие по онлайн сбирките?

Онлайн сбирките, през цялото това време можеха да си се провеждат , редовно и с мнооогобройни участници... Но не... :((( Сега какво точно питате? Не видяхте ли че хората които се събират на живо, не желаят да се занимават с разни онлайн навлеци?

Дилян беше зает и не му се занимаваше, останалите ги мързеше да организират; пък и той е председател все пак, дори да е в оставка от години
та тва питаме
Диляне, ша има ли нещо?

Аааа! Значи само привидно не са искали. Всъщност са искали, но са нямали желание. А то още преди се видя че Дилян има желание , но уви... Всичко щеше да се получи прекрасно, ако не беше тоя интернет... И тия интернет навлеци ... Между другото, канала в дискорд беше отворен през цялото време. Не е имало нужда от активно участие на Дилян и на "останалите"...

В потвърждение на твърдението "че хората които се събират на живо, не желаят да се занимават с разни онлайн навлеци": "Част от хората, които идваха телом на сбирките в ДК, все още не го правят, но сбирки има и си протичат доста добре :). Достатъчно място има в стаята, за да седим на карантинно разстояние един от друг, така че не виждам проблеми."

Платформи - много...
А виж, хора малко...
ivanushka

Мнениеот Goa » Нед Мар 28, 2021 2:12 am

Дано не говориш сериозно, че си се сметнал за пречка. И за останалото също дано не говориш сериозно - цитати могат да се извадят всякакви, но те просто нямат никакво значение. Има ли желаещи, ще има сбирки, няма ли - няма да има.

И все пак не мога да подмина едно нещо. Като вадиш този цитат: "Част от хората, които идваха телом на сбирките в ДК, все още не го правят, но сбирки има и си протичат доста добре :). Достатъчно място има в стаята, за да седим на карантинно разстояние един от друг, така че не виждам проблеми." в потвърждение на твърдението, че ние от живите сбирки не желаем да се занимаваме с навлеци от нета, не усещаш ли, че го тълкуваш изключително погрешно? Къде видя в този цитат подобно твърдение? Това се отнася само и единствено до сбирките на живо, на които някои хора все още не искат да идват, защото се страхуват от ковид. И това няма нищо, ама нищо общо с електронните сбирки.

А акаунтът ми на дискорд беше постоянен и съм ползвал само приложението, не съм влизал през браузър. Но ми изписа, че акаунтът ми е изтрит от съображения за сигурност или нещо подобно.
Аватар
Goa
Модератор

Назад към Организационни