Начало форум

Търсене

Търсенето върна 2033 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Внасяме с 40 долара по-скъп газ

Не знам те дали ще ни бият (дори те кои точно са не знам...), но ние [i]много[/i] ще ги бием - и тоя път знам кои сме "ние" и кои "те" - ако не внесат/въведат други източници на енергия. Ама много.

[i]Do or do not. There is no try.[/i]

от Кал
Чет Яну 05, 2006 2:17 pm

Форум: Наука и прогностика
Тема: ФУТУРОЛОГИЯ
Отговори: 116
Преглеждания: 17698

Re: Стани богат

...За България се не боим - българите дупки правим всякакви, че един фантастичен пробив ли ще ни се опре... :)

Поздрави, Alvinn! You can run but you can't ... ъъъ, не бягай де, няма да те разкъсваме...

К:)

от Кал
Сря Яну 04, 2006 11:32 am

Форум: Общи дискусии
Тема: Стани богат
Отговори: 9
Преглеждания: 573

Re: Предлагат се следните книги

Славна и плодносна да е!

([i]И *под сурдинка* по-малко кървави парцали подире ни, и повече Приятели. [s]:-))[/s][/i])

Благодаря - там ще съм.

от Кал
Сря Яну 04, 2006 11:29 am

Тема: Предлагат се следните книги
Отговори: 147
Преглеждания: 26350

Re: Книги за поумняване

"Холографската вселена" - М. Толбот. Многото от нещата вътре, да перифразирам Alvinn, науката още не споделя. Питайте обаче Иван Пунчев какво мисли за нея. (Това "още" е с благодарност към него.)

от Кал
Нед Яну 01, 2006 9:56 pm

Тема: Книги за поумняване
Отговори: 18
Преглеждания: 1931

Re: Стани богат

Ъъъ... изпуснал съм. :(

Ама и да не е спечелил - сега като му купят разказите, ще!

К:D

от Кал
Нед Яну 01, 2006 9:48 pm

Тема: Стани богат
Отговори: 9
Преглеждания: 573

Re: Предлагат се следните книги

Иван Ефремов - Събрани съчинение том 2: Часът на бика (2.00 лв.) Иван Ефремов - Туманность Андромеды (2.00 лв.) Иван Серафимов - Хокерно погребение (1.00 лв.) Велко Милоев - Нанокомпютър за вашето дете (1.00 лв.) Агоп Мелконян - Спомен за света (1.00 лв.) Робърт Шекли - Недокоснат от човешки ръце (Г...
от Кал
Нед Яну 01, 2006 9:46 pm

Тема: Предлагат се следните книги
Отговори: 147
Преглеждания: 26350

Re: В заключение

Goa написа: > ... > За клопките и емоциите продължавам да не разбирам, но това не е > толкова важно. Имам обаче чувството, че ме смяташ за човек с > плитка емоционалност, повърхностна логика и неспособност за > усещане на нещата със "сърцето" [s]:-)[/s] Възможно е и да си > прав, аз самият си се чуд...
от Кал
Чет Дек 15, 2005 2:15 am

В заключение

Току-що се връщам от лекция на тема "Опазване на околната среда и устойчиво развитие", изнесена от Джей Ченг (), доцент по Environmental Engineering в North Carolina State University. По същество: Накрая на лекцията зададох въпроса "Има ли консенсус в Щатите за връзката м/у човекопроизвежданите парн...
от Кал
Сря Дек 14, 2005 10:04 pm

Re: ФУТУРОЛОГИЯ

Като "самозаложена клопка" визирам това: Goa написа: > Виждам тук 2 възможности: 1) твърдението е вярно; не е ли това причината за всички междучовешки конфликти? Не трябва ли да се научим да не предприемаме крайни действия? Не е ли това белег за разумност? 2) твърдението не е вярно; сърцето може да ...
от Кал
Сря Дек 14, 2005 7:04 pm

Goa написа: > ... Лем твърди, че > възстановяването на околната среда никога не може да застигне > по темпове преработването й и в крайна сметка цялата околна > среда ще бъде преработена; и това вероятно съвсем няма да > означава край на човечеството, а нещо съвсем друго. Ето и нещо в по-пространна ...
от Кал
Сря Дек 14, 2005 10:30 am

Re: Защо в случая мнозинството не е право?

Както вече отбелязах към Дилян, през идващата седмица няма да имам физическо време (и най-вероятно сили) да отговоря достатъчно аргументирано на "нарочно заострените въпроси, които ще накарат такива като мен най-накрая да започнат да мислят, а не самовлюбено да гъделичкат собственото си его чрез пок...
от Кал
Пон Дек 12, 2005 1:31 am

Късно се включваш, недообяснили се. Калин, когото помниш, си замина...
от Кал
Нед Дек 11, 2005 11:38 pm

Goa написа: > [b]сигурен ли си, че знаеш[/b] кои от двете са по-отрицателни? > ... > Аз [i]много пъти съм си задавал > въпросите[/i] - дали тези твърдения ще се окажат частична > истина, колко частична, кои действия са по-малко вредни и т.н. > И нямам отговори. И нито една тенденция или факт от реал...
от Кал
Нед Дек 11, 2005 8:24 pm

Goa написа: > Не разбрах конкретната насока, която си имал предвид с горния > цитат - срещу какво не може да се възрази? Срещу засаждането на > гори ли? Тенденцията, на която просто не вярвам, че някой може да възрази, е изсичането на горите и последствията от това. > > Искам да поясня, че имам особ...
от Кал
Пет Дек 09, 2005 3:42 pm

Re: Единадесетата Конференция на ООН за измененията в климата

exPesho написа: > Ще си позволя да се самоцитирам: > > ...ако по някакво чудо се подтисне инстинкта > за самосъхраниение на човечеството и тези 75% станат реалност, > то жертвите от това ще бъдат колосални и със сигурност поне ще > се равняват на онези ако настане нов ледников период. И аз ще: "Мрет...
от Кал
Пет Дек 09, 2005 3:30 pm

Re: Единадесетата Конференция на ООН за измененията в климата

Благодаря, Диляне! Искам само ето това да подчертая, като конкретна насока (срещу която могат да възразят само абсолютни имбецили и нечовеци): Goa написа: > ... включване на вредните емисии, причинени от > изсичането на горите в сега действащия механизъм за изчисление > са сред останалите теми, изле...
от Кал
Пет Дек 09, 2005 12:36 pm

Самадхи

Таня написа: > Колкото и да се убеждавате един друг - на думи всички ще бъдат > прави донякъде, защото истината на разума винаги е някъде там - > по средата. Истината на сърцето не може да е по средата. И > истината на действията също. [i]...Мълча и се усмихвам, мъничко засрамено дори.[/i] Е... [i]о...
от Кал
Чет Дек 08, 2005 3:51 pm

Re: И някои основни въпроси за размисъл

Оооох... Каква я сторих пак? :(

*милва те по главата, рунтавата - не я блъскай, де, и за друго ще ти трябва*

А ти прочети нещата от линка - и може да ти мине от само себе си. :)

от Кал
Чет Дек 08, 2005 1:00 pm

Забравих си образователната връка :(

...Те били станали 26 защитени територии. :)

от Кал
Чет Дек 08, 2005 12:52 pm

Re: И някои основни въпроси за размисъл

Диляне, ще започна в прав, груб текст - пък да видим къде ще стигна... Нищо не си разбрал от предишния ми постинг. (Сега, за успешното разбиране обикновено имат заслуга и пишещият, и четящият, така че и аз си вадя поуките.) Едно по едно. > Калине, не знам какво си чел от Крайтън, но той е един от > ...
от Кал
Чет Дек 08, 2005 11:50 am

ПредишнаСледваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 10 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 10 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани