Начало форум

Търсене

Търсенето върна 2033 резултата

Върни към разширено търсене

[off] 22-ри април, важен Ден :)

[i]...не само заради Ефремов. :)[/i] [b]Фотоизложба и прожекции на открито по случай Деня на Земята[/b] [b]Кога[/b]: 22 април от 17:00 часа [b]Къде[/b]: градинката между Софийския университет и Народното събрание Изложбата включва снимки, които документират някои от основните екологични проблеми на ...
от Кал
Чет Апр 21, 2005 2:02 pm

Форум: Общи дискусии
Тема: [off] 22-ри април, важен Ден :)
Отговори: 0
Преглеждания: 385

Re: Програма

Goa написа: > Неделя, 8 май > > 11 ч. Фантастичност и фрагментарност - един художествен път към > усещането за чудо - Калин Ненов За основа ще ми служи разказът "Опит" на Димитър Риков. Има го в "Таласъмия 2003", има го и онлайн: http://www.bukvite.com/poem.php?docid=29059 Моля ви да го прочетете (а...
от Кал
Съб Апр 16, 2005 1:31 pm

Тема: Софкон 2005 - 6-8 май 2005
Отговори: 49
Преглеждания: 2529

Re: Признайте сега кого са давали по БиТиВи тая вечер

Аз нищо не съм гледал и си млъквам, щото днес явно ми е ден на faux pas. :(

(А вие се пъчете, пъчете... :)

от Кал
Пон Апр 11, 2005 6:19 pm

Тема: Признайте сега кого са давали по БиТиВи тая вечер
Отговори: 26
Преглеждания: 1790

Виж, ако е за пет лева... :)

Реакцията беше шутовска (шутната?), в реакция на sol_lam: "Ако човек не знае, че има много клубове, ще реши, че това е клубният живот, щото нали казаха "Национален клуб по фантастика" и аз помислих, че обединява останалите, ама май не е така, а?" Мойте вкъщи и те така реагираха: "Знаеш ли, че даваха...
от Кал
Пон Апр 11, 2005 6:07 pm

А можем ли да оправим сторената злина?

Аз пък искам да попитам: Как си уредиха Конанистите coverage? Да се поучим от тях, де... и да се опитаме да си очистим реномето...

[i]В тоя момент печатащият се гътва от смях и ви оставя с един член по-малко.[/i]

К:))))

от Кал
Пон Апр 11, 2005 4:09 pm

А, мерси!

(Той бащата така ги е записал от среднощната емисия. :)

As for the rest, I stand unmoved. :)

от Кал
Пон Апр 11, 2005 12:08 pm

Давали са клуб "Фентъзи" с председател Александър Драганов. А аз за първи път чувам и двете имена... :@

(Обаче щом за наградили "Наследството на мрака" на Салваторе за най-добра фентъзи книга, явно и по-нататък няма да ги чувам.)

от Кал
Пон Апр 11, 2005 9:36 am

Признайте сега кого са давали по БиТиВи тая вечер

Тю! За малко да стане [i]вчера[/i] вечер... :)

Редактирано (11-04-05 00:03)
от Кал
Пон Апр 11, 2005 12:00 am

Re: Idle Thoughts

Idle Fellow написа: > Независимо колко дребни изглеждат поотделно, многобройните > ежедневни актове на избор, потребителските навици, стилът на > живот, модата, формите на забавление оказват значително влияние > върху насоките на развитие на обществото и не могат да бъдат > пренебрегвани. [...] Няма...
от Кал
Съб Мар 19, 2005 8:11 am

Тема: Idle Thoughts
Отговори: 41
Преглеждания: 2504

Зелки и царе

А аз вчера бях в офиса на "За Земята". И си говорихме [i]и[/i] за лобитата, които дават пари - кой на кого; и за доказателствата, които трябва да стоят зад всяка една хвърлена кал - па ако ще авторът й да е достатъчно безотговорен, за да си мисли, че "просто изказва мнение"; и за каузите, които в кр...
от Кал
Чет Мар 17, 2005 8:57 am

Тема: Глобалното затопляне
Отговори: 139
Преглеждания: 9589

Re: Към Калин

(Сега вече работата стана дебела... да си сложим базалтовите ръкавици.) 1. [i]Колко[/i] време си работил в "За Земята"? По какви проекти? Какви [i]конкретни[/i] доказателства имаш за твърдения като "Именно те (и подобни) биват финансирани от определени лобита срещу други лобита, така, без да подозир...
от Кал
Вто Мар 15, 2005 9:41 pm

Re: Transurfing Reality

Обяснявам. (Доколкото могат да се обяснят такива материи, с краен брой думи, от незавършен духовно човек... а кой става завършен, някога, някъде?) Idle Fellow написа: > >> Абе бъдещето не е техническа фантастика, а и май няма да > бъде. > >Шапки долу. Да можеха да го разберат повече членове на > гил...
от Кал
Вто Мар 15, 2005 12:02 pm

Тема: Transurfing Reality
Отговори: 22
Преглеждания: 3917

Желаещ!

Ако и моите работи са тръгнали дотогава - мога и активно да съучаствам в подготовката/представянето.

от Кал
Пон Мар 14, 2005 6:49 pm

Можем го

Bogdanov написа: > На тоя етап двата пътя на развитие - техническия и духовния е > праткически невъзможно да се обединят. Дано някога в бъдешето е > възможно. Интересно-обнадеждаващото е, че гениалните хора (веднага се сещам за Да Винчи) са съчетавали и двата пътя. В новите-стари книги за себеразвит...
от Кал
Пон Мар 14, 2005 6:00 pm

Bogdanov написа: > Абе бъдещето не е техническа фантастика, а и май няма да бъде. [i]Шапки долу. Да можеха да го разберат [b]повече[/b] членове на гилдията... но нека бъдещето ни убеди.[/i] > Сега да не отварям темата за "индиговите деца" родени след 85 > година, с тяхната доста различна индигова на...
от Кал
Пон Мар 14, 2005 2:05 pm

Re: Глобалното затопляне

1. Помоли Наско Славов да те запознае с хората от "За Земята", те ще ти обяснят подробно и със съответния фактологичен материал какъв е проблемът със съществуващите начини за производство на ядрена енергия като цяло и с АЕЦ "Белене" в частност. 2. И на мен ми е интересно защо - би ли потърсил статии...
от Кал
Пон Мар 14, 2005 4:09 am

Хайде да видим сега кой на кое не е обърнал внимание. Цитирам от твоя цитат: "...само да бъдем търпеливи и да спазваме няколко прости правила" - което само по себе си е усилие и целенасоченост; които сами по себе си променят стремящия се - може би не в същата степен, както едно бойно изкуство, но го...
от Кал
Нед Мар 13, 2005 11:37 pm

Re: Софкон 2005 - 6-8 май 2005

kalein написа: (цитат с корекции :) > Ако за 'кона все още съм във форма, бих могъл да кажа няколко думи за разказа "Опит" на Димитър Риков, като пример за употребата на фрагментарност за постигане на художествен ефект (а и като образец на проза от световно ниво, писана от млад Бг автор :). Прави ми...
от Кал
Нед Мар 13, 2005 11:08 pm

:)

Аз не ти завиждам за цинизма. :)

Едно време бях циник... и до много лошо състояние се докарах. Няколко пъти поред.

Наздраве - за изборите!
К:D

от Кал
Съб Мар 12, 2005 3:02 pm

Тема: Странна игра увлича почитателите на книги от цял свят
Отговори: 13
Преглеждания: 879

Библиотеките - нов участник в играта!

Ето [i]това[/i] вече е хубава новина.

Иване, бре! Ако работата стане, както я е замислил НЦК, нашата "Човешка библиотека" може и да просъществува по-дълго, отколкото се надявам.

К:)

от Кал
Съб Мар 12, 2005 2:54 pm

Тема: Странна игра увлича почитателите на книги от цял свят
Отговори: 13
Преглеждания: 879
ПредишнаСледваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 8 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 8 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани