Начало форум

Търсене

Търсенето върна 241 резултата

Върни към разширено търсене

Ново издание на роман, получил наградата "ХюГоа"

Във връзка със стогодишнината от откриването на гроба на кан Кубрат в Малая Перешчепина, Украйна, се подготвя трето, специално издание на „Кан Кубрат: върховната битка” от Кънчо Кожухаров. В изданието влизат единственият български роман за кан Кубрат „Последният лов на Кана” и две студии – за кан Ку...
от Кънчо Кожухаров
Вто Юли 24, 2012 5:37 pm

Форум: Литература и други изкуства
Тема: Ново издание на роман, получил наградата "ХюГоа"
Отговори: 0
Преглеждания: 854

Re: Колонка на недобития комуноид :)

Всеки комунизъм завършва я със Сталин, я с Брежнев, я с Пол Пот, я с Путин.
от Кънчо Кожухаров
Пет Юли 20, 2012 4:59 pm

Форум: Общи дискусии
Тема: Колонка на недобития комуноид :)
Отговори: 362
Преглеждания: 146903

Дмитрий Быков - Город сад

Финалът на комунистическите идеи ГОРОД САД Дмитрий Быков На землю капли падали. Сквозь дождь белел с трудом, Щетинясь баррикадами, Московский белый дом. Сейчас, конечно, совестно, Но двадцать лет назад Мы думали, что вскорости Здесь будет город-сад. Мы думали тогда ведь, Наивные шуты, Что если нас ...
от Кънчо Кожухаров
Чет Юли 19, 2012 7:19 pm

Тема: Колонка на недобития комуноид :)
Отговори: 362
Преглеждания: 146903

The Lord of Heavy Metal

В понеделник е починал Джон Лорд - един от онези лично непознати приятели заедно с Рони Джеймз Дио, Лорънс Даръл и Стийв Ъруин, които винаги са ме радвали и са ми давали своята подкрепа в най-тежките моменти. Вечна му памет! Препоръчвам на онези, които по една или друга причина не знаят името му, да...
от Кънчо Кожухаров
Сря Юли 18, 2012 3:54 pm

Тема: The Lord of Heavy Metal
Отговори: 1
Преглеждания: 1061

Уроците на Сун Дзъ

"Сиела" най-сетне издаде "Сун Дзъ за успеха" от Джордж и Стивън Майкълсън. Горещо я препоръчвам на всички фантасти - не само защото в първата част на книгата е използван най-добрият превод на "Изкуството на войната" на английски (правен е от двама китайци), но и защото ...
от Кънчо Кожухаров
Пон Апр 09, 2012 6:25 pm

Тема: Уроците на Сун Дзъ
Отговори: 0
Преглеждания: 1025

Re: ОЧАКВАЙТЕ ПРЕЗ МАЙ:

Бранко, успех!
Радвам се за теб.
от Кънчо Кожухаров
Нед Апр 01, 2012 7:54 pm

Тема: ОЧАКВАЙТЕ ПРЕЗ МАЙ:
Отговори: 17
Преглеждания: 3087

Краят на измамата с АЕЦ "Белене"

:lolno: Замисленият като корупционна машина АЕЦ "Белене" няма да се строи. Използвам случая да се похваля, че и аз комай имам някакво участие в това решение, и да поздравя всички приятели, че ще се отървем от плащането на идиотския данък "РОвч", който щеше да ни изпразни джобовет...
от Кънчо Кожухаров
Сря Мар 28, 2012 4:49 pm

Тема: Краят на измамата с АЕЦ "Белене"
Отговори: 65
Преглеждания: 14105

Еврокон 2012 - последна възможност за отстъпки

Напомням на тези, които смятат да отидат на Еврокона, че входът за всички гости ще бъде платен и че след първи април цените стават по-високи. Засега само Бобсън си е осигурил участие по евтината тарифа. Тъй като аз съм агентът за България, моля желаещите да ми се обадят на 0889236920 или да пишат в ...
от Кънчо Кожухаров
Вто Мар 27, 2012 8:32 pm

Форум: Организационни
Тема: Еврокон 2012 - информация и отстъпки
Отговори: 29
Преглеждания: 6787

Еврокон 2012 - информация и отстъпки

За всички, които още не са научили, съобщавам, че: 1. Еврокон 2012 ще се състои от 26 до 29 април в Загреб, Хърватия, под името Контакт. Заедно с Еврокона ще се проведе и 34-ият пореден Сферакон, най-старото фантастично сборище в Хърватия. По замисъла на организаторите името Контакт символизира съби...
от Кънчо Кожухаров
Пон Яну 30, 2012 5:14 pm

Форум: Организационни
Тема: Еврокон 2012 - информация и отстъпки
Отговори: 29
Преглеждания: 6787

Re: Конкурс „Златен кан – 2011”

Мандор,
Моля те да ме извиниш, ала не мога да открия писмото ти. Подготвил съм списък на преводачите, но не зная на какъв адрес да го пусна. Би ли ми изпратил още веднъж писмото на адрес kan@gbg.bg ?
Утре ще ти върна отговора.
от Кънчо Кожухаров
Нед Яну 15, 2012 8:28 pm

Тема: Конкурс „Златен кан – 2011”
Отговори: 44
Преглеждания: 23047

Re: Конкурс „Златен кан – 2011”

В момента преговаряме с община Благоевград за евентуално домакинство и финансиране. Надявам се, че до края на месеца ще имам твърд отговор.
от Кънчо Кожухаров
Пет Яну 13, 2012 3:05 pm

Тема: Конкурс „Златен кан – 2011”
Отговори: 44
Преглеждания: 23047

Re: Ако беше смешно, щеше да е за "Хумор"

Ивайло, моите почитания!
Къде го изрови това чудо?
от Кънчо Кожухаров
Съб Ное 26, 2011 7:52 pm

Тема: Ако беше смешно, щеше да е за "Хумор"
Отговори: 5
Преглеждания: 1954

Самооценката на Лем

Как да възприемаме един автор? Дали да наденем деформиращите истината очила на неговите възторжени почитатели, или да се опитаме да погледнем през призмата на собствената му, коригирана от годините и натрупаната мъдрост, самооценка? Кое е онова в творчеството на Лем, което той самият смята за важно ...
от Кънчо Кожухаров
Пет Окт 28, 2011 4:31 pm

Тема: Самооценката на Лем
Отговори: 5
Преглеждания: 1386

Реплика към Генерала

Генерале, имам чувството, че пак се захващаш с темата "Педерастика, фантастика и комунястика". Моля те, престани с тия предизборни провокации и агитации.
от Кънчо Кожухаров
Пет Окт 28, 2011 3:22 pm

Тема: Българската фантастика извън България
Отговори: 124
Преглеждания: 61484

Четвърто ниво на комуникацията: "И какво от това?"

Шаркане, никой досега не е спечелил битка, като е избягал от нея. За да промениш правилата на играта, трябва първо да я спечелиш. Да седиш като кибик отстрани на масата и да обясняваш на покерджиите, че тази игра не е справедлива, е загубено време. Досега не съм видял, прочел или чул за практически ...
от Кънчо Кожухаров
Вто Окт 25, 2011 12:26 pm

Тема: НЕ на изборите!
Отговори: 104
Преглеждания: 25038

"Огнени" или аналитични пера?

Налага се да се обадя заради странното полусъвпадение на мненията на bogdanov и Goa. Единият пише, че днес няма журналисти с огнени пера, другият - че има, но са добре платени. Предпочитам да смятам, че двамата просто не са били достатъчно внимателни, за да не мисля, че това не са приказки "на ...
от Кънчо Кожухаров
Вто Окт 25, 2011 12:15 pm

Тема: Българската фантастика извън България
Отговори: 124
Преглеждания: 61484

За "имитаторите" на Лем

@ Ивайло, Жоро Малинов не е имитатор на Лем, той просто използва някои негови сюжети. Мисля, че Жоро има пълно право за това, защото възможните сюжети са краен брой и никой писател (бил той Омир, Лем или Джеки Колинс) няма интелектуална собственост над някой сюжет, дори да го е измислил без да ползв...
от Кънчо Кожухаров
Вто Окт 04, 2011 7:23 pm

Тема: Защо "Соларис" е велика книга?
Отговори: 41
Преглеждания: 10308

За незабелязваното в творчеството на Лем

@ Ивайло, Видях, че в една твоя реплика си стигнал съвсем близо до може би най-важната, но засега незабелязана от българския читател страна от творчеството на Лем. Ти пишеш: "Лем е автор, който се дразни от това, което хората постигат и се гордеят в областта на науката и техниката, затова и цял...
от Кънчо Кожухаров
Съб Окт 01, 2011 12:31 pm

Защо "Соларис" не е велика книга

@ Данчо, Не виждам защо да се напъвам да ти обяснявам смисъла на това, което съм написал, след като ти очевидно не желаеш да го видиш, но все пак ще направя опит. Обектът на художествената литература е преди всичко човекът и взаимоотношенията между хората. Дори роботите на Азимов не са нищо друго ос...
от Кънчо Кожухаров
Пет Сеп 30, 2011 10:59 pm

Две реплики

@ Ивайло, Може би това е елиптичен израз? Пълният текст вероятно би изглеждал така: "Хрумна ми нещо, което се надявам да превърна в идея". ;) @ Данчо, Естествено е двамата с пан Лем да не сте доволни от екранизациите на "Соларис", защото техните режисьори са направили една и съща...
от Кънчо Кожухаров
Чет Сеп 29, 2011 3:48 pm

ПредишнаСледваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 11 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 11 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани