Начало форум

Търсене

Търсенето върна 434 резултата

Върни към разширено търсене

Re: ЧЕТЕНО НАПОСЛЕДЪК

Albert Camus - The Fall :problem: :problem: :problem:
от Roland
Съб Ное 13, 2010 11:03 pm

Форум: Литература и други изкуства
Тема: ЧЕТЕНО НАПОСЛЕДЪК
Отговори: 206
Преглеждания: 48347

Хаха, това беше добро. Не поради причините, които мислиш, подозирам, но беше добро ^_^
от Roland
Съб Ное 13, 2010 12:39 pm

Камъкът е недоизпипан именно концептуално. Много от описаните ограничения са оборими, измислени са сякаш за нуждите на предварително фиксиран сюжет, а не обратното. Интересен е като пример за друго - за начина на осмисляне на една или друга технологична перспектива. Това е проблем само ако изхождам...
от Roland
Пет Ное 12, 2010 10:01 am

alvin написа:не ти е първата на мураками, нали?
въпреки че така изненадан от странността му човек може да бъде само при първа среща :)

Втора и половина ми е. Чел съм After Dark и половината от Kafka on the Shore.
от Roland
Вто Ное 09, 2010 11:32 pm

Аз пък зачетох Hard-boiled Wonderland and The End of the World на Харуки Мураками. Засега е... странна.
от Roland
Вто Ное 09, 2010 8:21 pm

Re: фюми

Ъ, не разбирам. То ИМА липса на опорни точки. Нито един момент от филма не е гарантирано в "будния" свят.
от Roland
Пон Ное 08, 2010 6:45 pm

Тема: фюми
Отговори: 196
Преглеждания: 45030

Re: ИНФОДЪМПът - теория и практика

Добре де, сериозно... -_-
от Roland
Чет Ное 04, 2010 3:51 am

Тема: ИНФОДЪМПът - теория и практика
Отговори: 90
Преглеждания: 16658

Re: ИНФОДЪМПът - теория и практика

Глупости. Просто Линч не се е справил добре. И Дюн има доста по-малко дълбочина, отколкото му приписваш, но това е тема за друг спор. Също така, има огромни разлики между визуалното и литературното "показване". Но всъщност всеки наистина сериозен и дълбок филм е нагледен пример колко много...
от Roland
Сря Ное 03, 2010 9:12 pm

Тема: ИНФОДЪМПът - теория и практика
Отговори: 90
Преглеждания: 16658

Не е.
от Roland
Пон Ное 01, 2010 8:35 am

Разбира се, че не мога да разпозная красотата и систематичността в едно математическо построение. Затуй стоя настрана от разговори за тях :p
от Roland
Сря Окт 20, 2010 12:46 am

О, естествено, че има емоция и при мен, не съм робот все пак. А и горното определено не е аргументация, защото не съм си дал за цел да се аргументирам. Пък и конкретно за тоя филм не бих и могъл, понеже съм го гледал много отдавна и съм направил всичко по силите си да забравя максимално много от нег...
от Roland
Вто Окт 19, 2010 11:14 pm

Чакай сега, тоест ти смееш... :D

А иначе мислех, че темата е само за фантастични фюми, иначе аз постоянно гледам някакви работи. Последно гледах Социалната мрежа, който подчертано е филмът на годината.
от Roland
Вто Окт 19, 2010 10:55 pm

Ne mi se iskashe da otgovarqm, dokato nqmam dostyp do kirilica, no poneje tova shte e sled chasove, rekoh vse pak da go napravq. Kolektivna obida do momenta az v toq forum ne sym napisal. Kolektivna obida e "tvyrde ste typi, za da se argumentirate". Ako misleh, che ste tvyrde typi, za da s...
от Roland
Вто Окт 19, 2010 7:33 pm

Re: Бараяр - военна фантастика, или...?

Barrayar de fakto moje da se chete kato prolog na poredicata za Miles i ne e nujno da si chel "Za chestta na Vor" predi tova. Drugata kategorichno ne mojesh da q chetesh bez da si chel prednite obache.

Sorry za latinicata...
от Roland
Вто Окт 19, 2010 7:30 pm

Тема: Бараяр - военна фантастика, или...?
Отговори: 81
Преглеждания: 13039

Как ли пък няма да седна да споря точно тука за актьорска игра. Аз за книги не мога да получа адекватна аргументация в тоя форум, дето уж е пълен с писатели, че за филми... А Трип нищо не е "посмял" да твърди, освен че размерът на хонорара няма нищо общо с актьорската игра, което е неоспор...
от Roland
Вто Окт 19, 2010 4:27 pm

Диляне, откажи се, моля те :) Не ти отива, нямаш нужната злоба и просто не можеш да ме надприказваш в тоя тип надприказване :) Имам предвид точно по-впечатлителните. Дали са чувствителни, или не, си е отделна история и няма особено отношение към факта, че филмът ПРАЩИ от претенция и тя не е покрита....
от Roland
Вто Окт 19, 2010 6:04 am

1984 и Лудия Макс са в различни жанрове и това е положението. Разликите между двата жанра са колосални в общия случай. И да, жанровете СА наистина много. Добре дошъл в епохата на разделенията. Гоа, изобщо не съм изненадан, че това са ти казали, тоя филм е направен с едничката идея по-впечатлителните...
от Roland
Пон Окт 18, 2010 3:41 pm

Не, просто е претенциозен и боклучав. Това, че не ми е паснал на вкуса, при мен е допълнителен минус, не причина, както добре знаеш ;)
от Roland
Пон Окт 18, 2010 6:13 am

Блясъкът е един от най-претенциозните и същевременно боклучави филми, които съм гледал, впрочем...
от Roland
Нед Окт 17, 2010 5:18 pm

Като например?

Впрочем, животът е много по-лесен, когато човек гледа каквото му се гледа в момента, а не кара по списъци. Толкова са оковаващи...
от Roland
Нед Окт 17, 2010 6:36 am

ПредишнаСледваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 9 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 9 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани