Начало форум

Търсене

Търсенето върна 115 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Морално длъжни ли са авторите на многотомни саги да бързат?

Предполагам, че и книгите на Едингс не са лесни за писане, но според мен разликата между Едингс и Мартин е огромна. Подозирам, че Дилян го направи това изказване, понеже не прави разлика между двамата. :problem:
от Lazy
Пон Мар 15, 2010 10:10 pm

Форум: Литература и други изкуства
Тема: Морално длъжни ли са авторите на многотомни саги да бързат?
Отговори: 35
Преглеждания: 5663

Re: Бараяр - военна фантастика, или...?

Аз нещо не виждам други личностни квалификации в темата, освен твоите към Майлс. И все така неподкрепени с факти. :problem:
от Lazy
Пон Мар 15, 2010 8:03 pm

Тема: Бараяр - военна фантастика, или...?
Отговори: 81
Преглеждания: 11942

Re: Системата за оценяване на статиите

И системата биде премахната. Да ви се невиди... Все повече се дразня. А аз искам да има обратна връзка пък била тя и анонимна, субективна и негативна. Писна ми от глупости... Кое е премахнато? Оценяването? Но обратната връзка си стои, доколкото виждам, а това е по-важното. Може би трябваше да се гл...
от Lazy
Пон Мар 15, 2010 7:53 pm

Форум: Административни
Тема: Системата за оценяване на статиите
Отговори: 27
Преглеждания: 4931

Ами хубаво, я ги дай тия няколко изречения да ги обсъдим, вместо да си говорим празни приказки. Много ще ми е интересно да видя как тези изречения са предизвикали у теб гореописаните усещания. :problem:
от Lazy
Пон Мар 15, 2010 10:20 am

Гоа, човек трябва да е изключително предубеден и необективен, за да каже, че е изпитал такива безумни усещания от първата страница на "Императорска гвардия" (т. е. Memory) - съвсем нормална първа страница, с която би могла да започва всяка книга
от Lazy
Пон Мар 15, 2010 10:03 am

Абсолютно никакво значение няма.
Ето какво казва и самият Рейнолдс по въпроса за последователността на четене:
http://www.alastairreynolds.com/id17.html
от Lazy
Нед Мар 14, 2010 9:13 pm

Можеш да започнеш Рейнолдс и с Chasm City, защото тя не е пряко свързана с Revalation Space. Останалите от поредицата се четат подред, но Chasm City няма значение дали ще я прочетеш преди или след останалите.
от Lazy
Нед Мар 14, 2010 8:20 pm

Между другото, ето един факт, който показва колко високо е оценен Алистър Рейнолдс: http://www.guardian.co.uk/books/2009/jun/22/alastair-reynolds-million-pound-deal Коментарите са излишни, мисля... Относно отклоненията в темата - не мисля, че нещата са чак толкова зле; винаги съществува възможност д...
от Lazy
Съб Мар 13, 2010 7:56 pm

Гоа, ако може да се реализира изискването на коментар при оценка, различна от максимална, ще е още по-лесно да се реализира изискването на коментар при всякаква оценка - аз лично нямам нищо против. По принцип всичко е възможно - и в нашия форум тези функции не ги е имало отначало, после кодерът ни е...
от Lazy
Съб Мар 13, 2010 6:14 pm

И аз не виждам защо трябва да се оценяват статиите. Какво, някакви съревнования ли ще правим? Иначе този проблем например в subs.sab.bz сме го разрешили по следния начин: коментари и оценки към субтитри могат да публикуват само регистрирани потребители, а онези, които дават оценка, по-ниска от макси...
от Lazy
Съб Мар 13, 2010 4:22 am

@armydreamer Спомням си по едно време в Consider Phlebas, преди да тръгнат към планетата с изкуствения мозък, нашите хора трябваше да излязат с техния кораб от един огромен кораб, пробивайки стените. И като се почна едно пробиване, та половин час. Изобщо не знам защо беше нужно да се описва пробиван...
от Lazy
Съб Мар 13, 2010 2:21 am

@Роланд Е, Илион отстъпва на Хиперион, но сама по себе си си е доста добра. То и в Хиперион не се запазва високото ниво в цялата поредица (аз не харесвам особено книги 3 и 4). Относно Ендър - да, някои отделни романи не са спейс-опера, но поредицата като цяло е (то това същото може да се каже и за М...
от Lazy
Пет Мар 12, 2010 11:54 pm

@Роланд Ами аз имах предвид най-вече Хиперион/Илион и Еднър. Много харесвам също Чарлс Строс и Алистър Рейнолдс, както и Питър Хамилтън. Относно Културата, мисля, че си говорихме навремето във форума на ШД - Consider Flebias и мене страшно ме издразни, и още не мога да се насиля да дам на Бенкс втор...
от Lazy
Пет Мар 12, 2010 9:33 pm

"Без гравитация" е една много добра книга, с която човек да започне - не е свързана пряко с поредицата, но действието се развива в същата вселена и помага човек да навлезе по-лесно в света на поредицата, без да му се струпат накуп върху главата многобройните планети, герои и интриги от по-...
от Lazy
Пет Мар 12, 2010 8:53 pm

Не са свършили. CryoBurn ще излезе тази година.
от Lazy
Пет Мар 12, 2010 3:36 pm

Предишна

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани