Начало форум

Търсене

Търсенето върна 262 резултата

Върни към разширено търсене

Re: ИНФОДЪМПът - теория и практика

Гоа, аз мисля, че ти въпреки всичко се придържаш към своето си усещане за показване и казване. Сега пък някакви готово шаблонни сцени... Точно показването според мен дава възможност да се избяга от шаблона и нещата да са по-нови, по-свежи и по-интересни. Според мен едно от най-ценните неща в примери...
от alvin
Чет Ное 04, 2010 8:32 pm

Форум: Литература и други изкуства
Тема: ИНФОДЪМПът - теория и практика
Отговори: 90
Преглеждания: 16660

Re: фюми

Темата си е моя! Тук модераторските нашивки ги късаме на входа :thumbdown: :problem: :problem: :problem: Мисълта ми е, че има ли повече от 4-5 мнения за филм, вече си е готов за отделна тема. А Inception предполага доста приказки. Иначе от тема за споделяне, ще се превърне в корен за огромен и крив ...
от alvin
Чет Ное 04, 2010 8:08 pm

Тема: фюми
Отговори: 196
Преглеждания: 45033

Re: фюми

е, пак присъди и мрачни преувеличения. какво по-човешко от това да се изпада в крайни емоц. състояния? :problem:

голямо ревю на филма - [url]cinemascrotum.wordpress.com/2010/07/30/анализ-генезис-inception/[/url]
и, моля, ако ще се дискутира сериозно, да е в отделна тема.
от alvin
Чет Ное 04, 2010 12:45 pm

Тема: фюми
Отговори: 196
Преглеждания: 45033

...чакам с нетърпение Евгени Филипов (победителят в тазгодишния конкурс на Shadowdance и класиран на трето място на "Златен Кан 2010") да напише и да успее да издаде дебютен роман. Това вече ще е някакъв пример за подражание. оффтопик, ама ти така се прехласна, че не издържах: нещо онлайн...
от alvin
Сря Ное 03, 2010 8:13 pm

От друга страна, съобщаването на банални истини по малко по-тарикатски начин не ги прави по-малко банални - погледнете цитатника на Пратчет във Фейсбук и ще видите за какво говоря. Напротив, дори е дразнещо, когато някой се захласне по тях и почне да ги повтаря като мантри. Като сме споменали ТП ве...
от alvin
Сря Ное 03, 2010 8:07 pm

айде сега почвай да пишеш на дъската 'обещавам да не слагам в едно изречение ХП наред с гореспоменатите двама'. 100 пъти :)
щото току-виж се сдобием освен с български Шекли, и с нашенски Пратчет и Адамс..

Какъв 'обикновен текст' ти липсва у тях? Хуморът ли ти се струва твърде начесто?
от alvin
Сря Ное 03, 2010 9:55 am

Да се изкажа и аз по темата, момент само да забърша мазната си уста. За " казването " и " показването ", Гоа :wink: Съвсем уместно ми се стори, че включи това в тема за инфодъмпа (ИД), обаче - ! - както се разбра, ИД не е само механично струпване на информация, а осезаема тромаво...
от alvin
Вто Ное 02, 2010 8:22 pm

Re: Космическа колонизация - неосъществената мечта

Zvezdichko написа:Благодаря. Честно да си призная, и аз не очаквах да получа комплимент от теб, като се има предвид колко сме се карали по форумите и фейсбука :)

ИзкуВството е мост бе, изкуВството сближава! :problem:
от alvin
Вто Ное 02, 2010 7:57 pm

Форум: Наука и прогностика
Тема: Космическа колонизация - неосъществената мечта
Отговори: 43
Преглеждания: 11525

Край на първото полудреме. Коментаторът се извинява за тенденциозните реплики по отношение на Гоа (номер 9), но някак му е все още приятелски сърдит, че искаше този мач да се играе на ледената пързалка в Студентски град. А това си е мач за трева и Маракана, все пак :shifty: Очаквайте включване след ...
от alvin
Пон Ное 01, 2010 8:49 pm

Сефирот подвиква от тъч-линията, някак одобрително: --- За сметка на това може да остави въображението си да работи на воля :lolno: А това също е ценно. Все пак, не може всички като Лукяненко в "Императори на илюзиите" накрая на книгата да пуснат списък с всички оръжия в историята, плюс т...
от alvin
Пон Ное 01, 2010 8:44 pm

Декард се включва в борба за твърде високата топка, която освен това е била на това място преди повече от 5 секунди: --- Напълно съм съгласен за "Война и мир" и не приветствам подобен вид писане при съвременните автори. Като читател по-скоро предпочитам кратките инфодъмпове (тромавите екс...
от alvin
Пон Ное 01, 2010 8:42 pm

Публиката е без дъх. Светкавичните пасове между двамата са докарали топката пред собствената им врата. Вразите са озадачени, не знаят какво да правят. (едного симулира контузия) Гоа чисти напред, чистотата е здраве: --- Ясно, не възприемаш споменаването им като аргумент, без да извадя съответните ци...
от alvin
Пон Ное 01, 2010 8:41 pm

Ъъ, звукът от моя микрофон се смесва с този на коментатор от Бурунди, моля за извинение. На терена мачът се вихри злостно при 0:0. Трип и Гоа си подават топката, правят двойни, тройни и петички. За ваше улеснение няма да слагам болд. Трип: ---- Добър подход, и аз го прилагам от известно време. В пър...
от alvin
Пон Ное 01, 2010 8:40 pm

Гоа взима топката (изглежда, сякаш ще я задържи доста) и изказва несъгласие с Одисей по повод взривното начало на мачовете в днешно време: --- А взривното сгъстено начало не е ли информационна лавина? Не ти ли е криво, когато един филм почне директно от средата на някое действие и докато мигнеш 2-3...
от alvin
Пон Ное 01, 2010 8:35 pm

Гоа е уличен в игра с бицепс. Коментира подхвърлянето за емоционалните си презумпции на Трип: --- Добър подход, и аз го прилагам от известно време. В първото изречение имах предвид, че изглежда като нещо, въведено в последните години (и то не 40, а 15-20, иначе щеше да има българско название). Явно...
от alvin
Пон Ное 01, 2010 8:33 pm

Изясняване на отношенията по време на пауза за по вода (един пие, друг пуска) Трип: --- Одисей, генерализираш твърде повърхностно. --- Одесей: --- Отговорът ми беше към Гоа, към теб мога да дам по-задълбочен, ако представлява интерес. Даже можем да разделим темата на няколко части - съвременни метод...
от alvin
Пон Ное 01, 2010 8:31 pm

Глас от отвъдното, феновете в сектор Б/Г се кълнат, че е презокеанска линия с гласа на Robotic Operational Lifeform Assembled for Nocturnal Destruction:

---
Не е.
---
от alvin
Пон Ное 01, 2010 8:30 pm

Гоа поема въздух и реагира по повод искането за жълт картон от Трип: --- Приемлив за кого, и какво значи правилен контекст? После, аз може би имам проблем с разликата между "казва" и "показва". В книгите показването става буквално само с картинки, но рядко са тия книги, в които ...
от alvin
Пон Ное 01, 2010 8:27 pm

Камерата хваща в кадър Одисей , играч от старата генерация, който се пуска от време на време на световни и европейски първенства. Цанил се като коментатор на мача по СкайСпорт, той все пак влиза на терена, предавайки няколко нецензурирани реплики от тренера към пияниците: (по повод отиграването на Г...
от alvin
Пон Ное 01, 2010 8:26 pm

Трип иска жълт картон за съотборник, съдията е склонен да го покаже, но само при условие, че видеозаписът докаже пенетрация тип Киряков-Балъков. --- Гоа, като си дадеш мярка на емоциите и презумпциите, ще можем евентуално да дискутираме тия неща. От известно време насам съм решил, че просто няма да...
от alvin
Пон Ное 01, 2010 8:23 pm

ПредишнаСледваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 10 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 10 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани