Начало форум

Търсене

Търсенето върна 33 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Бараяр - военна фантастика, или...?

Имената на корабите са култ :problem:. Аз много харесвам Subtle Shift of Emphasis, Frank Exchange of Views, A Ship with a View, You Would If You Really Loved Me, Just Another Victim of the Ambient Morality и други, които вече съм забравил. Имах пълния списък с имената до Look To Windward, но нещо не...
от armydreamer
Съб Мар 13, 2010 11:05 am

Форум: Литература и други изкуства
Тема: Бараяр - военна фантастика, или...?
Отговори: 81
Преглеждания: 12110

А, да, сещам се за това разбиване. И то беше десетки страници :). А сцената с месията при мен имаше ефект, защото беше толкова изненадваща, че ме мобилизира да дочета романа. Ето това: "Като че ли Банкс изобщо е нямал усета какво да описва подробно и какво само да щрихова." е много точно о...
от armydreamer
Съб Мар 13, 2010 2:52 am

OT: Consider Phlebas е една много скучна и не особено добра книга. Има едни 20 страници катастрофа, които са най-досадните на земята. The Player of Games е ОК. Аз все още не разбирам напълно захласването и по двете, макар че наистина втората е почти много добра, а първата - особен и интересен за кон...
от armydreamer
Съб Мар 13, 2010 1:50 am

Заглавието "Огледален танц" винаги ми е харесвало много.
от armydreamer
Пет Мар 12, 2010 5:57 pm

Re: AVATAR

Trip: Всъщност, сега установих къде, може би, е най-голямото различие и откъде тръгват маса неразбирания. Когато аз говоря, с теб, тук, за алегория и фантастика, аз боравя с (ще ги нарека) обществените термини. Алегорично изкуство може би няма смисъл, строго погледнато от теб, но то е абсолютно вали...
от armydreamer
Пет Мар 12, 2010 5:07 pm

Форум: Общи дискусии
Тема: AVATAR
Отговори: 658
Преглеждания: 50224

Трип, първото, което трябва да уточним, е това за афектирането. В темата за Аватар не съм се включвал афектиран. Случвало ми се е из форуми, дори в дискусия с теб, но не и сега. Това го уточнявам, в случай, че, когато си писал за афектираните ми постинги, си имал предвид и последните три. Стори ми с...
от armydreamer
Чет Мар 11, 2010 10:01 pm

Trip, аз няма да влизам в поредния спор, изграден от цитати и отговори до безкрай. Може да го приемеш като чисто признание за победа на аргументите ти по конкретния спор или както си решиш, защото само частично ще се опитам да се изясня пред теб по предишния си пост. Основно искам да уточня какво ми...
от armydreamer
Чет Мар 11, 2010 3:35 pm

Аз не знам какви цели, освен комерсиалните, си е поставил Аватар и съответно не мога да кажа дали ги е изпълнил, или не. И в това му е основният проблем, а оттам и на мен - това фантастика ли е, създадена в рамките на някакви жанрови конвенции, или просто наивна алегория? И тази неяснота не е сила н...
от armydreamer
Чет Мар 11, 2010 11:10 am

"Аватар" получи това, което заслужаваше. Това е много добра политическа постъпка: възпроизвеждането и затвърждаването на стереотипи не трябва да се поощрява винаги и навсякъде. Дори това да е с цената на неоснователното толериране на малцинствени субекти и химери.
от armydreamer
Вто Мар 09, 2010 11:14 am

Re: Подфоруми

Предполагам, че така ще има по-малка вероятност за възникване на напрежения, които са довждали до сериозни сътресения в предишната версия на този форум и в Дир-а :). Затова ми се струва хубаво да има и секции за наука, философия и т.н. - за да са по-малко говоренията около "това не е за тук&quo...
от armydreamer
Пет Мар 05, 2010 1:50 pm

Форум: Административни
Тема: Подфоруми
Отговори: 35
Преглеждания: 6114

Според мен е добре да са разделени нещата - с подраздели или пък отделни раздели. Предложението на Goa за Други ми се вижда добро.
от armydreamer
Пет Мар 05, 2010 11:31 am

Предлагам подфорумите да са нещо такова:

Литература
Кино
Наука
Философия/Политика
Общи
от armydreamer
Чет Мар 04, 2010 1:37 pm

Предишна

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани