Начало форум

Търсене

Търсенето върна 287 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Лечение на хомосексуализъм и религиозност

По-интересни са коментарите под новината. За съжаление са на български , а аз от няколко години вече избягвам да ползвам български сайтове (с леки изключения). Между другото, доказано е, че сексуалността се оформя още в утробата на майката и не е фиксирана веднъж завинаги :smile: Така ли? А защо ко...
от Преподобният ЦУП
Пет Юни 18, 2010 1:25 pm

Форум: Общи дискусии
Тема: Лечение на хомосексуализъм и религиозност
Отговори: 17
Преглеждания: 6600

Re: Лечение на хомосексуализъм и религиозност

Шаркан написа:от "статията" се вижда, че това си е чиста проба мошеничество - дърпат пари от вярващи, стреснати от собствените си "греховни" желания.

Ако е по методът на Толстой- лечението ще е в резултат на приложена терапия чрез усилен труд
от Преподобният ЦУП
Пет Юни 18, 2010 1:23 pm

Тема: Лечение на хомосексуализъм и религиозност
Отговори: 17
Преглеждания: 6600

Re: РЕЛИГИЯТА - робство на ума

много тежко бе, Данчо... не мога да го заредя, прекъсва. С две думи? Текстът на лекцията е тук http://gs-research.org/index.php?option=com_content&view=article&id=37:2010-04-13-17-00-15&catid=4:2009-10-28-05-29-46&Itemid=8 , а продължението на лекцията е тук http://gs-research.org/i...
от Преподобният ЦУП
Вто Юни 15, 2010 5:58 pm

Тема: РЕЛИГИЯТА - робство на ума
Отговори: 103
Преглеждания: 13033

Re: Христо Ботев. 2 юни.

Сталин претрепа Троцки, защото онзи беше готов да се юрне с рогата напред без никаква сериозна подготовка. И го ретрепа, защото на двама вождове им е тясно на върха на пирамидата. сотрудничеството на СССР с Райха е отпреди Мюнхенския сговор. (пак да те подсетя - това, че съм против Сталин и сталини...
от Преподобният ЦУП
Вто Юни 15, 2010 5:36 pm

Тема: Христо Ботев. 2 юни.
Отговори: 34
Преглеждания: 3812

интересно ми е защо се заяждаш с мен и моите възгледи, а не с тези на тукашния фашист? Данчо поне смята, че моите модели са утопични, защото "не им е дошло времето"...исторически детерминизъм го бие - нищо чудно, след като е хегелиаец (и за него няма друга диалектика) и марксист; ти обаче...
от Преподобният ЦУП
Вто Юни 15, 2010 3:13 pm

Левски и Ботев се бореха и загинаха за да я има България. да, за да я има КОРЕННО РАЗЛИЧНА от Османската империя. Едва ли България би просъществувала много много по онова вълче време ако се следваха разни Бакунински модели или на любимия ти Батько Махно необосновано предположение Екса мисля че прав...
от Преподобният ЦУП
Вто Юни 15, 2010 2:23 pm

Ботев си е представял комунизма според изложенията на Бакунин и Прудон, не според Маркс-Ленин-Троцки-Сталин. между другото, Уставът (програмата) на БРЦК е написан в чернови вариант от Бакунин (няколко души от Букурещ са ходили при него на крак за съвет по тая работа, в Швейцария). Истината обаче е,...
от Преподобният ЦУП
Вто Юни 15, 2010 12:19 pm

Патриот Патриот е - душа дава за наука, за свобода; но не свойта душа, братя, а душата на народа! И секиму добро струва, само, знайте, за парата, като човек - що да прави? продава си и душата. И е добър християнин: не пропуща литургия; но и в черква за туй ходи, че черквата й търговия! И секиму доб...
от Преподобният ЦУП
Вто Юни 15, 2010 10:51 am

Re: Кризата

Нещо много любопитно, което хич не се връзва с тезата в тази статия: http://www.ojp.usdoj.gov/bjs/glance/firearmnonfatalno.htm http://www.ojp.usdoj.gov/bjs/glance/firearmnonfatalrt.htm http://www.ojp.usdoj.gov/bjs/glance/percentfirearm.htm Как става така че оръжията се увеличават, а престъпленията ...
от Преподобният ЦУП
Чет Мар 18, 2010 7:09 pm

Форум: Наука и прогностика
Тема: Кризата
Отговори: 70
Преглеждания: 13160

Re: Бараяр - военна фантастика, или...?

Аз казах, че Майлс е първият, който аз съм видял. Но двата ти примера ме заинтригуваха. Интересно могат ли да стъпят на малкия пръст на Данло уи Соли Рингес - който даже не е военен... :D В Падналите Богове - Зиндел хептен през просото го е ударил:):):) Ти прочети на Гордън диксън - Генетичния Гене...
от Преподобният ЦУП
Вто Мар 16, 2010 4:36 pm

Форум: Литература и други изкуства
Тема: Бараяр - военна фантастика, или...?
Отговори: 81
Преглеждания: 11943

Re: Бараяр - военна фантастика, или...?

Защо харесвам историите за Майлс? 1. Защото това е първият образ на войник и командир, милеещ за животите на подчинените му (и дори - на "врага"), на който попаднах в живота си. После се появи Данло уи Соли Рингес и отвя всичкото ... но Майлс беше първият. И още ми е мил. :) 2. Защото Май...
от Преподобният ЦУП
Вто Мар 16, 2010 3:54 pm

Тема: Бараяр - военна фантастика, или...?
Отговори: 81
Преглеждания: 11943

Re: Пререгистрация играчи Мисирите

Goa написа:Така, sasho и ЦУП се разписаха. Остават karadjata, jekata, komisarq и четиримата, които още не са се регнали.

Аз не мога да разбера от какъв чеп се премести стария сайт...
Предишния беше доста удобен и лесен за ползване...
от Преподобният ЦУП
Вто Мар 09, 2010 3:51 pm

Форум: Спорт
Тема: Пререгистрация играчи Мисирите
Отговори: 27
Преглеждания: 2104

Re: AVATAR

Роланд, по повод поредната военна драма и изразената тематика- разбирай по-скоро, че това е засукана пропаганда и послание от политическия елит начело с Обама към средностатическата маса от хамбургеропоглъщачи със следното мото Предишните допуснаха грешка и засраха нещата, но вие сте герои, съчувств...
от Преподобният ЦУП
Вто Мар 09, 2010 1:15 pm

Тема: AVATAR
Отговори: 658
Преглеждания: 49063

Re: За гените

Екс, някъде през 1994 г. бях си купил едно списание ФЕНОМЕН- и там имаше подробна статия за Гаряев и вълновия клетъчен компютър... Той надълго и нашироко обясняваше за своите камери с които прави облъчването... И как специалните структури били заинтересувани от него... Общо взето в Русия го имат за ...
от Преподобният ЦУП
Вто Фев 16, 2010 1:59 pm

Тема: За гените
Отговори: 49
Преглеждания: 7446

Re: Пътят (филмът)

Roland Написал: > Напълно невярно. Ти чел ли си изобщо > постапокалиптика? В над 60% от случаите се > разглеждат отделни оцелели индивиди и изобщо НЯМА > бъдещо общество. Не, че няма и такива истории, > естествено, но е пълен абсурд да се твърди, че > "няма как да не си социално и политически > анга...
от Преподобният ЦУП
Вто Фев 16, 2010 1:54 pm

Тема: Пътят (филмът)
Отговори: 143
Преглеждания: 26923

Re: Да честитим РДто на фантастичния аматьорски вратар!

Честито и от мен на Влади
Да е жив и здрав
от Преподобният ЦУП
Пон Фев 15, 2010 2:59 pm

Форум: Спорт
Тема: Да честитим РДто на фантастичния аматьорски вратар!
Отговори: 10
Преглеждания: 796

Re: Руснаците направиха Гравицапа!

и след като се събудиш осъзнаваш че кошмарът продължава:):)
от Преподобният ЦУП
Пон Фев 15, 2010 2:58 pm

Тема: Руснаците направиха Гравицапа!
Отговори: 6
Преглеждания: 719

Re: Руснаците направиха Гравицапа!

Смейте се смейте се... до колкото един на мен и Генерала общ познат споделя от време на време свежи новини из под тезгяха от Русия... То тия не само гравицапа- ами са решили в случай на нужда да реанимират разни програми от типа на Скиф-Д и Топаз... който е в час ще разбере за какво е това :):) Може...
от Преподобният ЦУП
Пет Фев 12, 2010 4:48 pm

Тема: Руснаците направиха Гравицапа!
Отговори: 6
Преглеждания: 719

Re: Работна гражданска група "Закон за ГМО в България"

Калине изчетох до тук всичко писано ... Няма да се задълбавам за или против ГМО... За мен проблемът трябва да се проучи детайлно и задължително чрез полеви тестове и центрове- дори ако трябва да се използват европейските центрове за такъв контрол и лаборатории...Затова сме си избрали разни еврокомис...
от Преподобният ЦУП
Пет Фев 12, 2010 4:39 pm

Тема: Работна гражданска група "Закон за ГМО в България"
Отговори: 422
Преглеждания: 24439

Re: Нашето бъдеще

Данчо, значи в четвъртък на 28 ян. сбирката е в Музея и хората от 18.00
Това последно уточнение ли е?
И винаги ли ще са от 18.00 с тези дати?
от Преподобният ЦУП
Вто Яну 26, 2010 6:40 pm

Тема: Нашето бъдеще
Отговори: 21
Преглеждания: 2784
ПредишнаСледваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани