Начало форум

Търсене

Търсенето върна 260 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Самодейците като напаст

Някой ден, на маса и с бира в ръка, или пък с бира след мач, ще ти обясня защо Емануел е самодеец и какви вреди е нанесъл в чисто стратегически план. Аз не отричам заслугите му - няма втори меценат като него, но все ми се струва, че вредите са повече. Но не му е тук мястото за подобни дискусии, повя...
от Ендър
Чет Апр 02, 2009 3:57 pm

Форум: Общи дискусии
Тема: Самодейците като напаст
Отговори: 133
Преглеждания: 12504

Ами като е толкова дОбра, да бяхме номинирали само нея? Факт: поощрителната награда на Европейската асоциация за научна фантастика се дава за дебютна КНИГА (без значение дали е роман или сборник) на даден автор (или група от автори). Този ФАКТ не се тълкува, това е постулат. "Играта" НЕ отговаря на ...
от Ендър
Чет Апр 02, 2009 3:51 pm

Има начин да се направи. Прочети постинга на Дидимус, добре се е обосновал. А и предстоящия ми отговор до него.;-)
от Ендър
Чет Апр 02, 2009 3:35 pm

"Иначе всичко е ок, Ендър естествено е прав за повечето неща, обаче защо е избрал такова заглавие, след като в България няма и не може да има нищо друго освен самодейци? Демек ние всички сме напаст" Не зная дали НАИСТИНА съм прав, но благодаря! По принцип споделих мнението си и то точно в контекста ...
от Ендър
Чет Апр 02, 2009 3:32 pm

Re: Въпрос до Генерала

Под "нещо полезно" какво се разбира?
Моля за конкретен отговор.
от Ендър
Сря Апр 01, 2009 5:02 pm

Тема: Въпрос до Генерала
Отговори: 41
Преглеждания: 4048

Самодейците като напаст

Позволявам си тази отделна тема, тъй като тотално ми писна от самосиндикалните изпълнения на сульо и пульо, които се представят извън България като нещо, зад което застава „организираният български фендъм”. (Само не скачайте против тази формулировка, по-надолу ще стане ясно защо я използвам.) Предва...
от Ендър
Сря Апр 01, 2009 4:57 pm

Re: Въпрос до Генерала

Ми как да има инфо, като хората са ошашавени? България праща официални номинации, Тервел отива на място и номинира нещо друго, на всичкото отгоре това "нещо друго" е силно съмнително дали изобщо има право да бъде номинирано? Чудя се, примерно, защо "...and justice for All" несе води дебютен албум на...
от Ендър
Сря Апр 01, 2009 4:28 pm

Тема: Въпрос до Генерала
Отговори: 41
Преглеждания: 4048

Re: Смяна на ДЕНЯ И ЧАСА за провеждане на сбирките

Четвъртък. Понеделник е адски тъпо по много причини. Който не е на държавна работа с фиксирано работно време ще ме разбере.
от Ендър
Вто Мар 24, 2009 2:02 pm

Тема: Смяна на ДЕНЯ И ЧАСА за провеждане на сбирките
Отговори: 72
Преглеждания: 5497

Re: Гласуване за номинациите за Еврокона

Ето и моето виждане за номинациите: Автор - Николай Теллалов Издател - Бард (защото "Инфодар" вече са печелили) Художник - Калин Николов Промоутър - Дилян Благов Преводач - Васил Велчев (Лейзи) - преводач от английски, руски и полски, всичките му преводи са на изключително ниво ( напр. Дик, Лукяненк...
от Ендър
Пет Мар 13, 2009 4:38 pm

Тема: Гласуване за номинациите за Еврокона
Отговори: 167
Преглеждания: 8065

Re: Голямото приказване за малкото четене (офф)

Много сте писали, бре! Нямам време и желание да чета всичко. На основния въпрос, зададен от Мартин - "Голямото четене" като идея си е голяма полюция (без извинение!), а като реализация е толкова пошла, колкото само БНТ може да го направи. Всеки човек с поне малко разсъждаващо вещество в главата може...
от Ендър
Пон Мар 09, 2009 4:04 pm

Тема: Голямото приказване за малкото четене (офф)
Отговори: 94
Преглеждания: 3192

Докато дращих в съдедната тема за дебютните книги се присетих да дам едно "еретично" предложение. Принципното ми мнение (с което най-вероятно ще се съгласят нашите приятели от Стара Загора) е, че не бива да се дава награда (разбирайте за този случай "номинация") на всяка цена. Та по този повод предл...
от Ендър
Чет Фев 19, 2009 2:11 am

Re: Награда за дебютна книга

Новкиришки е аут по подразбиране, щом има публикувани книги. Ако знаехме за него, можеше да се включи в номинациите за Хотьеборш `02. Не, че по онова време имаше номинации, де... Иначе българите сме може би единствените, които си позволяват да заобикалят правила. Първия път г-н Икономов, почти случа...
от Ендър
Чет Фев 19, 2009 1:45 am

Тема: Награда за дебютна книга
Отговори: 17
Преглеждания: 672

Re: ПРОГРАМА ЗА ЯНУАРИ - МАРТ 2009 г.

Съжалявам, другарю Роланд, бях за малко в пицарията, но малкото човече ме зове да не оставам до късни доби... А темата ми беше интересна - Бъфи, дъ бест вемпайър слейър евър... Ако наистина има някъде запис, пусни едно линкче да послушам. Може и на мейла, може и на лични в Дирника, може и тук.
от Ендър
Чет Фев 19, 2009 1:22 am

Тема: ПРОГРАМА ЗА ЯНУАРИ - МАРТ 2009 г.
Отговори: 78
Преглеждания: 5027

Сори, явно съм го пропуснал. Може да има и други пропуски, така че не е лошо някой да прегледа списъците още веднъж.
от Ендър
Сря Фев 18, 2009 7:09 pm

Тъй като има голяма вероятност Дидо все пак да организира "всенародно" допитване, засега ще се въздържа от гласуване. Но ще ви кажа за ВЕЧЕ наградените: Дебют: Георги Караджов - 2008 Петър Копанов - 2007 Йоан Владимир - 2006 Иван Попов - 2004 Георги Маринов - 2003 Александър Карапанчев - 2002 Никола...
от Ендър
Сря Фев 18, 2009 6:28 pm

Re: Обективно решение

Калински, зарежи постмодернизма. Много добре си ме разбрал, защото си интелигентен човек. Имах два въпроса и ти не отговори на нито един. Отговори ми простичко, са "да" или "не", за да няма недоразумения: 1. От обективната част - така изложените факти отговарят ли на истината? 2. От субективната час...
от Ендър
Сря Фев 18, 2009 1:40 pm

Тема: Само заспалите, СТАНИ!
Отговори: 139
Преглеждания: 8305

Re: Обективно решение

Пич, няма "случай". Има факти - излязла е книга, която е написана от няколко автора, за част от авторите това е първа публикация. Нали не бъркам фактите? Е, питанката е: Правилата на ЕВРОКОН позволяват ли тези автори да бъдат номинирани в категория "ДЕБЮТ". Това беше обективното. А сега субективно -...
от Ендър
Сря Фев 18, 2009 12:49 am

Обективно решение

Тъййййййй.... Загубих повече от 40 минути да изчета всичко и за какво? Спорът дали да се номинира "Играта" си има съвсем обективно решение - ще се допитаме до "Еврокон" като организация дали в категорията "ДЕБЮТ" се допускат подобни творби. Толкоз. Доколкото зная, Дейви вече е оформила запитването, ...
от Ендър
Вто Фев 17, 2009 9:03 pm

Re: Купа на Лигата

ПИСМЕНО???? А бе тия за какви се мислят в крайна сметка? Правилата в тази лига са по-калпави и от най-калпавите! То не са неуредици откъм трансфери, то не са глупости за наказанията, то не е чудо, мамка му! Забележките ми са принципни, не става дума лично за мен. Примерно - по едно време новите попъ...
от Ендър
Пет Ное 28, 2008 8:48 pm

Форум: Спорт
Тема: Купа на Лигата
Отговори: 72
Преглеждания: 2021

Re: ВНИМАНИЕ

Че то близо до вкъщи, бе! Ще взема и аз да идвам, ако нямате нищо против, разбира се...
от Ендър
Пет Ное 28, 2008 12:37 pm

Форум: Спорт
Тема: ВНИМАНИЕ
Отговори: 17
Преглеждания: 546
ПредишнаСледваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани