Начало форум

Търсене

Търсенето върна 260 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Конкурс за фантастика (срок 30.09.2007)

Иха, с ОГРОМНО нетърпение очаквам сборника! Това, че не се допуска участие с псевдоними много ме кефи като условие...
от Ендър
Пон Авг 13, 2007 8:44 am

Форум: Общи дискусии
Тема: Конкурс за фантастика (срок 30.09.2007)
Отговори: 85
Преглеждания: 2749

Re: БУЛГАКОН 2007

За съжаление тази година с Дейви пропускаме мероприятията... То е за хубаво, де, макар че ми се идваше. Живот и здраве догодина ще идваме по трима, вместо по двама:D
от Ендър
Пон Авг 13, 2007 8:41 am

Тема: БУЛГАКОН 2007
Отговори: 28
Преглеждания: 1028

Re: елайджа джауит

Елена напоследък няма време за писане, за голямо съжаление. Отдала се е на другото си хоби - кубечата, защото от там все пак идват някакви ралички за ядене... Иначе е истина, че втората е готова, поне от нейна страна, трябва да мине през редактор, да се обсъдят нещата със самата Елена и после да се ...
от Ендър
Пон Авг 13, 2007 8:38 am

Тема: елайджа джауит
Отговори: 13
Преглеждания: 474

Re: Организационни

Да карам подред, че ми дойде много. Екипи, топка, обувки - мисля, че няма проблеми. все технически неща, но по принцип съм съгласен, че би било добре да са си екипи, а не потници. Но ако няма възможност, може и потници. Съперници - нямам възможност да се занимавам с търсене, поне не в момента. Какво...
от Ендър
Пон Апр 23, 2007 2:22 pm

Форум: Спорт
Тема: Организационни
Отговори: 38
Преглеждания: 2474

Re: любим отбор?

Ман Юнайтед шампион, шампион!!!!
И Барса.
Комай от чуждите са това.
А иначе - само ЛЕВСКИ!!1
от Ендър
Вто Мар 20, 2007 3:16 pm

Форум: Спорт
Тема: любим отбор?
Отговори: 20
Преглеждания: 2248

Re: Ведри хоризонти или що е то авторското право?

Добре дошъл в клуба, както се казва на чисти английски. Нямаше ли идея, че там се работи по този начин? След което г-н издателя ЕГИ се бие по гърдите колко е велик, а групичката около него бие теманета и припява? Сбориниците са параван за издаване на собствени "произведения", а на лъжата "най-доброт...
от Ендър
Чет Юни 22, 2006 4:15 pm

Тема: Ведри хоризонти или що е то авторското право?
Отговори: 8
Преглеждания: 647

И да, и не, и нови теми.

Малиииии... Първата тема - твърдо не. Това са интересни неща, но предпочитам да ми ги представи човек, който е на "ти" с материята. Робърт Дохърти, примерно. Поне разказва увлекателно. Дъглас Адамс - няма лошо, само че искам Фокси и Мордред да потвърдят. Бъдещето идва от миналото - това да. Поне Фед...
от Ендър
Вто Дек 27, 2005 6:26 pm

Тема: Теми за януари - март 2006 г.
Отговори: 37
Преглеждания: 1310

Re: Излязъл е "Таласъмия 2004"

Да кажа и аз. Издъних се. Забравих да взема книги с мен, а вечерта отидох на клуб директно от обект и нямаше как да се връщам до офиса. Съжалявам. Гоа е прав - можеше поне да се сетя да кажа, че книгата е излязла. Или някой друг да се сети. При това ни бе напомнено - Генерала каза с няколко думи как...
от Ендър
Вто Юни 28, 2005 9:00 am

Тема: Излязъл е "Таласъмия 2004"
Отговори: 18
Преглеждания: 1262

Лауреати от конкурса "Квазар 2004"

На 19 декември 2004 бяха обявени лауреатите от третия ежегоден конкурс на издателство "Квазар" за български фантастични разкази и романи. Конкурсът няма огарничаващи условия за пол, възраст, брой изпратени произведения и т.н. Системата на оценяване е следната: всеки член на журито дава субективна оц...
от Ендър
Пон Дек 20, 2004 1:04 pm

Тема: Лауреати от конкурса "Квазар 2004"
Отговори: 14
Преглеждания: 515

Re: Лицето на сайта....

ОчевАдно е, че си най-разбиращия. Дай я ти дефиницията. Или поне се опитай да правиш разлика между екранна резолюция, пиксели, точки (dots), резолюция на растерното изображение (обикновено дименсията е dpi), резолюция при печат (също с дименсия dpi, без да е същото, като освен това там влияе и друг ...
от Ендър
Пет Дек 03, 2004 11:05 am

Тема: Лицето на сайта....
Отговори: 30
Преглеждания: 1178

Re: Книги - само за ценители на класиката

[b]Предложения за нови автори - в края на постинга [/b] *Жул Верн Отношение към автора +2 Забележки Коментар Чел съм каго дете и юноша. Определено може да запали някого по фантастиката, но не мисля, че сега пак бих го чел. *Херберт Уелс Отношение към автора +2 Забележки Коментар *Александър Беляев О...
от Ендър
Пет Ное 26, 2004 9:49 am

Тема: Книги - само за ценители на класиката
Отговори: 33
Преглеждания: 4544

Може би в сряда на по бира бихме могли да изясним степените си на компетентност по темата?[s]:-}[/s] "Очевидна некомпетентност" е хубаво словосъчетание, но първо няма доводи срещу мен, второ очевидността явно е само в твоите очи. А "злонамерен" е последното нещо, което бих могъл да бъда. Нямам лоши...
от Ендър
Вто Ное 23, 2004 9:48 am

Пич, да не си завършил право? Първо адвокатстваш, второ не мога да се сетя за друга професия, която е способна да изкилиферчи нечии думи по толкова атрактивен начин. PIXEL е съставна дума и означава picture x element. Това е най-малката съставна част на едно растерно изображение. Колко ще е малък за...
от Ендър
Пет Ное 19, 2004 11:47 am

Няма как, ще трябва да ви одосадя още малко. Защото ExPesho и Наско!!! писнаха, без да се опитат да разберат за какво става дума. Цитирам Наско!!!: [b]Ендърчо, ако до сега не бях се насладил достатъчно на твоята злобна тенденциозност, сигурно щях да се засегна. За тези които четат този текст и може ...
от Ендър
Чет Ное 18, 2004 8:48 pm

Е, аз се занимавам с прост предпечат вече 12-а година, не съм художник... Не рисувам с рисуващи програми, още по-малко пък ръчно, но познавам Phototshop и продължавама да се чудя как се рисува ръчно в него, без рисуващи програми... и най-вече какво се има предвид... Така че би ли ме светнал? Може пъ...
от Ендър
Нед Ное 07, 2004 10:51 pm

Лицето на сайта....

Влизам си аз в сайта... Да започна от там, че не съм го правил бая време, повече от две седмици. Времето кът, работа бол... Както и да е. Въпросът е какво ме посреща? Една готината рисунка - няма лошо. Обаче текстът над нея ми разби представите за българския език и за компютърната графика... Ето пъл...
от Ендър
Нед Ное 07, 2004 9:36 pm

Re: ЕвроКон-2004 - nagradi

Малиииииии Ма и тука ли? Вариантите за този ник останах два. С единият човек мога да говоря директно, така че ще го питам. Ако не е... вече вързвам намусената физиономия и отказът за "Добър ден" с писанията... Не че има значение... Само за едно моля (тук, в дир-а имам и други въпроси) - цитирай, мол...
от Ендър
Пет Авг 13, 2004 2:15 pm

Тема: ЕвроКон-2004 - nagradi
Отговори: 6
Преглеждания: 500

Re: Направиха Музей на научната фантастика в Сиатъл!

Патрик Гигер - куратор на уникалния музей за фантастика, утопия и необикновени пътешествия Maison d'Ailleurs (извадено от инфото за почетни гости на www.bgcon.org) http://www.ailleurs.ch - адресът на музея [b]Това[/b] е първият музей. И кураторът му е почетен гост на Еврокона. Така че братята америк...
от Ендър
Пон Юни 21, 2004 8:54 pm

Тема: Направиха Музей на научната фантастика в Сиатъл!
Отговори: 5
Преглеждания: 386

За Еврокон 2004 - официално инфо

Мисля, че е крайно време да се даде "официална информация" и доколкото може яснота относно провеждането на тазгодишния Еврокон в Пловдив. Но първо искам да изясня някои неща по постингите в тази тема, за да няма после недоволни. Имам желанието темата да е чисто информативна. За по-подробна информаци...
от Ендър
Съб Юни 12, 2004 6:03 pm

Тема: За Еврокон 2004 - официално инфо
Отговори: 9
Преглеждания: 357

Лого и талисман за Еврокона

Тази тема я пускам в качеството си Председател на УС на фондация "Фантастика". Вчера (за съжаление чак вчера) фондация Фантастика реши, че ще има конкурс за лого и талисман на предстоящия Еврокон 2004 в Пловдив. ([url]www.bgcon.org[/url]) Изисквания на практика няма. Проектите трябва да стават за вс...
от Ендър
Чет Мар 11, 2004 11:11 am

Тема: Лого и талисман за Еврокона
Отговори: 0
Преглеждания: 496
ПредишнаСледваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани