Начало форум

Търсене

Търсенето върна 260 резултата

Върни към разширено търсене

Re: И аз ОК.

Хей, надявам да съм бил ясен, ама за всеки случай ще поясня [s]:-))[/s] Предложените категории са по принцип. Защото вярвам, че оттук насетне творбите като качество и количество само ще нарастват. Нека се знае, пък нищо не пречи в някои категории за някои от годините просто да не се присъждат наград...
от Ендър
Вто Мар 09, 2004 4:17 pm

Форум: Общи дискусии
Тема: Класации за фантастика
Отговори: 15
Преглеждания: 1102

Re: Класации за фантастика

ОК. Моля да бъда извинен, че (отново) не съм в час детайлите. ИДЕЯТА Е НА НАСКО СЛАВОВ (казвам го ясно и високо, за да отмия, ако може, придшното си изказване). ТОВА НЕ Е КЛАСАЦИЯТА НА ГОА (вж. горното) [s]:-))[/s] Хайде стига майтапи! "Класацията на Гоа" бе употребено в кавички, предшествани от "тъ...
от Ендър
Чет Мар 04, 2004 8:17 pm

Re: копие от моя офф-отговор в дир-а

Мдамммммм Ще трябва да преброя до няколко милиарда, не до десет, иначе нямам никаква представа какво ще напиша. Този постинг ме убеди в едно - че хората наистина имат избирателна памет. А при шарканите паметта е ПРЕКАЛЕНО избирателна - помнят само каквото им изнася. Или пък технично премълчават как...
от Ендър
Чет Мар 04, 2004 8:02 pm

Тема: копие от моя офф-тема в Дир-а
Отговори: 1
Преглеждания: 315

Класации за фантастика

Гоа официално се отказа от инициативата си да прави класация "Най-добра фантастична книга". Тъй като става дума за нещо по-различно от нака наречената "Класация на Гоа", отварям нова тема, пък който иска да взема отношение. Ще пусна темата из познатите ми форуми, да видим колко мнения ще се съберат....
от Ендър
Чет Фев 26, 2004 10:53 am

Re: Конкурсът на Квазар - резултати

Дали защото от никой те направи някой?
Или защото си забравил, че "от сега нататък няма да има квазарска книга без мой разказ"?
Вече втори месец не вдигаш телефона. Няма как да ми го кажеш в очите? Не вярвам. Ти си прям. И затова съм толкова озадачен от държанието ти....[s]?:-([/s]

от Ендър
Пон Фев 23, 2004 3:19 pm

Тема: Конкурсът на Квазар - резултати
Отговори: 29
Преглеждания: 1989

Конкурсът на Квазар - резултати

Да започнем от журито: Юрий Илков - председател на софийския клуб за фантастика "Иван Ефремов" Любомир Николов - писател, преводач на Дж. Р. Р. Толкин Валeнтина Тодорова-Маринова - езиковед Димитър Арбов - търговец Делян Благов -фен, член на екипа на "Тера Фантастика" Иван Крумов - шеф на "Квазар" У...
от Ендър
Пон Дек 15, 2003 1:29 pm

Тема: Конкурсът на Квазар - резултати
Отговори: 29
Преглеждания: 1989

На вниманието на писателите!

Във връзка с допълненията и поправките, които ще се правят в енциклопедията на БГ фантастиката, авторът Евгений Харитонов има желание да получи БИОГРАФИИТЕ на ВСИЧКИ автори, които имат печатни публикации (тези в Интернет не се броят). Също така нека пратят и БИБЛИОГРАФИИТЕ си, за да не се пропусне ...
от Ендър
Вто Окт 07, 2003 12:46 pm

Тема: На вниманието на писателите!
Отговори: 11
Преглеждания: 971

Re: Епизод от войната

Генерал-полковник как звучи? Като за кило или като за две?
В интерес на истината, чак сега я прочетох. Евала, Ханко! Заради теб и Лейзи ще взема да стана фен на тая поредица въпреки писанията ми из Дир-а...
от Ендър
Пон Сеп 29, 2003 7:19 pm

Тема: Епизод от войната
Отговори: 62
Преглеждания: 4167

Re: Относно пропагандата и дезинформацията

Отговорът ми е в дир-а, не ми се пише пак. Който го интересува, да погледне там.
от Ендър
Нед Сеп 28, 2003 1:58 pm

Тема: Относно пропагандата и дезинформацията
Отговори: 16
Преглеждания: 1336

То не е въпрос на помощ

Гоа, не си прав. Има нужда, има и смисъл. Но ще ти го разясня на лична среща. ЕксПешо обаче рядко се явява последно време, та затова отговорът тук: лесно е да се направи НЕЩО и да се каже аз бях дотук. Въпрос: защо сайтът не е направен още в началото на PHP и MySQL, което би решило въпроса с графичн...
от Ендър
Нед Сеп 28, 2003 1:56 pm

Тема: Predlozhenija za modifikacii na stranicata:
Отговори: 42
Преглеждания: 4139

Още едно лично...

"Търси се добър юнак" най-после видя бял свят и внесе яснота по някои въпроси, останали неизяснени в публикувания в предишния сборник, но следващ по хронология. Логиката на ТАКОВА публикуване си остава неясна, но... Андон Стайков, без да крия, ми е слабост и не се учудвам на качеството на разказа му...
от Ендър
Нед Сеп 28, 2003 1:45 pm

Тема: Мними – ясно, а хоризонти? (ЛИЧНО мнение)
Отговори: 2
Преглеждания: 583

Re: Относно пропагандата и дезинформацията

Проблемът в случая е, че Емануел е в час какви усилие се полагат (не от него) и в Б-я, и навън за популяризиране на БГ фантастиката. Знае го от Сашо Карапанчев, който се води член на УС на Фондацията. Самият Сашо защо е допуснал това... Най-вероятно защото Икономов плаща и поръчва, знам ли... Което ...
от Ендър
Пет Сеп 12, 2003 12:24 pm

Относно пропагандата и дезинформацията

Предупреждавам, че това е една неприятна за мен тема, обаче става дума за наистина важни и принципни неща. Честно казано, първоначалните ми намерения бяха да съм много по-остър и краен в писанията си, но май утрото наистина е по-мъдро от вечерта и реших да поспестя някои неблагоприлични думички. Та ...
от Ендър
Чет Сеп 11, 2003 7:36 pm

Идеи - може би, но...

Ще започна с една самокритика - сигурно съм предубеден, сигурно не мога да приема "философстването", обаче така не става. Приветствам идеите на Кубрат Томов с две ръце. Може би затова към днешна дата съм симпатизант на една партия, чиято програма има възможно най-социалната насоченост и си й го пише...
от Ендър
Пон Юли 07, 2003 12:40 pm

Тема: За беседата с Кубрат Томов
Отговори: 38
Преглеждания: 2024

Пък аз си искам...

...сливенската перла!!! Същата оная, дето извади на понтона![s]:-(([/s]
(Въпреки че не обичам твърд алкохол, това беше божествено...) Надявам се поне за Пазарджик да се освободиш, а? От 4-и до 7-и семтември. Ей го къде е! Най-много три часа път с кола.

от Ендър
Пон Юни 30, 2003 7:29 pm

Тема: Таласъмия 2003 – Степените на екстАЗа
Отговори: 30
Преглеждания: 1845

Просто не се заяждай, макар че си журналист

Пичове, вземете се в ръце! Ако обяснението на наблюдаваните явления не е важно, просто не зная кое Е важно. Добри, не се познаваме лично, но ще се осмеля да ти кажа следното: 1. Много моля отговорите и мненията да са по конкретната тема. Като ти се говори за финансиране, отвори си нова тема, но не в...
от Ендър
Съб Апр 19, 2003 6:59 pm

Тема: Наблюдения на астрономите подлагат под съмнение основите на физиката
Отговори: 39
Преглеждания: 2234

Re: Наблюдения на астрономите подлагат под съмнение основите на физиката

Малко си сбъркал порядъка - степенният показател не е -60, а -87. И наистина става пренебрежимо малко. Но за кои мащаби? То и 300 км в час са пренебрежимо малко спрямо скоростта на светлината, ама при шофиране... В квантови мащаби материя и енергия постоянно преминават от едното състояние в другото,...
от Ендър
Пет Апр 11, 2003 7:39 pm

Тема: Наблюдения на астрономите подлагат под съмнение основите на физиката
Отговори: 39
Преглеждания: 2234

Дюн ли???

Дюн може да се гледа само и единствено ако си чел книгата!!! От което следва, че сам по себе си той не е филм, в него няма кинематография и не разказва история. Само имената на режисьора и актьорите не правят от една лента филм. За първи път го гледах на Бетамакс видео (познай колко отдавна е било!!...
от Ендър
Чет Апр 10, 2003 6:49 pm

Тема: Лешояди
Отговори: 30
Преглеждания: 2815

Re: Четирите проблема на клуб "Ефремов"

Добре-е-е-е. Както каза Наско, има някой, дето е по-напреднал с информацията. Съгласен съм почти със всичко. Ако НЕРЕГИСТРИРАНЕТО на "Ефремов" ще тушира напрежението, то тогава има решение, за което се сетих, докато четях постингите, и то е следното: някой (може всеки месец да е различен човек) прав...
от Ендър
Пон Фев 03, 2003 4:04 am

Тема: Четирите проблема на клуб "Ефремов"
Отговори: 6
Преглеждания: 1059

Re: За сайта на клуба и още нещо

Подробностите са хубаво нещо. Но дали са важни? Факт - 90 % от хората, които ДНЕС РЕДОВНО посещават клуб "Иван Ефремов", научиха за сайта след пускането му. В което няма нищо лошо - решили едни хора, направили го. (Следват бурни и продължителни аплодисменти, спрени след 15 мин. от бдителни милиционе...
от Ендър
Пон Яну 27, 2003 1:28 pm

Тема: За сайта на клуба и още нещо
Преглеждания: 2367
Предишна

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани