Начало форум

Търсене

Търсенето върна 98 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Литературен конкурс - информация

Единствен оттук пишещите :problem: , който е печелил 1 награда, е Андон Стайков.
от hanko
Чет Мар 10, 2011 4:39 pm

Форум: Литература и други изкуства
Тема: Литературен конкурс - информация
Отговори: 3
Преглеждания: 1182

Re: Почина Атанас Славов

Знам го от Сливен като едно сърдито навъсено старче... Дано горе всичко е по тертипа му... Лека му пръст.
от hanko
Пон Дек 06, 2010 1:51 pm

Тема: Почина Атанас В. Славов
Отговори: 5
Преглеждания: 1189

Re: Българската фантастика извън България

Споко, няма награди... :smile:
от hanko
Пет Дек 03, 2010 10:18 pm

Тема: Българската фантастика извън България
Отговори: 107
Преглеждания: 54617

Re: Българската фантастика извън България

Е, тъй като нямам феновете на Христо, трябва пак да се хваля сам. Но вече май и скромността не краси човека, та... Така че със срамежливо зачервени бузи и голямо неудобство докладвам: Моят разказ http://jplanque.pagesperso-orange.fr/Elle_est_venue.htm вече е в топ 20 (http://jplanque.pagesperso-oran...
от hanko
Пет Дек 03, 2010 1:36 pm

Тема: Българската фантастика извън България
Отговори: 107
Преглеждания: 54617

Re: Соцреализмът в България

Кънчо, явно познаията ти се простират до определено време. Соцреализмът в България не пристига на 9 септември в България - доколкото това понятие го има въобще в действие. Смирненски, Вапцаров и Полянов са живели и творили далече преди тази дата в Б-я. И между другото имат много по-хубави стихотвере...
от hanko
Съб Окт 02, 2010 8:46 am

Тема: Соцреализмът в България
Отговори: 37
Преглеждания: 11565

Аааааааа, не така! Тези стихове не са обикновмени! Те показват, че соцреализма е жив! Нали споменах каква е разликата от критическия - показва пътя. Та и този човек точно това прави - вижте как завършва - "махни се, Сатана". Значи нямам нищо против него - държа на оная мисъл на Волтер. Нек...
от hanko
Пет Окт 01, 2010 8:44 pm

Гоа, соц реализма се различава от критическия реализъм по това, че не се задоволява като втория да посочва недъзите на обществото, но и да посочва пътя за преодоляването им. Това е вкратце. С една дума дрън-дрън-ярина... Повечето от бг писателите по това време просто си пишеха реализъм. И тези, коит...
от hanko
Пет Окт 01, 2010 5:29 pm

Да бе - забранена... Чел съм я преди 10 ноември. А друга "забранена" - Лице на Бл. Димитрова си я купих и си я имах доскоро. И като чета някои сега какви герои са били, че тайно се събирали и четяли тези книги, се чудя мамка му аз дали не съм бил в друга реалност... Но Божо, малка подробно...
от hanko
Пет Окт 01, 2010 4:54 pm

Защо бе, Алвин? Виж тази книжка, дето посочва Декарт - издадена е 1982 г. Не 1990. Така че да говориш, че мисълта наЧърчил не се спазвала... А колкото до самата книга, не знам да представлява кой знае какъв интерес за изследователите на онова време. Режимът на Сталин и Хитлер може да са тоталитарни,...
от hanko
Пет Окт 01, 2010 2:44 pm

Е, тая тема направо вони на политика... Аз харесвам Орлин Василев, бащата. Той също е писал с т.н. метод на социалистическия реалъзъм и не мисля, че има по-хубава книга от неговата за Момчил или Орфей. Въпросът е обаче принципен: в България има поне 3 млн русофили. От тях поне 1 млн са и хора, които...
от hanko
Пет Окт 01, 2010 12:32 pm

Re: Резултати от конкурса на "Аргус" за 2009/2010

Да, имаше такъв обявен конкурс - доколкото си спомням, това стана на отчитането "Секси хоризонти" и представянето на сборника в НДК.
от hanko
Вто Сеп 28, 2010 7:24 am

Тема: Резултати от конкурса на "Аргус" за 2009/2010
Отговори: 80
Преглеждания: 19277

Re: Втори мой разказ на френски

Разказът http://pagesperso-orange.fr/jplanque/Elle_est_venue.htm влезе в антология http://pagesperso-orange.fr/jplanque/pdf/Anthologie_Mort.pdf или Истории за смъртта. Засега е в електронен вариант. Водят се разговори с издателство за хартиен вариант. Бих обърнал внимание на пишещото братство към то...
от hanko
Вто Май 25, 2010 3:49 pm

Тема: Втори мой разказ на френски
Отговори: 10
Преглеждания: 1486

Благодаря, Гоа. По всяка вероятност няма да фалира френския сайт, защото не плаща в бисер и маргарит на дума... :problem: :problem: :problem: Може би критичната маса е четирима българи :smile: Засега сме трима: http://pagesperso-orange.fr/jplanque/Irene.htm Георги Малинов http://pagesperso-orange.fr...
от hanko
Сря Май 12, 2010 1:39 pm

Турците казват в такива случаи: вай, вай, завалъ... Милото сайтче...
А за Вальо се радвам. Имаш ли връзка към публикациите му? Пусни я тук или най-добре в отделна тема.
от hanko
Сря Май 12, 2010 12:00 pm

От оня сайт... как беше... Океански риболов ли?... трябва да изпратят пак покана, някое българче да ме удостои с внимание и превод, па там да избират... Ама къде ти с моя ръст... Никак :sad: ъв шанс :sad: Това хълмче, на което съм се качил, е моят Еверест :lolno:
от hanko
Сря Май 12, 2010 10:43 am

Втори мой разказ на френски

:problem: :problem: Втори мой разказ бе публикуван на френски - http://pagesperso-orange.fr/jplanque/Elle_est_venue.htm На български можете да го прочетете http://clubamateur.hit.bg/right/arhiv/andreya_iliev/momicheto.htm С малки стъпки, но крача подир гигантите в българската фантастика... :problem:...
от hanko
Сря Май 12, 2010 10:24 am

Re: Защо издаването на фантастика в България изнемогва?

:lolno: Урочасах темата като казах, че трябва дисертация... Че ако някой направи всичко това, което ти, Гоа, искаш, фантастиката ще затъне още повече. Щото тия пари, които ще са нужни, за да се направят тия изследвания и статистики, десетина години може да се издава цяла фантастична поредица... при ...
от hanko
Пет Май 07, 2010 6:45 pm

Тема: Защо издаването на фантастика в България изнемогва?
Отговори: 36
Преглеждания: 7213

Re: Защо издаването на фантастика в България изнемогва?

Така зададен въпросът е достоен за дисертация или поне за един няколко километров пост от Трип :lolno: Споко, казвам го с добро чувство... Първото, което ми идва наум, е, че хората, които четяха и "правеха" големите тиражи на фантастиката, напуснаха първи България. Това го знам от познат к...
от hanko
Пет Май 07, 2010 12:05 pm

Тема: Защо издаването на фантастика в България изнемогва?
Отговори: 36
Преглеждания: 7213

Re: от конкурси към...?

Е, щом си натъпче разказа с възклицания и тем подобни, тогава значи не е можещ.... толкова е просто. Как става ли? Доколкото знам издателството решава например да прави сборник на определена тема - да речем за самодивите - и иска от авторите такъв разказ. Не е задължително, никой не му опира пистоле...
от hanko
Вто Апр 20, 2010 6:00 pm

Тема: от конкурси към...?
Отговори: 55
Преглеждания: 8155

Re: от конкурси към...?

Всички конкурси, колкото и да са участниците на брой, показват, че в България има 15-20 автори, които пишат сносно. И ако журито е безпристрастно, наградите се въртят между тях. В последните години, наблюдавайки инфлацията им, винаги се чудя защо се правят въобще конкурси, а не се премине към една у...
от hanko
Вто Апр 20, 2010 2:53 pm

Тема: от конкурси към...?
Отговори: 55
Преглеждания: 8155
ПредишнаСледваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани