Начало форум

Търсене

Търсенето върна 140 резултата

Върни към разширено търсене

ИИ - хумор, сатира и забава

Тук свободно бихте могли да публикувате вицове, весели случки или просто да постнете остроумните си коментари по отношение на ИИ.
от Алекс Белтов
Пон Май 03, 2010 4:16 pm

Форум: Наука и прогностика
Тема: ИИ - хумор, сатира и забава
Отговори: 2
Преглеждания: 1151

ИИ - във форма на физическо тяло

В продължение на предходните две теми съвсем закономерно идва нов топик: В каква форма на физическо тяло би трябвало да се затвори ИИ. Ако е копие на човешка структура, моля отчетете наличието на расови, сексистки и други човешки разделения, съпътствали човечеството през цялата му история. Няма реал...
от Алекс Белтов
Пон Май 03, 2010 10:17 am

Тема: ИИ - във форма на физическо тяло
Отговори: 11
Преглеждания: 2774

Re: Девиантно поведение на ИИ

Разбрах те, Шаркан. Но мисля, че не си прав в това, че афектирана ще бъде само социално-икономическата парадигма. ЕИ ще се опитва да запази господстваща роля, ще срещне съпротивата на ИИ и тя ще се изрази точно в това - девиантно поведение. Сблъсъкът ще бъде на всички нива, където има директни отнош...
от Алекс Белтов
Пет Апр 30, 2010 3:41 pm

Тема: Девиантно поведение на ИИ
Отговори: 14
Преглеждания: 4130

Има се предвид онова понятие "телос", за което пише Аристотел. Онзи стремеж на отделния индивид по отношение на останалите в една група индивиди към нещо общо . Според мен, а и според брат Шаркан, доколкото разбрах мисълта му, този "телос" е различен за ЕИ и ИИ. Вероятно Ще се ст...
от Алекс Белтов
Пет Апр 30, 2010 1:10 pm

Упс, твоето заключение е, че отново ще има зависимост (противопоставяне ) на двата рода Интелект. И кой кого ще преодолее? Кой кого ще промени в неговата социална парадигма?

не ме радват тези умозаключения, братко Шаркане! Хич даже не ме радват.
от Алекс Белтов
Пет Апр 30, 2010 11:11 am

ще намериш доста литература и формулировки на понятието в "девиантно поведение". Най-общо казано, това е "отклоняване от социално приемливото поведение. т.е. действия (поведение), които застрашават или биха застрашили нормалното функциониране на обществото и / или отделни личности.&qu...
от Алекс Белтов
Чет Апр 29, 2010 5:02 pm

Девиантно поведение на ИИ

Мнения относно възможността за девиантно поведение на ИИ. Примери, решения и всичко друго, свързано с темата.
от Алекс Белтов
Чет Апр 29, 2010 3:26 pm

Re: полемика : Андроиди - Хора

от многобройните постове в този топик, става ясно, че за момента тази етична дилема не е актуална. Разчепквана е многократно, има световно известни автори и произведения, хипотетичния период на хипотетичен сблъсък все още е далеч зад хоризонта и за мое съжаление не е интересна за дискусия. И накрая:...
от Алекс Белтов
Чет Апр 29, 2010 10:37 am

Тема: полемика : Андроиди - Хора
Отговори: 59
Преглеждания: 10015

Trip, в разказа който не си харесал към края има една реплика. Тази реплика бе крайъгълният камък, който отприщи лавината въпроси в мен. Репликата е, цитирам “Правим го защото го можем и защото продаваме” Оттук тръгна и "тази" тема, точно в "този" форум. ето ти неизвестността &qu...
от Алекс Белтов
Сря Апр 28, 2010 3:13 pm

Вероятно искам да си представя една обществена среда в която ХС губи позиции следствие на своята несъвършеност, спрямо наличието на свой изкуствен продукт - ИИ с някакво физическо тяло ( хайде да не конкретизираме точно формата на физ. тяло, дали прилича досущ или не на ХС. макар, че от съвсем скоро...
от Алекс Белтов
Сря Апр 28, 2010 12:44 pm

Човекът с протеза си е медицински случай.Там спор по отношение на етиката (дали да го има или не ) няма. Човекът с инпланти, поставени с цел усъвършенстване на неговите физиологически или психически способности си е друг клон от развитието на ХС( изкуствено, а не еволюционно), наречено "трансху...
от Алекс Белтов
Сря Апр 28, 2010 9:57 am

Философията най-грубо казано е " недооценена заплаха е да разработваме нещо, на което не можем да предвидим разумната граница. Все трябва да има такава. Т.е. можем да се окажем в непечеливша позиция след като продукта започне да се самоосъвършенства." какъв е движещият мотив на едно такова...
от Алекс Белтов
Вто Апр 27, 2010 4:59 pm

Отлонихме се твърде много от това, което ме вълнува, а именно философията на сблъсъка между ХС и Андроидите (както и да се казват) за права и свободи. Това ме вълнува, чисто философски възгледи и как те биха се отразилил на човечеството. То си е чисто хипотетично, но и твърде възможно. И така, прием...
от Алекс Белтов
Вто Апр 27, 2010 4:00 pm

Има ли смисъл от тяхното съществуване нас не ни питат. И в момента The Intelligent Robotics Lab. (Japan) разработва т.н. "actroids" или иначе казано "андроиди - актьори" , така че със или без смисъл, те ще дойдат. Тук размишлявам върху моралната дилема - да се допуснат ли изобщо ...
от Алекс Белтов
Вто Апр 27, 2010 1:10 pm

Дали ще ги наричаме "Андроиди" или нещо друго, това за нас няма значение. Дилемата в мен е " да бъдат ли допуснати изобщо на пазара на труда?". Това естествено на настоящият етап е чисто хипотетично. И ние търсим отговора в този хипотетичен (вероятен) бъдещ свят. "- Не может...
от Алекс Белтов
Вто Апр 27, 2010 9:41 am

Относно цената на труда, хм, колебая се.
Знаем за изцяло автоматизирани медицински манипулации ( просто пример).
То си е поточна линия - прецизност, бързина и т.н.
Човешкият аналог трудно би се справил дори само с бързината на манипулациите , а бързината е решаващ фактор в много от тези случаи.
от Алекс Белтов
Пон Апр 26, 2010 10:59 am

Нещо по-оптимистично?
Някой да възрази?
Спасение чрез трансхуманизъм? Къде е границата, която умишлено трябва да се постави? Трябва ли да има изобщо граница?
от Алекс Белтов
Пон Апр 26, 2010 9:48 am

полемика : Андроиди - Хора

Тук бих искал да видя някои мнения, относно един възможен бъдещ пазар на труда при наличие на самостоятелни биомеханични единици (Андроиди)
от Алекс Белтов
Пет Апр 23, 2010 12:50 pm

Re: AVATAR

хайде да налея и аз малко водица. Първо да кажа, че като цяло "Аватар" ми хареса. Не оспорвам качествата му и се радвам, че го има, но: Подразниха ме на пръв поглед 2 неща, които бих искал да споделя с вас. първо - ритуалите и мирогледа на местните са изцяло прекопирани от североамериканск...
от Алекс Белтов
Сря Апр 21, 2010 4:18 pm

Форум: Общи дискусии
Тема: AVATAR
Отговори: 658
Преглеждания: 53255

Re: Списание Marginal Boundaries - брой 1

Чудесна новина, Калине!
Поздравления за авторите и разбира се на теб и целия екип (ФПШ)!
от Алекс Белтов
Вто Апр 20, 2010 3:10 pm

Форум: Литература и други изкуства
Тема: Списание Marginal Boundaries - брой 1
Отговори: 2
Преглеждания: 921
Предишна

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 10 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 10 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани