Начало форум

Търсене

Търсенето върна 140 резултата

Върни към разширено търсене

Re: СБОРНА ТЕМА: "Аргус" и компания

Богданов, казваш - издателите са посредници? В такъв случай не е добро бъдещето им, като се има предвид новите и модерни платформи за издаване в ел. вид. Ми нека се понапънат и те малко, да "инвестират" в реклама, както се казва, макар да знам как са "брулени" от разпространители...
от Алекс Белтов
Чет Авг 08, 2013 6:38 pm

Форум: Литература и други изкуства
Тема: СБОРНА ТЕМА: "Аргус" и компания
Отговори: 94
Преглеждания: 64441

Не мога да определя само кое е първопричина и кое следствие, но фактът си е факт: Книжният пазар не търси качествена българска фантастика, следователно, такава не се пише. Или - качествена българска фантастика не се пише, защото такава не се търси от книгоиздателите. другото - за продажбите е следст...
от Алекс Белтов
Чет Авг 08, 2013 11:30 am

Това е ужасно.
от Алекс Белтов
Пон Юли 29, 2013 1:39 pm

Re: Нов сборник с бг - фантастика

Да - това с бузките не беше удачно. Както и да е. По същество. Въпреки, че ревюто покрива повече единия от организаторите на Конкурса, отколкото самия продукт, радвам се, че все пак от него лъха позитивизъм, тъй като другите две ревюта, които прочетох по-рано, не бяха добър съветник за колебаещия се...
от Алекс Белтов
Сря Юли 24, 2013 2:37 pm

Тема: Нов сборник с бг - фантастика
Отговори: 36
Преглеждания: 8692

Има ли вероятност Издателство Аргус да продължи издава фантастика (българска), или сегашният български книжен пазар опорочава всяко подобно начинание?
от Алекс Белтов
Сря Юли 24, 2013 11:29 am

Мартине, ако не си зачервил засрамено бузките от похвалните слова на Ана, би ли споделил какво точно те е смутило в това ревю?
от Алекс Белтов
Вто Юли 23, 2013 3:41 pm

Появи се и едно, изпълнено с позитивизъм, ревю на сборника:

http://annahells.wordpress.com/2013/07/ ... %82%D0%B0/

- благодарение на Ана Хеллс.

Доволен и усмихнат. :shh:
от Алекс Белтов
Вто Юли 23, 2013 10:37 am

То и аз се зачудих, когато прочетох поста ти, дори си помислих, че имаш лично отношение към мен, но сега разбирам, че това е само едно объркване на "понятийния апарат" от страна на двама ни. http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%BE%D0%B1%D0%B8 Поздрави и не се докачай! ПС - Чел съм книгат...
от Алекс Белтов
Вто Юли 09, 2013 2:41 pm

С цялото ми уважение, Бранко, но не си прав. Хоби означава, че авторът не се препитава ( изхранва) с писането на текст. Като казвам, че писането ми е хоби имам предвид точно това, а не нещо друго. Не разбирам защо не трябва да се надявам на признание и не трябва да очаквам нищо. Другото в поста ти н...
от Алекс Белтов
Вто Юли 09, 2013 1:53 pm

Поредното кратко "ревю" на сборника в един блог окончателно затвърди мнението ми, че нито е времето, нито мястото - наречено български литературен пазар, за да бъде издаден сборник със спечелили Конкурс кратки фантастични разкази. Похвална инициатива на БНТ и Ентусиаст, перфектна организац...
от Алекс Белтов
Сря Юни 26, 2013 10:10 am

The Future – Powered by Fiction

Бъдещето - движено от идеите на фантастиката. на този линк http://isef.tomorrow-projects.com/enter-competition/ се провежда конкурс за млади ( до 25 години) футурулози или просто автори с визия за бъдещето. Участие могат да вземат автори от цял свят. Изпратете вашите идеи или разкази - освен, че има...
от Алекс Белтов
Вто Юни 25, 2013 3:53 pm

Форум: Наука и прогностика
Тема: The Future – Powered by Fiction
Отговори: 0
Преглеждания: 1092

Относно моя разказ в сборника. Не си го чел тук. Беше сложен на една моя страница, която поддържам от известно време. Той е част от един миницикъл за генерал Мунбър (много се забавлявах, докато си мислех за него)- хумористично фентъзи и понеже е част от цикъл не знаех дали ще се хареса. Фактът е сле...
от Алекс Белтов
Вто Юни 11, 2013 4:11 pm

При цялото ми уважение, мисля, че Goa не е прав. Ако чукчата писател има в съзнанието си атмосферата, която съпътства повествованието и сметне, че тя е важна - несъмнено ще се постарае да я пресъздаде. Ако чукчата писател обаче вижда в съзнанието си идея за психологически конфликт и неговото решение...
от Алекс Белтов
Вто Юни 11, 2013 10:55 am

Re: Идва ли страшна криза към края на годината?

Позна. Прогнозата ти била вярна.
от Алекс Белтов
Съб Дек 03, 2011 9:16 am

Тема: Идва ли страшна криза към края на годината?
Отговори: 11
Преглеждания: 5806

Re: Кое е пърчино - думата или мисълта?

Сега да не започнете да търсите връзка между ограничения речников запас на някои етноси и средното ниво на интелект на същите.
от Алекс Белтов
Съб Дек 03, 2011 9:14 am

Тема: Кое е първично - думата или мисълта?
Отговори: 17
Преглеждания: 7555

Re: E-kniga.eu - конкурс за автори

Не съм участвал, но ми е интересно. Ще споделиш ли какво се случи?

Edit: Всъщност видях - удължен е срокът.
от Алекс Белтов
Чет Авг 18, 2011 10:10 am

Форум: Електронни книги
Тема: E-kniga.eu - конкурс за автори
Отговори: 1
Преглеждания: 1828

Re: Необявените?

Ивайло, първото филмче показва неща, за които можем да се досетим и предположим, но второто ...
Жалко, че не се вижда Земята ( вероятно са в Дарк сайд оф дъ муун), а тези съзвездия, астроном би ги разпознал вероятно с помощта на звездна карта и да каже видими ли са отттам.
Благодаря за линка!
от Алекс Белтов
Сря Авг 17, 2011 2:55 pm

Тема: Необявените?
Отговори: 2
Преглеждания: 1748

Re: Пътуване във времето

Моята спекулация в разказа е: времепространството е обвързана със силата на гравитацията. В противен случай, при по-високо отклонение на времепространството, то обекта ще бъде пренесен в точка извън земната повърхност. т.е. вектора на движение на обекта ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се подчинява на гравитационните с...
от Алекс Белтов
Пет Ное 12, 2010 3:18 pm

Тема: Пътуване във времето
Отговори: 34
Преглеждания: 6602

Уоу! ЕксПешо, сънят е основно състояние на човек, което ми е особено интересно като явление. На него съм посветил огромна част от моите литературни спекулации, Но, бих искал за него да отворим друга тема. Особено интересно ми е твоето разсъждение за това състояние, свързано с свободата на движението...
от Алекс Белтов
Пет Ное 12, 2010 9:59 am

Братко Шаркане, бих искал да мога тезисно, дори с доказателства, но не мога. Почти нищо не ми е ясно. Разбира се , разказът е спекулация върху мои размисли, но върху теории, които вече съм срещал. Аз не съм измислил нищо ново, разбира се. Нито мога да докажа нещо. Но определено се кефя, когато става...
от Алекс Белтов
Чет Ное 11, 2010 5:13 pm

ПредишнаСледваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 9 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 9 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани