Начало форум

Търсене

Търсенето върна 140 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Пътуване във времето

Декард- по точка 1 от твоя пост: вариант 1 - ако той се е върнал обратно на същото място, откъдето е тръгнал ( 55 години и тринадест хиляди километра от това място), то очевидно е , че той вече се е върнал , преди да се срещне с Емил и Елена (1955 г , по линейна функция е преди 2010г.). А в алманаха...
от Алекс Белтов
Чет Ное 11, 2010 1:54 pm

Форум: Наука и прогностика
Тема: Пътуване във времето
Отговори: 34
Преглеждания: 6602

Re: Пътуване във времето

Ogonommo - да, ти не приемаш, очевидно, че времето е линейна функция с определена посока ( в случая от минало към настояще). Декард - ти приемаш линейната функция на времето, но търсиш слабостите на парадокса, който съм посочил. Т.е. темата може да продължи в 2 паралелни хипотези - едната приема, че...
от Алекс Белтов
Чет Ное 11, 2010 10:37 am

Пътуване във времето

Ето и моето мнение за темата във вид на кратък разказ: Не вярвайте в духове! - разказ от Алекс Белтов - Ало! - избърсваше с кърпа мокрото си тяло и бе трудно да задържа телефонната слушалка. "Мамка му! Не могат ли да почакат?” - Емил? – позна гласа Елена, макар да не се бяха виждали дълго. Беше...
от Алекс Белтов
Сря Ное 10, 2010 3:34 pm

На баира, по темно - от Алекс Белтов

Ма, манете го тоа Мацо! Па знае се, не съм язе. Он, Мацо – дамаджаната, разправя, че ме виждал некъде на баира и помислили, че съм язе. Ама нъцки. Е, и Пенка – лелината да ви каже. Па даже може да се укълне. Кога това е станало, язе не съм бил у село. Ама и вие не сте прости. Съдете сами! Историята ...
от Алекс Белтов
Вто Ное 09, 2010 9:45 am

Форум: Хумор
Тема: На баира, по темно - от Алекс Белтов
Отговори: 1
Преглеждания: 925

Re: Извънредна мярка

Аз сигурно бих се включил , но искам предварително да подчертая, че не претендирам да давам професионална критика и общовалидни съвети, особено по "креативно писане". считам, че писането не е "занаят". Т.е. то е занаят, но аз не го признавам за такъв. Мога само да давам мнение, б...
от Алекс Белтов
Вто Окт 12, 2010 7:49 pm

Форум: Разкази
Тема: Извънредна мярка
Отговори: 16
Преглеждания: 3870

Re: Извънредна мярка

Според мен идеята е добра, но формата не. Прекалено е дълга. Рискуваш да отегчиш читателите и да изгубят търпение преди момента на развръзката.
Пробвай значително съкращаване на текста.

Аз естествено не съм лит. критик и това мнение не е професионално, така че може да не го взимаш много присърце.
от Алекс Белтов
Вто Окт 12, 2010 2:40 pm

Форум: Разкази
Тема: Извънредна мярка
Отговори: 16
Преглеждания: 3870

Re: фюми

РЕПО МЕН - филма не ме впечатли,
НО
РЕПО МЕН - genetic opera - УОУ! Струва си да се гледа ( не един път). С участието на Сара Брайтмън.
от Алекс Белтов
Вто Окт 12, 2010 12:12 pm

Форум: Литература и други изкуства
Тема: фюми
Отговори: 196
Преглеждания: 43870

Re: първите 5 въпроса /ОПН/

оф-топик към оф-топиците:

Жалко, че не съм модератор.
от Алекс Белтов
Чет Окт 07, 2010 7:30 pm

Тема: първите 5 въпроса /ОПН/
Отговори: 88
Преглеждания: 18463

ще постна един откъс от мой разказ тук ( съзнавам, че не тук му е мястото), но има връзка с дискусията Диваци! Знаеш ли с каква история дойде при мен? – господарят преглътна сълзите и продължи - Разказа ми как при тях са слизали боговете. И то не един. Били няколко. Не се различавали един от друг. П...
от Алекс Белтов
Чет Окт 07, 2010 2:43 pm

Ники, замислих се над това и си прав. Въпросите са неразривно свързани с начина на контактуване. Ако сме уплашени, изненадани или под друго въздействие, то следва въпрос ... ако сме самоуверени ( зависи от начина на свързване) , предупредени за появата, то следва въпрос ... тц.тц - нов развой на дис...
от Алекс Белтов
Чет Окт 07, 2010 2:30 pm

отиване "другаде" - най-малко трилогия :wtf:
от Алекс Белтов
Чет Окт 07, 2010 2:15 pm

най-вероятно пряк ( физически контакт ) няма да се получи. Контактът ще бъде във вид на разменени съобщения ( вероятно символен код). най-достоверния такъв засега ми се струват житните кръгове, които не е нужно да са пристигнали тук за да ги направят ( и за да се избегне скептицизма на хората ,може ...
от Алекс Белтов
Чет Окт 07, 2010 10:47 am

1.петиция внесена в ...( по презумция СС на ООН или нещо друго, орган ) от гражданско сдружение с идеална цел 2. обявяване във възможно най-голям кръг средства за масово осведомяване за наличието на избрани първи въпроси към извънземен разум от група ентусиасти. 3. Разпращане на писма до влиятелни л...
от Алекс Белтов
Сря Окт 06, 2010 5:01 pm

това, което предполагам е: със 100 % сигурност ще се сезира Съвета за Сигурност към ООН ( като колективен орган, съблюдаващ за мира по света). Един такъв контакт може ( и със сигурност) да се дефинира, като "неясен" по отношение на световния мир. Така, че въпросът с пълномощника засега го ...
от Алекс Белтов
Сря Окт 06, 2010 3:59 pm

Ники, легитимността на пълномощника от наша страна го бистрихме в един друг топик. Оттам останах с убеждение, че съфорумците са против даването на пълномощия ( избиране на посланик за извънземен разум под егидата на ООН) според теб , кое е първичния акт, нужен на човечеството: 1. Назначаване на пълн...
от Алекс Белтов
Сря Окт 06, 2010 2:51 pm

само да вметна, че първите пет, сега ми се струва голям брой за дефиниране. Защо? Ами защото от отговорите на първия вероятно зависят останалите четири. От отговора на втория, зависят останалите 3 и т.н. Т.е. могат да са предварително дефинирани , но при отрицателен отговор да има резервен комплект ...
от Алекс Белтов
Сря Окт 06, 2010 1:37 pm

Ники, добре си подредил дискусията до този момент във въпроси. "За първи път ли сте на земята?" това е въпрос, за който не мислих, че е важен, но разсъждавайки по него,разбирам, че съм грешал. Ако не са за пръв път тук - какъв е мотива да се завърнат??? Хм, даваш ми неизследвано от мен пол...
от Алекс Белтов
Сря Окт 06, 2010 10:04 am

супер дискусия се получава. Благодаря на всички участници.
Аз обаче все още не успявам да формулирам първите ( критичните )5.
от Алекс Белтов
Вто Окт 05, 2010 10:00 am

ех, не аз.
тези, с които евентуално ще се свържем. Тъй като едва ли ние ще открием тях, предполагам те ще ни гостуват.
от Алекс Белтов
Съб Окт 02, 2010 10:30 pm

е, Стояне, смях се на глас, когато прочетох първите ти пет въпроса.
разбрахме, че се шегуваш с гостите.
от Алекс Белтов
Съб Окт 02, 2010 10:17 pm

ПредишнаСледваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 10 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 10 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани