Начало форум

Търсене

Търсенето върна 1393 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Един дълъг отговор за Богданов:

Trip Написал: - По-голямата част > от т.нар. "професионални" читатели никога не са > искали да стават писатели. Това просто не е вярно! Дори истинските професионални читатели в по-голямата си част са от пишещото братство. За останалите не си заслужава да говорим. Колкото до клиповете - вярно, че е н...
от Ивайло Иванов
Пон Окт 12, 2009 3:37 pm

Форум: Общи дискусии
Тема: Един дълъг отговор за Богданов:
Отговори: 44
Преглеждания: 4036

Всъщност, отговорите на повечето ти въпроси са в поста, но не съм ги развил подробно. Даже и това, че книгата вече не е на пиедестал - в частта за професионалните читатели. И... да: преди да се стигне до съдебната зала, винаги съм се старал, застана ли там - Правдата и Справедливостта да са на моя с...
от Ивайло Иванов
Пон Окт 12, 2009 8:41 am

1. Нали трябва да им отговори нещо на журналята - щото все ще измислят: "Какво, значи, искахте да кажете с..." Какво - да мълчиш ли? Или да почнеш да им разясняваш? Никой няма да го направи: изкуството е тайнство - написал съм го. 2. Желанието на творците по принцип се изчерпва с това да видят произ...
от Ивайло Иванов
Пон Окт 12, 2009 2:11 am

Един дълъг отговор за Богданов:

Богданов се стресна, като написах, че творчеството не се създава за публиката. Накрая мисля да го питам нещо лично по въпроса. Но към публиката се ориентира онова, което по начало зависи от нея. Творчеството обаче не зависи. Просто защото то не изразява отношението на автора към публиката, а отношен...
от Ивайло Иванов
Нед Окт 11, 2009 9:48 pm

Re: Eтнически малцинства ли?

Ама аз тъкмо това казвам, Ханко - човек е такъв, какъвто се чувства! И останалите би трябвало да се съобразяват с правото му на самоопределение. Но онзи пък не бива да злоубетребява с правото си на самоопределение, като го натрапва на другите, нали?

от Ивайло Иванов
Сря Фев 19, 2003 10:39 am

Тема: Как Теллалов да не бъде фантастика?
Отговори: 34
Преглеждания: 2729

Не, Наско! Аушвиц, Дахау, Заксенхаузен и Треблинка са факт. Убийствата там - също. Спорен обаче е въпросът кой е финансирал всичко това. Има доста необясними, на пръв поглед, факти в тази насока. А на мен ми е известно само едно-единствено обяснение, което слага всичко на мястото му. Но това вече не...
от Ивайло Иванов
Сря Фев 19, 2003 10:36 am

Напротив, Ханко - по принцип минавам за разбран човек. Освен това - като споделям мнение, ако си забелязал, давам поне [i]някакви[/i] аргументи. Ако мислиш по различен начин - готов съм с голям интерес да прочета твоите. Но ако човек няма какво да каже, по добре да си мълчи! Да не говорим, че отправ...
от Ивайло Иванов
Вто Фев 18, 2003 6:55 pm

Eтнически малцинства ли?

Арменците и евреите в България си имат автори, а пък тези автори си имат и читатели от същите тези малцинства. Не съм съгласен, е евреите са пълноценни представители на [b]българската нация и култура[/b], но нека го броим за субективно мнение (макар, че ако още веднъж прехвърлиш "Хелиополис" от Хаим...
от Ивайло Иванов
Вто Фев 18, 2003 2:11 pm

Re: Въпрос

Изобщо не е задължително. Членовете на клуба са преди всичко [b]читатели[/b] и чак след това - всичко останало.[s]:-I[/s]

от Ивайло Иванов
Чет Фев 13, 2003 11:22 am

Тема: Въпрос
Отговори: 3
Преглеждания: 740

А по повод "Пълноземие", ще има ли "Пълночашие"?

Щото такива новини се възприемат най-добре по този начин:
[img]http://forum.skycode.com/img/beer.gif[/img]

от Ивайло Иванов
Пет Яну 31, 2003 8:51 am

Тема: 03.02.2003 - ПЪЛНОЗЕМИЕ
Отговори: 60
Преглеждания: 3808

Re: За клуба, за членството, за утре и за себе си

Аз обаче си мисля, че 5 лв. членски внос може да се окаже убийствен за доста от посещаващите клуба. Той може да остане такъв за работещите, но с безработните все пак би трябвало да се направи някакъв компромис. Мисля, че членският внос за тях трябва да е 3 лв. Ще кажете: "Толкова голяма ли е разлика...
от Ивайло Иванов
Чет Яну 23, 2003 6:35 am

Тема: За клуба, за членството, за утре и за себе си
Отговори: 60
Преглеждания: 8603

Re: Накъде след Бразилия?

“Кодът Пи” ли? Филмът е американски. Доколкото знам, преди три години са го изключили от някакъв фестивал в САЩ – сторил им се е твърде “шантав”. Миналата година “Кодът Пи” спечели някоя от “Мечките” в Берлин (не помня коя точно). Филмът е черно-бял и наистина е “шантав” отвсякъде! Не антиутопия, а ...
от Ивайло Иванов
Сря Яну 15, 2003 5:06 am

Тема: Накъде след Бразилия?
Отговори: 16
Преглеждания: 2563

Накъде след Бразилия ли? Към "Кодът Пи"

Едва снощи го гледах, а филмът е вече на три години![s]:-(([/s] Още не мога да се отърся от кошмара![s]:-o[/s]
от Ивайло Иванов
Пон Яну 13, 2003 11:16 am

Тема: Накъде след Бразилия?
Отговори: 16
Преглеждания: 2563
Предишна

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 9 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 9 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани