Начало форум

Търсене

Търсенето върна 352 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Румъния се присъединява към Европейската космическа агенция.

Знам за кюстендилската ракета :) Но кюстендилската лети на ... 500 метра (май се казваше Черешка). А румънската лети на 30 километра, което е т.нар. близкокосмическо пространство на атмосферата.

Как ли ще ги стигнем Румънците?
от Zvezdichko
Съб Яну 22, 2011 1:22 pm

Форум: Наука и прогностика
Тема: Румъния се присъединява към Европейската космическа агенция.
Отговори: 10
Преглеждания: 1808

Re: Трон: Заветът. Мнения, отзиви

Мда, посредствена бозица...

Ние с моята приятелка се изкефихме на някои 3Д сцени, но сигурно то е щото много не сме ходили на 3Д кино...

Имам чувството, че ако изгледам 100 филма, тоя Трон ще ми се стори абсолютен боклук
от Zvezdichko
Съб Яну 22, 2011 12:44 pm

Форум: Литература и други изкуства
Тема: Трон: Заветът. Мнения, отзиви
Отговори: 84
Преглеждания: 12551

Трон: Заветът. Мнения, отзиви

Не съм особен почитател на киберпънка (или както е модерно да се казва напоследък - сайбърпънка). Но пък рекламите на филма ме накараха да си надяна очилата в Арената и да го гледам... Интересно ми е вие дали сте гледали и как сте реагирали. Понеже знам, че принципно от толкова фантастика сте доста ...
от Zvezdichko
Съб Яну 22, 2011 12:14 pm

Форум: Литература и други изкуства
Тема: Трон: Заветът. Мнения, отзиви
Отговори: 84
Преглеждания: 12551

Re: Румъния се присъединява към Европейската космическа агенция.

Мда, съгласен съм за бюрокрацията, но тук не става въпрос за бъдещето на човечеството, а за бъдещето на България. България има два пътя - или членство в ЕКА, или разработката на частна космическа компания у нас. За съжаление и по отношение на второто сме по-назад от Румъния. Румънски ракети вече лет...
от Zvezdichko
Съб Яну 22, 2011 11:50 am

Румъния се присъединява към Европейската космическа агенция.

http://www.cosmos.1.bg/portal/index.php ... &Itemid=27

А ние къде блеем, питам аз?

Направо яд ме хвана, като писах това.

Къде, къде сме ние? Защо бездействаме?
от Zvezdichko
Пет Яну 21, 2011 9:33 pm

Re: «ПЕПЕЛАЦЫ» ЛЕТЯТ НА ЛУНУ

Въпросът не е в политическите пристрастия, а във фактите. Ивайло настоява: СССР са били лидери и са били лидери и това е и няма друга истина, затова трябва да се съмняваме... Ми не стоят нещата така в технологията. Гагарин е първият. Да, съветска гордост! Ама Алън Шепард лети един месец след него. &...
от Zvezdichko
Сря Дек 29, 2010 4:57 pm

Тема: «ПЕПЕЛАЦЫ» ЛЕТЯТ НА ЛУНУ
Отговори: 50
Преглеждания: 11746

Мдамммм... така и не го запомних добре това за Луна-15. Във всеки случай - това не променя кой знае колко нещата. СССР води в космическата надпревара и това е факт. А през 60-те години на ХХ в. повечето симпатии в смета са именно на страната на СССР. Така че решението на САЩ първи да изпратят хора ...
от Zvezdichko
Сря Дек 29, 2010 12:16 pm

Благодаря, Звездичко. 1.По първия въпрос имам едно допълнение: възможно ли е, освен фон Браун и други хора от екипа (примерно по-голямата част) да са имали "лични причини" да напуснат? И КОГА напуска (освободен е) от НАСА? След края на програмата Аполо, или още в началото, примерно след п...
от Zvezdichko
Сря Дек 29, 2010 1:40 am

Съжалявам за Луната и парашутите. Мислех си за Марс 2 и 3, които са използвали парашути и подобна система за кацане и оттам се обърках.

За Луна 9 ретро ракети и възглавници... После ще отговоря
от Zvezdichko
Сря Дек 29, 2010 1:23 am

Здравей. 1. По официална информация Фон Браун напуска НАСА, защото е силно разочарован от последвалата политика след програма "Аполо" и от липсата на финансиране. Разбира се, може и да има и лични, други причини. Понякога се случва на човек да напусне работата си. Знам със сигурност обаче,...
от Zvezdichko
Вто Дек 28, 2010 7:42 pm

Чий е първият апарат на Луната – на СССР; Отново грубо казано това е вярно, но отново и тук има една мъничка изненада. Първото безпилотно лунно кацане на "Луна 9" не е меко, а... твърдо. Тогавашните сонди на СССР са използвали спирачни двигатели, но малко преди кацането са били изхвърляни...
от Zvezdichko
Вто Дек 28, 2010 6:24 pm

Аз мисля, че нещо бъркаш с фактите... Самите САЩ по онова време също се раздират от протести на кого ли не и срещу какво ли не. И почки всички симпатии са към СССР. Именно в тези условия протича космическата надпревара през 60-те години на ХХ век. Но и в нея СССР водят убедително: Чий е първият изку...
от Zvezdichko
Вто Дек 28, 2010 6:20 pm

Добре. Навих се. Ще напиша нещо по повод статията... Може да не е много, защото статията е огромна, но все пак ще положа усилия.
от Zvezdichko
Пон Дек 27, 2010 2:00 pm

Май ще се откажа. Тоя май е паднал от Луната. Вижте само какъв титан на мисълта е авторът на статията!!! Не сложно заметить, что Гриффин "изобрел" заново корабль "Аполлон". Только ему надо было увеличить размер с учетом четырех астронавтов вместо трех. И не нашел ничего лучше, ка...
от Zvezdichko
Пон Дек 27, 2010 3:32 am

С една дума, Ойгене... без да се страхувам дали ще засегна някой: БУЛШИТ! За съжаление моята вяра се базира на факти. Факти, които съм прочел в някои книжки. Благодаря, че се опита да ми отговориш на въпросите... обаче те изобилстват от неща като "не знам", "не мога", т.н. и т.н....
от Zvezdichko
Пон Дек 27, 2010 3:15 am

http://www.cosmos.1.bg/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=1042:2010-09-17-15-43-32&catid=14:-&Itemid=27 Светослав Александров. През последния месец-месец и половина се случиха много забавни неща около моя сайт. Очевидно някои хора са недоволни от факта, че моята пози...
от Zvezdichko
Сря Дек 22, 2010 4:11 pm

Проблемът, Диляне, е не в това, че са малко. Проблемът е в това, че са изключително кресливи.
от Zvezdichko
Вто Дек 21, 2010 8:07 pm

Вече ще отговарям само с линкове, за да не поощрявам чуждия мързел, а само своя. http://www.cosmos.1.bg/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=465:2008-07-11-16-04-32&catid=14:-&Itemid=27 1. НАСА би могла да достави проби по начин, по който СССР са го направили – с безпи...
от Zvezdichko
Пон Дек 20, 2010 6:19 pm

Това за вкамененото дърво вече съм го коментирал:

http://www.cosmos.1.bg/portal/index.php ... &Itemid=27

Много, ама много мразя да се повтарям.
от Zvezdichko
Пон Дек 20, 2010 2:04 am

ПредишнаСледваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 9 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 9 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани