Начало форум

Търсене

Търсенето върна 279 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Пътуване във времето

Ами няма как без абстракции и понятия да обясня каквото и да било, дори обяснението на "огън" би ползвало абстракции и понятия, това не означава, че самия огън е абстрактен. Ако можех да обяснявам без понятия и абстракции бих бил магьосник... ;) Между другото от това, че време и движение с...
от akonitin
Пет Ное 12, 2010 7:53 pm

Форум: Наука и прогностика
Тема: Пътуване във времето
Отговори: 34
Преглеждания: 6714

Re: Малки отоплителни уреди

Правиш пак ред допускания, които нямат никаква връзка с реалността: като това, че ефекта на нещо, което дори не знаеш какво е е по малъкопт ефекта на друго нещо, което отново не знаеш точно какво е. Променяш допусканията си в крачка, явно защото си започнал да усещаш в погрешността на предишните си ...
от akonitin
Пет Ное 12, 2010 7:42 pm

Форум: Общи дискусии
Тема: Малки отоплителни уреди
Отговори: 64
Преглеждания: 17236

Re: Фактастика 2

Прилича на ЛСД-25, което си има военно приложение. Тарантиновски екшън шашна Пазарджик 11.11.2010 22:04 За 30 минути млад мъж отряза ухото на баща си, открадна автомобил, блъсна други два, опита да запали кошара, уби агне, посегна с брадва срещу човек, покатери се гол на електрически стълб и падна, ...
от akonitin
Пет Ное 12, 2010 12:53 am

Тема: Фактастика 2
Отговори: 70
Преглеждания: 12935

Re: Пътуване във времето

Времето не е нито функция, нито параметър, нито някаква си абстракция. Време без движение няма, значи време и движение са едно и също нещо, в статичен вид в теория на относителността има нещо наречено "мирова линия", тя графично (статично) отразява движението на материална точка в простран...
от akonitin
Пет Ное 12, 2010 12:44 am

Тема: Пътуване във времето
Отговори: 34
Преглеждания: 6714

Разликите в България, а и по целия свят, са урегулирани разлики, нямат нищо общо с пазара, в България имаше и има привилегировани потребители, които купуват на много по ниски от "пазарните" цени (Кремиковци беше такъв потребител, Мариците са такъв потребител на въглища, а ОЦ-тата и ТЕЦ-ове...
от akonitin
Сря Ное 10, 2010 4:00 pm

При много погрешни допускания, грешката нараства експоненциално. Например също така допускаш, че големите консуматори търгуват от борсите, което дори за България не е вярно. Това с оползотворяването на 100%отпадъци+добавки (!?!) пак са пълни глупости, самото получаване на етилен (а и беше само приме...
от akonitin
Сря Ное 10, 2010 3:42 pm

Именно де, как съдиш за цялата икономика на осветителни тела на базата на наблюденията само в твоя апартамент?.. Другото ти погрешно допускане е, че си използва само електроенергия, която например за произвдоството на стъклените пури (балони, серпентини) не се използва, използва се много по евтиното...
от akonitin
Сря Ное 10, 2010 1:36 pm

Ами сметките ти още в началото са некоректни, защото се базират на допускания, направени по някакви твои наблюдения (две години живот на крушката, ежедневна натовареност и т.н.). Методиката на производителите е друга, те си правят сметките по усреднена статистика, т.е. колко крушки сменят за някакъв...
от akonitin
Сря Ное 10, 2010 11:02 am

Re: Да издирим драконче!

Вебер има еднотакова разделение на държавите: Харизматична, Традиционна и Рационална държава. Харизматичната държава, като най примитивна се зародила в зората на историята на човечеството, както подсказва наименованието й тя се формирала около харизмата на даден водач - той бил мозъка на това общест...
от akonitin
Вто Ное 09, 2010 6:13 pm

Тема: Да издирим драконче!
Отговори: 23
Преглеждания: 5194

Re: Колонка на недобития комуноид :)

Сега си го чета, генерале. А иначе утре е ена друга дата, по повода пускам това интервю: http://vsyakanedelya.blitz.bg/video/46 Интересно е да се погледне без страст на това какво казва Бай ни Тошо, особено относно външния дълг... А да питам по-старите и по-знаещите: Каква е тази "нова конститу...
от akonitin
Вто Ное 09, 2010 5:58 pm

Тема: Колонка на недобития комуноид :)
Отговори: 362
Преглеждания: 150025

Re: Роботовладелческото общество

На тема кибернетизиране на военната техника може да се каже, че последната няма да тръгне по класическия път. Танкове, самолети и кораби няма да са нужни (виж Ст.Лем). Всъщност роботи във военното дело се ползват отдавна. За робот може да се приемат и торпедата и самонасочващите се ракети. Има някол...
от akonitin
Вто Ное 09, 2010 12:57 pm

Тема: Роботовладелческото общество
Отговори: 9
Преглеждания: 2844

Re: Космическа колонизация - неосъществената мечта

Все още не съм я чел, като я прочета тот огава може.

Шаркан написа:надявах се на по-живо участие - и то по същество, по текста на книгата.
от akonitin
Вто Ное 09, 2010 12:22 pm

Тема: Космическа колонизация - неосъществената мечта
Отговори: 43
Преглеждания: 11525

Re: Възход и падение на индустриалната цивилизация

Да, няма хора с такива умения защото в развитото общество се ценят и са по полезни други качества на индивида. Да, да диша отровен въздух и да не се оплаква, да реагира позитивно на реклами и да се преструва умело, че върши нещо полезно. Прогрес, дума да няма. Само преди 100 години такива биха ги о...
от akonitin
Нед Ное 07, 2010 5:50 pm

Тема: Възход и падение на индустриалната цивилизация
Отговори: 68
Преглеждания: 10418

Хмм, ако в обозримо бъдеще ми попадне такъв ще ти го изпратя, но на кирлски езици попадам повее на някакви екзотики... Използва се "вредната" в други случаи студена електронна емисия и луминофор, лампите са вакуумирани, а електродите са относително близо разположени, получава се светещ пан...
от akonitin
Пет Ное 05, 2010 7:58 pm

Действително ЕС субсидира Китай поне, за другите не знам, също така самия Китай има достатъчно вътрешни субсидии. От друга страна някои китайски компоненти (не е за лампи, за електроника съм сигурен) се продават под себестойността на вложените материали, за което нямам обяснение. Възмоно е и с лампи...
от akonitin
Пет Ное 05, 2010 7:56 pm

По каталожни са си 8000 часа и за двете, аз имам нажежаеми, които не съм сменял с години, затова пък съм имал случаи да смянам нажежаема всяка седмица докато не си сменя фасунгата (премигванията са си вид комутации, които най много скъсяват живота на коя да е лампа). А иначе 8000 часа, може да си е ...
от akonitin
Пет Ное 05, 2010 7:49 pm

Абе ти да не ме следиш? Образува ми се едно такова подозрение... Не точно теб, следя всички глупости които се пишат по този форум. :) Аз говоря за прогреса въобще. Примерът с индивида Х и Парис е само пример. Ако Х може да стреля с лък, със сигурност не може да одере едно животно, или пък да направ...
от akonitin
Пет Ное 05, 2010 6:04 pm

Говорейки за прогрес уж говориш за общество, а разглеждаш само един индивид, ами в рамките на това общество индивида може да прогресира или регресира, в зависимост от случая. Затова висчките ти разсъждения някак си не са на място. От де накъде прецени например, че Х не може да стреля с лък, ами ако ...
от akonitin
Пет Ное 05, 2010 5:16 pm

Така е по каталожни данни, на мен пък са ми изгоряли две "енергоспестяващи" за по малко от месец, тези които оцеляха работят вече повече от година. Въпрос на късмет и експлоатационни условия (за някои "енергопестящи" лампи е вреден стандартния висящ монтаж). Това са усреднени пок...
от akonitin
Пет Ное 05, 2010 4:55 pm

Казах, че е некоректно, а не че се вмества в някаква цена. :) Просто сметката е различна, петрола, който в момента се използва е на цени от фючърси от миналата година например. Данните са ми именно от Филипс, между другото, вътрешнофирмени бумаги... В оценката си много оптимистичен, по голяма част о...
от akonitin
Пет Ное 05, 2010 4:51 pm

ПредишнаСледваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 11 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 11 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани