Начало форум

Търсене

Търсенето върна 279 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Как може да се промени това?

Мартине, явно се изразявам неясно, аз правя разлика мжду производствената и търговска номенклатура, производтсвената номенклатура са тези които в по голямата си част са били инженери, издигнали се до директори на предприятия и включени в БКП само за да се осъществява партиен контрол върху дейността ...
от akonitin
Съб Юни 29, 2013 4:42 pm

Форум: Общи дискусии
Тема: Как може да се промени това?
Отговори: 180
Преглеждания: 47916

Мартине, лелелелелеле, показателно е, че щом леко излезем извън шаблоните на опростенческото мислене "ДС са виновни за всичко." и преминаваме в обобщенията, за които ми направи заблежка (която взех предвид). както и Калин посочи чрез цитата на Хъксли опростяването, макар и по лесно разбира...
от akonitin
Чет Юни 27, 2013 11:53 pm

Мартине, по горе говорехме за неосъзнатостта на повечето протестиращи за собствения им класов интерес и тук го демонстрираш, чрез презрителното определение "бачкатори". Дума, използвана отскоро за разграничаване на работниците ръководители (наричани в миналото надзиратели), от работниците ...
от akonitin
Чет Юни 27, 2013 8:00 pm

Мартине, приемаш диалога ни много лично. Аз не търся доводи за или против назначаването на Пеевски, както казах, моето усещане е, че изборът му е неправилен, личността му ме отвращава и че не бива такива хора да заемат ръководни постове, но това си е само мое мнение, което все пак не е рацианално. В...
от akonitin
Чет Юни 27, 2013 4:25 pm

Калине, че аз си разсъждавам съвсем принципно, използвайки "избухването" ти като повод, въпреки, че никой не е застрахован от категоризиране и обвиняване на цели категории, аз също не съм застрахован дори в тази тема се видя, че поставям чиновниците под един знаменател, ти също не си застр...
от akonitin
Чет Юни 27, 2013 12:23 am

@ Аконитин Тази тема започнах с едно клипче и кратко представяне на пеевски. Ако искаш подробна биография, можеш да я прочетеш на много места. Всъщност в портфейла на пеевски липсва само данс. http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2013/06/14/2081416_koi_e_noviiat_predsedatel_na_dans_d...
от akonitin
Сря Юни 26, 2013 11:42 pm

демагогемата "нищо по-добро не е измислено" продължава да поразява всяка трезва мисъл. Не ми приписвай чужди думи. Единственото, което печелиш така, е да те чета все по-разсеяно и по диагонал. Както ти – мен. Не ти приписва чужди думи, ти самия си казал (перифразирам): "Благодаря на ...
от akonitin
Вто Юни 25, 2013 9:27 pm

@Аконитин И какво правим при това положение? Вече го казах "Пишете приказки.", т.е. всеки да дава примера, който смята за правилен, чрез самия си начин на живеене и да се стреми да показва, защо лошите примери са лоши. Например, така и не разбрах защо Пеевски трябва да се махне, усещам, ч...
от akonitin
Пон Юни 24, 2013 1:18 am

Мартине, винаги съм се съмнявал и все още се съмнявам в осъществимостта на желанието за превъзпитаване на хората в рамките на едни и същи обществени отношения, т.е. в един и същ обществен строй. Може, но само за известно време и то чрез перманентно насилие най вече върху хората от административния а...
от akonitin
Пет Юни 21, 2013 5:48 pm

Като съм спънат продължавам, но по бавно, производителността ми е по ниска, а от там и по малко блага за всички други, а от там и по ниски заплати за 95% от населението... от там е и апокалиптичната картина из онази България, в която живеят грозните, неинтелигентни и несамостоятелни наши сънародници...
от akonitin
Чет Юни 20, 2013 10:46 pm

Аконитин, Хич не ми се вярва, че си от хората, дето първо трябва да се уверят, че Президентът няма сметки в офшорки, за да почнеш едва след това да спираш пред пешеходна пътека. Мартине, може би не съм такъв, но не това имах предвид. Говорех за малко над битовото ниво на нормативната уредба, касаещ...
от akonitin
Чет Юни 20, 2013 9:34 pm

Мартине, За да се случи спазването на правилата на битово ниво, то трябва да се спазват правилата на едно друго ниво, не олкова битово, иначе неспазването закономерно ще стига и до бита, както е сега. В противен случай трябва да допуснем хипотезата, че явно "мат'ряла" не е способен да спаз...
от akonitin
Сря Юни 19, 2013 6:30 pm

Мартине, нека правилата станат ясни, а тогава да гледаме дали не се спазват. Иначе отговор на въпроса защо правилата не са ясни е дал Ники, но има и още една особеност, свързана с един наблюдаван от мен феномен, на който дълго време нямах отговор. Феномена се състои в това, че повечето от българскит...
от akonitin
Сря Юни 19, 2013 3:15 pm

Мартин, с това за неподаването на оставки и дори странните назначения съм съгласен, че заради обвързаности нещата няма да се подобрят. В момента две групировки водят война помежду си, използвайки гражданството. Не ми харесва най вероятния резултат, защото е малко вероятно и двете да се самоунищожат ...
от akonitin
Сря Юни 19, 2013 12:24 am

Това, какво следва е интересен въпрос. Ти сигурен ли си, че знаеш отговора? Ако аз трябва да гледам реалистично на нещата - следват нови избори. Никой не знае по какъв ред ще се провеждат те. Но ако пак разсъждавам прагматично - резултатът с малки отклонения ще бъде подобен (плюс-минус една-две пар...
от akonitin
Вто Юни 18, 2013 10:06 pm

Ивайло, както каза и Ники: И какво, ако утре висчки цигани започнат работа или изведнъж изчезнат, ще се промени ли нещо? Проблемът не е в политиката, а най малко е в политиката на държавата към въпросните групи, проблемът е в структурата на икономиката и рационалното решение е да се провежда политик...
от akonitin
Пет Май 31, 2013 7:57 pm

Калине, по принцип природозащитата (дори като понятие е оксиморон) е ирационална, а днес по голяма част от гражданският сектор се занимава с природозащита. Ирационалността в случая се дължи на това, че няма нищо извън природата, от което последната да бъде защитавана. akonitin – грам идея си нямаш к...
от akonitin
Пет Май 31, 2013 7:44 pm

ГОА, в момента парите (стоките) са гориво на обществените отношения, според мен е много неразумно в момент в който обществото ври и кипи да се налива още бензин във врящата тенджера. Колкото до действията, то всякакви действия без конкретна платформа (проект за развитие на обществото, страната и все...
от akonitin
Чет Май 30, 2013 7:09 pm

Данчо, Речта се приема. Дори и да не съм съгласен с нещо, мога да приема такава постановка (като постановка). Я да ти задам само един провокативен въпрос: Ти смяташ ли в контекста на твоята философско-интелигентска реч, че приматите от Крън: (а) трябва да се променят и (б) трябва ли да се променят ...
от akonitin
Вто Май 14, 2013 11:55 pm

Re: национализъм - откъде и защо?

неизбежно? общата посока е нагоре? това е следствие от подреждането на фактите в определени умозрителни схеми. "Общото" как се получава? чрез какъв вид сумиране? Щото ако разгледаме отделните нишки, фактите не се нареждат във възходяща спирала за всяка от тях. в крайна сметка "възход...
от akonitin
Съб Май 04, 2013 8:48 pm

Тема: национализъм - откъде и защо?
Отговори: 36
Преглеждания: 8260
ПредишнаСледваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 9 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 9 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани