Начало форум

Търсене

Търсенето върна 281 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Космическа колонизация - неосъществената мечта

Какво разбираш под "въздушна възглавница"? Защото това дето обикновено му се вика така няма начин да се използва при кацане.
от Deyan
Пон Ное 15, 2010 1:57 pm

Форум: Наука и прогностика
Тема: Космическа колонизация - неосъществената мечта
Отговори: 43
Преглеждания: 13209

Така че, дебелината на марсианската атмосфера няма да има никакво отношение към парашута, но може да се окаже недостатъчна за първоначалното забавяне. Не ми се правят изчисления за да го проверя, но към парашута пак няма отношение, просто - отвориш ли парашут на прекалено висока скорост, оставаш бе...
от Deyan
Пон Ное 15, 2010 1:36 pm

Re: Малки отоплителни уреди

Е, значи откакто има луминесцентни лампи, добивът на мед е с нулеви енергийни разходи. :)

Това твоето си е чиста проба опит за чийтване, пиши пак когато си на сериозна вълна.
от Deyan
Пон Ное 15, 2010 11:13 am

Форум: Общи дискусии
Тема: Малки отоплителни уреди
Отговори: 64
Преглеждания: 19991

Само да отбележа, че дебелината на атмосферата няма никакво отношение към размера на парашута. Спускаемият апарат първо се забавя от атмосферата и това забавяне ще зависи основно от плътността на атмосферата и ще продължи до достигане на скоростта на свободно падане в атмосфера, която се определя ос...
от Deyan
Пон Ное 15, 2010 9:05 am

Напълно си прав за всичко и съм почти 100% съгласен с теб с изключение на едно: не е коректно да калкулираш като част от енергийните разходи за енергоспестяващи лампи разходите по производство на мед. Изходна суровина за извличането на някои елементи са отпадъци от друго, по-голямо производство. Не ...
от Deyan
Пон Ное 15, 2010 8:43 am

Re: Началото

Ето историята на клуба от стария сайт: http://www.sf-sofia.com/sf/index1.php?menu=1&id=13&t=hr
Вижте какво не е прехвърлено на новия и го добавете.
от Deyan
Пон Ное 15, 2010 8:03 am

Форум: Организационни
Тема: Началото
Отговори: 67
Преглеждания: 22857

Re: ПРЕДЛОЖЕНИЯ!

предложение ІV виждал съм на други форуми опция за форматиране "спойлер" (скрит текст). Така всеки може да крие офтопни изречения вътре в своя постинг, който се придължа към темата. Може дори да сложи под спойлера и лични нападки, стига да не са твърде груби, защото тогава целият му пости...
от Deyan
Съб Ное 13, 2010 10:48 pm

Форум: Административни
Тема: ПРЕДЛОЖЕНИЯ!
Отговори: 55
Преглеждания: 20548

Всичко, което твърдиш е напълно вярно и никога не съм твърдял противното. Обаче има една проста икономическа логика, че един бранш, с установени от десетилетия технологии и множество производства по целия свят, като цяло не би работил на загуба. Това ще рече че стойността на общите енергийни разходи...
от Deyan
Съб Ное 13, 2010 6:07 pm

Аз през цялото време ви твърдя, че вашите претенции за енергийните разходи по енергоспестяващи крушки надвишават в десетки пъти изчисленията ми дори и при най-смелите допускания във ваша полза, а вие ми правите забележки, че имам грешка от няколко процента или няколко десетки процента. Не отричам, с...
от Deyan
Съб Ное 13, 2010 1:06 pm

Друг пример: човек трябва да погълне 100 калории за да може да работи 1 час (примерно). Имаш двама човека: програмист и копач. Трудът на програмиста се заплаща с 50 лв. на час, а този на копача с 5 лв. на час. И двамата са погълнали 100 калории за да работят един час. Питам те съвсем конкретно и не...
от Deyan
Пет Ное 12, 2010 3:00 pm

Свързване на старите мнения

Потребителските регистрации в този форум са различни от регистрациите в стария форум. Поради тази причина, всички мнения импортирани от стария форум се водят анонимни. Може би сте забелязали, че за някои хора излиза дата на регистрация във форума отпреди 6-7 години, нищо че форумът е на няколко месе...
от Deyan
Чет Ное 11, 2010 6:58 am

Форум: Административни
Тема: Свързване на старите мнения
Отговори: 1
Преглеждания: 2442

2. Теоретично максимална вложена енергия = стойност на вложената енергия/минимална възможна себестойност (цена) Ей това не ти е вярно. Казах ти, че не можеш да мериш тегло с кубични метри. Елементарно е, но ти продължаваш да упорстваш. Ще престане да бъде вярно когато имам възможността да изразходв...
от Deyan
Чет Ное 11, 2010 6:30 am

На мен ми писна да се занимавам с тази тема, а на вас? Забелязахте ли, че само аз си направих труда да направя някакви изчисления? Ако не ви харесват, направете ваши. Стига сте ми излизали с празни приказки кой лобист какво бил твърдял. Най-близкото до изчисление, което получих беше 2.24 MWh енергия...
от Deyan
Сря Ное 10, 2010 9:12 pm

Добре, за да разбереш за какво става дума хайде да направим един мислен експеримент. Представяме си че Земята е безлюдна планета на която има петрол и няма нито един човек. Отговори си на въпроса - ще има ли петрола цена или няма да има? Отговори на този въпрос с да/не. Затова пак ти казвам, енерги...
от Deyan
Сря Ное 10, 2010 3:22 pm

Именно де, как съдиш за цялата икономика на осветителни тела на базата на наблюденията само в твоя апартамент?.. Другото ти погрешно допускане е, че си използва само електроенергия, която например за произвдоството на стъклените пури (балони, серпентини) не се използва, използва се много по евтинот...
от Deyan
Сря Ное 10, 2010 2:54 pm

Re: Писателска работилница

Дал съм ти права на "мениджър", обаче не знам дали с тях можеш да модерираш. Я пробвай и кажи. Тези права са за сайта, но не важат за форума. Двете системи са напълно отделни, като имат само някаква интеграция в интерфейса и в регистрацията. Със сайта нито имам време, нито желание да се з...
от Deyan
Сря Ное 10, 2010 12:33 pm

Форум: Разкази
Тема: Писателска работилница - отцепено
Отговори: 116
Преглеждания: 30870

Ами сметките ти още в началото са некоректни, защото се базират на допускания, направени по някакви твои наблюдения (две години живот на крушката, ежедневна натовареност и т.н.). Методиката на производителите е друга, те си правят сметките по усреднена статистика, т.е. колко крушки сменят за някакъ...
от Deyan
Сря Ное 10, 2010 12:20 pm

Хайде да не говорим за нещата сами по себе си, а малко конкретика. В тази тема беше изказано твърдение, че за производството на една крушка отива барел и половина петрол. Много упростено, за производството са нужни 3 неща: материали, енергия, други разходи (труд, данъци, оборудване, сграда). Другите...
от Deyan
Сря Ное 10, 2010 10:16 am

Съизмерваш несъизмерими неща. Има съществена разлика между енергиен еквивалент и стокова стойност. Едното е физична величина, другото икономическа. Самият петрол сам по себе си няма стойност. Той има стойност само съотнесен с други стоки на пазара. Същото е и с крушката. Това, че крушката се продав...
от Deyan
Сря Ное 10, 2010 7:26 am

Re: Писателска работилница

Оф-топик - казах вече, че засега не сме открили начин за разцепване на теми - просто никъде не намирам такава опция, а и другите модератори не са намерили. Някой ако знае дали в Джумлата има такова нещо, да каже. Другият вариант е да затрия всичко, което не е по темата. Обаче се появиха готини вицо...
от Deyan
Сря Ное 10, 2010 7:16 am

Форум: Разкази
Тема: Писателска работилница - отцепено
Отговори: 116
Преглеждания: 30870
ПредишнаСледваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани