Начало форум

Търсене

Търсенето върна 8398 резултата

Върни към разширено търсене

Кухият човек

Това е Галактика номер 120, излезе 1996. ИЗКЛЮЧИТЕЛНА книга, просто няма думи, с които да я опиша. За Куфарът разбрах съвсем наскоро по съвсем друга линия и много се учудих дали човекът, който ми го каза, не е сбъркал... Явно не е. А за книгата той се изказа много положително. Дан Симънс тепърва ще ...
от Goa
Пон Мар 17, 2003 8:30 pm

Форум: Общи дискусии
Тема: Лешояди
Отговори: 30
Преглеждания: 3492

Re: За ОТО, гравитацията, черните дупки и машината на времето...

Който владее теорията, владее и практиката - това казваше един наш преподавател по Компютърни системи. Ние тогава му се чудехме защо по тоя предмет решаваме транспортни задачи или правим някакви графици за организацията на работа. Обаче човекът пред нас просто беше като Платон пред учениците си.

от Goa
Пон Мар 17, 2003 8:28 pm

Тема: За ОТО, гравитацията, черните дупки и машината на времето...
Отговори: 51
Преглеждания: 3198

До всички, писали след мен.

Това, което правите, не е хубаво. Единственото, за което се хващате, е проклетият разказ еди-кой си, няма да го назовавам всуе. Защо? Та това ли е важно в случая? Пък дори и да казвате нещо съществено в тази връзка. Естествено, че литературата не е само стил, Вальо - нали на това се опитвам и аз да ...
от Goa
Пон Мар 17, 2003 8:25 pm

Тема: Предложение за система за оценка на книги
Отговори: 15
Преглеждания: 1512

Привет от Стара Загора. Тук смееееее :))))))))

Вальо, едва ли бих могъл по-добре да формулирам собствените си мотиви за четене. Тъй като освен в познанието в друго не виждам смисъл да се живее, аз също получавам максималното удоволствие само когато [i]науча[/i] или [i]усетя[/i] от една книга нещо ново. Сетивното познание е не по-маловажно от нау...
от Goa
Съб Мар 15, 2003 2:19 pm

Тема: Предложение за система за оценка на книги
Отговори: 15
Преглеждания: 1512

Ами то...

що се отнася до мен, аз отдавна съм метаморф... и квазиморф също... та реших и малко етноси да спретна... или по-скоро да възкликна: "О, неразумний етносе, от что се страхуваш да се преродиш?"

от Goa
Вто Мар 04, 2003 4:45 pm

Тема: Коя е първата българска фантастична творба? Има ли прилики с Теллалов?
Отговори: 16
Преглеждания: 2004

Re: Коя е първата българска фантастична творба? Има ли прилики с Теллалов?

Наско, нали ти е ясно, че такъв богатообразен стил на писане отблъсква днешния Читател? Кого го интересува, че всяка конкретна дума в твоите постинги е неслучайно подбрана и с нея се предават конкретни нюанси на мисли и чувства? По-добре си подбери 100-200 думички и използвай само тях, иначе рискува...
от Goa
Съб Мар 01, 2003 12:26 pm

Re: Емиграция

Аз имам малко по-друго мнение по следното: "Но в крайна сметка не може да се сърдим на тези, които емигрират. Това е ефективно и рационално решение. Но може пък и един ден да се върнат и да се присъединят към процъфтяващата ни страна." Написал съм го в предишния си постинг, макар и в малко по-друг к...
от Goa
Съб Мар 01, 2003 12:22 pm

Re: Абсолютно съм съгласен.

Чел съм го, разбира се :) А това за българите е много тъжно. Всички живеещи навън казват, че останалите народности поддържали общности в чужбина, само българите - не. И други улики подтикват към диагнозата, че нацията е болна от нещо. Може би, ако се обърнем към теорията на Гумильов за етносите (или...
от Goa
Съб Мар 01, 2003 12:11 pm

Абсолютно съм съгласен.

И комай не се сещам в момента за друга българска фантастична творба, в която България да е силна и да играе съществена роля в световните процеси. Мисля, че от много години насам българите предпочитаме да сме слаби и незабележими - така съпротивлението на света срещу нас ще е по-малко, а ние все няка...
от Goa
Чет Фев 27, 2003 7:46 pm

Според мен

академичните среди се правят, че го няма. На никого не му е приятно да си признае, че има някой по-умен от него.

от Goa
Чет Фев 27, 2003 7:38 pm

Тема: Не си разбрал,
Отговори: 4
Преглеждания: 844

очаква се нова хумористична фантастика

Казва се Бридж на Вила Тера, от Рали Мейдър. Излиза на 4.3.03. Прочетох малко от началото - Бог, Смърт, Фея и Дявол играят бридж :) Прилича ми на английски хумор...

от Goa
Вто Фев 25, 2003 7:27 pm

Тема: очаква се нова хумористична фантастика
Отговори: 14
Преглеждания: 1449

Честито!

Пак ще има повод за черпене [s]:-))[/s]

А авторът да е готов за атаки (словесни и с химикал), като се върне от турнето [s]:-)[/s]

от Goa
Съб Фев 01, 2003 7:36 am

Тема: 03.02.2003 - ПЪЛНОЗЕМИЕ
Отговори: 60
Преглеждания: 4324

Четирите проблема на клуб "Ефремов"

Подреждам ги както ми е удобно засега. [b]1. Помещение.[/b] Макар и не първа брънка във веригата, от решаването на този проблем много зависи формата на клуба в бъдеще. Най-новата информация е обнадеждаваща: сегашното помещение остава, като дори има възможност да се разшири двойно и, което е по-важно...
от Goa
Съб Фев 01, 2003 7:33 am

Тема: Четирите проблема на клуб "Ефремов"
Отговори: 6
Преглеждания: 1366

Леле, а аз изписах сто реда в клубната форма

А то трябвало само с няколко думи. Извинявам се [s]}:-([/s]

Редактирано (01-02-03 12:40)
от Goa
Съб Фев 01, 2003 6:39 am

Тема: Обърнете внимание
Преглеждания: 945

А, да, открих го :)

Благодаря :) Бая трябваше да търся :)

от Goa
Чет Яну 30, 2003 12:41 pm

Тема: Прощавайте, че питам
Отговори: 2
Преглеждания: 968

Прощавайте, че питам

Може би нещо не успявам да разбера. Мненията в дадена тема само по този начин ли могат да излизат - едно под друго, без дърво? Така поне аз не успявам да разбера кой на кого отговаря и въобще.

А когато формата за регистриране като член е готова, свирнете.

от Goa
Съб Яну 18, 2003 11:50 am

Тема: Прощавайте, че питам
Отговори: 2
Преглеждания: 968

Оох, мътна и кървава тема

Според мен клубът няма бъдеще, или поне няма това бъдеще, което и човечеството като цяло няма...

Ще пиша повече, когато/ако му дойде времето.

от Goa
Съб Яну 18, 2003 11:42 am

Тема: Бъдещето на клуба
Преглеждания: 1141

На добър час!

[s]:-)[/s][s]:-)[/s][s]:-)[/s]
И ще помагаме с каквото можем, ако ни се прииска [s]:-P[/s]

от Goa
Сря Яну 15, 2003 1:01 pm

Тема: Форумът на клуба
Отговори: 66
Преглеждания: 9877
Предишна

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 5 потребители :: 1 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: joie9913876312263868