Начало форум

Търсене

Търсенето върна 1320 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Колонка на недобития комуноид :)

Наистина много интересно, особено споменатите "експерти" и "елити". Изобщо май лека-полека навсякъде започват да разбират, че либертарианската идеология си остава една евтина антинаучна пропагнада, отделена от действителността. Иначе беше много забавно това как се самодефинира н...
от Йордан Янков
Вто Мар 08, 2011 9:36 am

Форум: Общи дискусии
Тема: Колонка на недобития комуноид :)
Отговори: 362
Преглеждания: 170369

Re: Trip за администратор - предложение

Аз съм "За", но Робин трябваше да направи темата Анкета за да е по-лесно. Както и да е - не сме много - ще се преброим и така. Аз лично нямам много време напоследък и следя само някои теми. Не знам дали така има смисъл да продължавам да бъда модератор. Тази баталия съвсем случайно е прочет...
от Йордан Янков
Пон Мар 07, 2011 8:53 pm

Форум: Административни
Тема: Trip за администратор - предложение
Отговори: 58
Преглеждания: 25405

Re: печатат ли се EUR?

Значи така: ако ЦБ с това натискане на клавиша допринася с нещо за развитието на икономиката, зашо аз (ако примерно съм някакъв компютърен свръхгений) реша също да допринеса за развитието на икономиката, и също с едно натискане на клавиша да добавя 10-15 нули след последното цяло число в собственат...
от Йордан Янков
Сря Мар 02, 2011 11:22 pm

Тема: печатат ли се EUR?
Отговори: 9
Преглеждания: 2007

Чакай, сега - да видим дали съм разбрал (ще помоля за отговор на всяка една въпросителна): 1. Централната банка емитира нова емисия пари. Не, не емитира пари. Емисията са конкретни хгатрийки с номер и т.н. които се впускат в обръщение като платежно средство. Тук Централната банка (ЦБ) с едно натиск...
от Йордан Янков
Сря Мар 02, 2011 5:25 pm

Не е пределно ясно за печатането на какво и да е било. В момента ФЕД Централна та банка на Великобритания практикуват т.нар. quantative easing. То прилича на печатане на пари, но не е точно това. При него централната банка финансира самата себе си с електронни пари (не напечатани), след това с тези ...
от Йордан Янков
Сря Мар 02, 2011 12:22 am

Re: е-Книги (FB2)

Mandor написа:А, стига бе! FictionBook2 в e-knigi!? Май наистина идва краят на света… :problem:
И при това — доста чисто изпълнение, почти без грешки. Сигурно е конвертиран от нещо друго чрез BD, а после е поизлъскан с FBE?

Не, просто авторът това имаше като наличен формат. Ние не сме го правили
от Йордан Янков
Пон Фев 28, 2011 12:00 am

Форум: Електронни книги
Тема: е-Книги
Отговори: 171
Преглеждания: 57035

Re: Проблеми с Epub

Мандор ще е по-сведующ от мен в тази материя.
от Йордан Янков
Съб Фев 26, 2011 9:19 am

Тема: Проблеми с Epub
Отговори: 31
Преглеждания: 12606

Re: Проблеми с Epub

За патча виж тук: http://www.teusdejong.nl/ Иначе трябва да форматираш индизайнския документ само и единствено със стилове - никакви празни редове въведени от клавиатурата, никакви локални форматирания без стил. Става малко по-бавно, но дори за печат нещата трябва да се правят по този начин (ако ще ...
от Йордан Янков
Пет Фев 25, 2011 7:35 pm

Тема: Проблеми с Epub
Отговори: 31
Преглеждания: 12606

Re: Колонка на недобития комуноид :)

Идеалът на „дистанцирания поглед" бива замес¬тен от този на „антрополога с гражданска позиция" според израза, използван от американския изследовател Жорж Маркус. Участник в публичното пространство, което антропологът споделя със своите обекти на изследване, той трябва да поеме отговорност...
от Йордан Янков
Пет Фев 25, 2011 11:07 am

Тема: Колонка на недобития комуноид :)
Отговори: 362
Преглеждания: 170369

Re: Краят на Словото

Кънчо Кожухаров написа:Аналогиите не са доказателство. Нямам нищо против да оставя времето да докаже твоята правота, но досега известните ми факти я поставят под нещо повече от обосновано съмнение.

Е, то и църквата по едно време си е вярвала, че има повече от обосновано съмнение за въртенето на Земята, но ...
от Йордан Янков
Чет Фев 24, 2011 7:48 pm

Форум: Наука и прогностика
Тема: Краят на Словото
Отговори: 44
Преглеждания: 10338

1. Можеш ли да ми дадеш пример за небиологична личност? Не виждам връзката на този въпрос с това дали е възможна небиологична личност. В началото на 19 век, ако някой беше поискал да му посочат наземно транспортно средство, което да не използва биологична двигателна тяга, щеше да получи отрицателен...
от Йордан Янков
Чет Фев 24, 2011 3:05 pm

Толкова елементарна ли е личността на човека, че да може да се отдели безпроблемно от тялото му? За да разберем дали е възможно или не трябва първо да имаме достатъчно достоверно понятие що е това личност. Ама не да я описваме с художествени изрази като дух, душа, индивидуалност и прочее, а като об...
от Йордан Янков
Чет Фев 24, 2011 2:15 pm

Re: Светът е просто холограма?

Имаш ли линк към английски текст за този експеримент? Доколкото си спомням проверката на хипотезата на Бом изискваше измерване на времето с някаква чудовищна точност.
от Йордан Янков
Чет Фев 24, 2011 2:08 pm

Тема: Светът е просто холограма?
Отговори: 2
Преглеждания: 1008

Хайде малко да разтоварим темата от абстракции и да се отплеснем в тъй любимата тема за разума. :) Първо, малко за Соларис. Самият океан не е особено разумен. Това личи от едностранния и упорит в неуспехите му подход, без никакъв прогрес, без никакви подобрения в модела на изследване (на хуманоидите...
от Йордан Янков
Сря Фев 23, 2011 12:21 am

Визулания начин на обработка и пренос на информация има и още един недостатък - еволюционно наследено е този тип мислене да управлява главно моториката, от там и този тип мислене е ограничен само до използването на аналогии познати само в обкръжаващата среда. Именно затова всеки визуално си предста...
от Йордан Янков
Вто Фев 22, 2011 11:33 pm

Робине, освен да се смея нищо друго не ми остава. :) Нито си разбрал нещо от моето писание, нито си разбрал нещо от Соларис. Което е един вид комплимент. :redface:
от Йордан Янков
Вто Фев 22, 2011 11:13 pm

автономно мислещи Ето например по това можем да изпишем цели кофи мастило и пак да не се разбираме един друг. За мен "автономно мислещи" е безсмислен израз, който не отразява обективни процеси, а твои субективни интерпретации на тези процеси. За останалите неща наистина не виждам защо да ...
от Йордан Янков
Вто Фев 22, 2011 5:20 pm

Математиката не е език. Математиката е наука, която изследва най-абстрактните отношения между обектите и тъкмо затова е възможно тя да изрази тези отношения с проста система от еднозначни символи. В математиката + винаги си е + и не може да бъде изтълкуван като -. В математиката става точно обратнот...
от Йордан Янков
Вто Фев 22, 2011 4:32 pm

мозъка сравнява и избира най близкия аналог на спомена за съответната ситуация в която се намира, затова са необходими тренировките Точно това е процесът на обработката на информация, който е ключов за възприемане на информацията. Спомена е записан под формата на мозъчни вълни, ситуацията отвън мин...
от Йордан Янков
Вто Фев 22, 2011 10:22 am

Количеството информация не се определя от честотата на трептене на носителя, а от броя на регистрираните възможните отклонения от една "базова" честота. Да речем че си в напълно черна или напълно бяла стая. Информацията ще е нула, без значение каква е честотата на светлината. В момента оба...
от Йордан Янков
Вто Фев 22, 2011 2:41 am

ПредишнаСледваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани