Начало форум

Търсене

Търсенето върна 281 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Ако писателите бяха продавачи...

Като се спомена за оправяне:
Кой е сега дъ бос в "Ефремов"?
от Deyan
Сря Яну 28, 2009 2:24 pm

Форум: Общи дискусии
Тема: Ако писателите бяха продавачи...
Отговори: 69
Преглеждания: 3364

@Robin: "Не знам защо си мислех, че говорим за литература." А пък аз мислих, че говорим за цитата пуснат от Богданов. ;-) Прекалено се връзваш. Никой не е казвал, че писателите трябва да станат продавачи, а че малко търговски умения могат само да им помогнат. Все пак цитираната книга не е за това ка...
от Deyan
Сря Яну 28, 2009 2:21 pm

@Robin "И мисля, че в цитата не се има предвид този вариант." Напротив, точно това се има предвид: "Един приятел в Сингапур има школа, където учи хората как да продават. Води курсове на тази тема за много от водещите корпорации тук. Мисля, че ако се запишете в някой от тях, това ще допринесе много з...
от Deyan
Сря Яну 28, 2009 11:11 am

@Robin Къде видя било в историята, било в моите мнения да пише за окепазяване на произведение? Става въпрос да се научиш как да го продадеш. Един актуален пример: Пощаков Нали не смяташ, че той си окепазява разказите, че да станат по-продаваеми? Човекът просто знае как да се продаде, има контактите,...
от Deyan
Сря Яну 28, 2009 12:42 am

@Мартин и Робин За да си добът в нещо трябват определени черти на характера. За съжаление, при техниката, при търговията, и при творчеството те са различни. Не всеки ги има и не всеки може да е добър във всичко. Което не значи, че трябва да се действа по принципа "аз това не го мога и няма смисъл да...
от Deyan
Вто Яну 27, 2009 11:30 am

@Мартин Въпросът не беше дали си разбрал от коя книга е, а дали си я чел. Малко за цитата. Той би трябвало да започне с: Там пишеше: "Робърт Кийосаки, автор на бестселъри". Бестселър = най-добре продаван. Именно това се има предвид в следващото изречение. Не разбирам защо и ти и Робин виждате против...
от Deyan
Вто Яну 27, 2009 4:06 am

Мартин Написал:
> Идеята, че ако си обучен за продавач, можеш да
> станеш, каквото си искаш (включително и писач).

Не това е идеята.

Цитатът е от "Богат татко/беден татко" и идеята е, че за успеха не е достатъчно да си просто добър в професията, трябва да умееш и да се продадеш.
от Deyan
Пон Яну 26, 2009 1:50 pm

Re: Краят на историческия човек 2 - коментарии

@Robin... Донякъде си прав, донякъде не. Миниатюризация има, но на ниво функционален елемент. Примери: - Автомобили. Преди 20 години беше напълно нормално един двигател от 1700сс да е от порядъка на до 75 к.с. В момента новите двигатели 1400сс са по 90 к.с. - ГСМ. Вземи един 15 годишен ГСМ и го срав...
от Deyan
Чет Дек 18, 2008 4:33 pm

Форум: Наука и прогностика
Тема: Краят на историческия човек 2 - коментарии
Отговори: 52
Преглеждания: 8163

Re: Булгакон 2009 (Благоевград) + конкурс за разказ

Най-добре да се прочете какво пише в закона: Авторско право върху компютърни програми и бази данни, създадени по трудово правоотношение Чл. 14. Ако не е уговорено друго, авторското право върху компютърни програми и бази данни, създадени в рамките на трудово правоотношение, принадлежи на работодателя...
от Deyan
Чет Дек 18, 2008 12:27 pm

Тема: Булгакон 2009 (Благоевград) + конкурс за разказ
Отговори: 261
Преглеждания: 8747

А пък аз мисля, че е най-добре писателите сами да си решават какво искат да правят с произведението си, а не някой друг да решава какво е правилно вместо тях. А като читател искам да чета добри неща. И не би ми харесало, ако добри автори се откажат да участват само заради неприемливи от тяхна гледна...
от Deyan
Чет Дек 11, 2008 12:58 pm

Абе то и секса по принцип е хубаво нещо, ама не знам защо на повечето хора не им харесва като е насила. CC лиценза предполага доброволно отказване на автора от едно негово исконно право - да контролира разпространението на произведението си. При това за вечни времена. Ако авторите предварително сами...
от Deyan
Сря Дек 10, 2008 4:01 pm

Re: Осемнадесет тезиса за Маркс

Не искам да ви се бъркам в спора, само ще вметна че и въздухът вече не е напълно безплатен. От няколко години бая пари се въртят в търговията с парникови квоти. И морето не е безплатно, а е разпарчетосано между държавите. Та да владееш нещо не е задължително да го контролираш. Достатъчно е да можеш ...
от Deyan
Съб Окт 18, 2008 5:16 pm

Тема: Осемнадесет тезиса за Маркс
Отговори: 20
Преглеждания: 3544

Re: Библиотека Тера Фантастика

Хм, аз пък имам 4 книги от Тера фантастика: 1. Хакери на човешките души, Иван Попов, Аргус, 2004 2. Операция "Риба", Петър Копанов, Ернор, 2006 3. Орфеус слиза в ада, Георги Малинов, Ернор 2007 и сега интересното: пак номер 1: 1. Домът на Велзевул, Т.Р.Пейков, Хеликон, 2002 Я някой да обясни как ста...
от Deyan
Пет Мар 28, 2008 2:46 am

Тема: Библиотека Тера Фантастика
Отговори: 4
Преглеждания: 371

Re: ПРОГРАМА за януари - март 2008 г.

Ами аз да си кажа тогава ;-) През миналата година на доста хора ни изникнаха важни ангажименти съвпадащи по време със сбирките (имам предвид къпане и приспиване на бебета). Така че леко съм възпрепятстван да посещавам клуба. Въпреки всичко за интересните теми се старая по възможност да ги прослушам ...
от Deyan
Чет Яну 17, 2008 8:00 pm

Тема: ПРОГРАМА за януари - март 2008 г.
Отговори: 47
Преглеждания: 2400

Re: ПРОГРАМА за ОКТОМВРИ-ДЕКЕМВРИ 2007

Аз няма да дойда, но това не пречи ако я докопам да я прочета и да си кажа мнението. :-)
от Deyan
Сря Дек 12, 2007 11:49 am

Тема: ПРОГРАМА за ОКТОМВРИ-ДЕКЕМВРИ 2007
Отговори: 58
Преглеждания: 2629

Re: ПРОГРАМА за ОКТОМВРИ-ДЕКЕМВРИ 2007

Goa Написал:
-------------------------------------------------------
> Има запис, но не е качен още в интернет. Като го
> качим, ще дадем тук линка.

Все още чакам
от Deyan
Чет Окт 18, 2007 10:14 am

Тема: ПРОГРАМА за ОКТОМВРИ-ДЕКЕМВРИ 2007
Отговори: 58
Преглеждания: 2629

Re: Смях в залата

Всъщност, никой не живее "около 30 м под морското равнище". Може би около 10 милиона живеят под морското равнище, основно в Холандия.

Но, все пак това са журналисти. От тях не се очаква да знаят че има разлика между "до 30 метра над морското равнище" и "30 м под морското равнище".
от Deyan
Пет Апр 20, 2007 10:40 am

Тема: ФУТУРОЛОГИЯ
Отговори: 116
Преглеждания: 19782

Re: Програма на ЕФРЕМОВ за януари-март 2007

Та кога ще знаем дали ще има лекция все пак?
от Deyan
Пон Фев 12, 2007 5:04 pm

Тема: Програма на ЕФРЕМОВ за януари-март 2007
Отговори: 67
Преглеждания: 3638

Re: Глобално промиване на мозъци

На тоя кой ли му е платил [s];-)[/s] (Монитор, 9/2/07) [b]На Земята няма парников ефект, е убеден ученият от Санкт Петербург Иде нова ледена епоха, твърди руски астроном Климатът се променя циклично и зависи от Слънцето[/b] В Пулковската обсерватория, където работи Абдусаматов (на снимката долу) са ...
от Deyan
Пет Фев 09, 2007 1:52 am

Тема: Глобално промиване на мозъци
Отговори: 63
Преглеждания: 10690

Re: Глобално промиване на мозъци

Хм, да видя какво знаем за глобалното затопляне: 1. Има го. За последните нам си колко години температурата се е вдигнала с половин градус. Май за това никой не спори. 2. Има ли човешко влияние? Разбира се че има. 3. Има ли работещ дългосрочен модел на климата, не за 5 дена напред, а за векове? Опре...
от Deyan
Вто Фев 06, 2007 7:02 pm

Тема: Глобално промиване на мозъци
Отговори: 63
Преглеждания: 10690
ПредишнаСледваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани