Начало форум

Търсене

Търсенето върна 281 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Извънредна мярка

Като гледам: 4-5 нови изречения, няколко дребни промени и корекции и една нова грешка: "едва забележимият му бледо сияние."

Мисля да не го чета втори път, разликите са прекалено незначителни. Иначе още при първото четене ми хареса. :smile:
от Deyan
Чет Сеп 30, 2010 11:44 pm

Форум: Разкази
Тема: Извънредна мярка
Отговори: 16
Преглеждания: 4198

Re: Предложение за нова секция

На фона на подфорум "мисирите", хумор не изглежда толкова не по темата на клуба. Само дето се чудя дали ще се пише достатъчно в него за да оправдае заделянето на отделен форум вместо просто една тема за вицове.
от Deyan
Съб Сеп 25, 2010 6:27 pm

Форум: Административни
Тема: Предложение за нова секция
Отговори: 16
Преглеждания: 5336

Re: Къде ми е летящата кола? Точно тук!

Всъщност, това не е летяща кола, а самолет със сгъваеми крила и някои други подобрения за да може да се движи по пътищата. А и новината е по-стара, поне аз го гледах по ТВ още преди няколко месеца.
от Deyan
Пет Сеп 17, 2010 8:53 am

Форум: Наука и прогностика
Тема: Къде ми е летящата кола? Точно тук!
Отговори: 5
Преглеждания: 1227

Re: Писателят Сергей Лукяненко за отказ награждаване космонавт

Поемането на риск не е равно на героизъм, а митологизирането на космонавтиката по никакъв начин няма да и реши проблемите.
от Deyan
Съб Сеп 11, 2010 2:49 pm

Тема: Писателят Сергей Лукяненко за отказ награждаване космонавт
Отговори: 15
Преглеждания: 2729

Преди сто години може би е било геройство (или лудост) да се качиш на нещо направено от летви и плат и да полетиш, но сега аз лично не се считам за герой когато сменя три полета за един ден за да ида до другия край на света. Така че, колкото и да не ти се иска, но космонавтиката е загубила ореола си...
от Deyan
Съб Сеп 11, 2010 1:42 pm

Re: За ХуЛиТе, ISBN, книгоиздаването...

В крайна сметка трябва ли да се дава 1 лев за книга без ISBN или не? Демек, законна ли е печалбата или не? Ако искаш да си я купиш - даваш. Ако си отчетат нормално приходите и платят данъците - значи е законна. Ето още няколко линка от мен: http://www.knigite.bg/vibration.php?id=301 http://liternet...
от Deyan
Съб Сеп 11, 2010 12:33 pm

Форум: Литература и други изкуства
Тема: За ХуЛиТе, ISBN, книгоиздаването...
Отговори: 4
Преглеждания: 1500

Много ми е странно да чуя мрънкане за "героите" точно от фантасти. Нали точно фантастиката гледа напред, когато пътуването в космоса ще е ежедневие. Всъщност, въпросът е кога точно полетите в космоса престават да бъдат пример за изключителен героизъм и стават рутинна работа. Дали когато ам...
от Deyan
Съб Сеп 11, 2010 12:18 pm

Съвсем бях забравил за световната премиера на AVATAR Special Edition отпреди няколко дена и успях да го гледам едва днес. Хората от бързане да го пуснат даже не му бяха сложили субтитри. :smile: Та какво е новото: имаше няколко сцени, за които нямам спомен. Някои развития на сюжета стават малко по-я...
от Deyan
Сря Сеп 01, 2010 7:08 pm

Форум: Общи дискусии
Тема: AVATAR
Отговори: 658
Преглеждания: 60993

Re: Честит 22 юни!

22 юни е просто една дата от историята: денят, в който Германия напада своя съюзник от подялбата на Полша.

А колкото до двете системи: едната е безспорен фаворит по най-много унищожени хора като цяло, другата е шампион по брой унищожени хора от собственото население.
от Deyan
Вто Юни 22, 2010 1:47 pm

Тема: Честит 22 юни!
Отговори: 8
Преглеждания: 1497

Re: Low Transfer Speed /problem/

Объркал съм линка. Исках да ти покажа този: http://www.nathanm.com/windows-slow-fil ... -wireless/
от Deyan
Пон Юни 14, 2010 10:33 pm

Тема: Low Transfer Speed /problem/
Отговори: 6
Преглеждания: 1038

Всъщност, 11М бита /с не са много повече от 1М байт /с. Освен това ти сравняваш скорост на сваляне през http с теглене от SMB, който е известен като доста бавен протокол. Да не забравяме, че имаме и двоен трансфер през WiFi, което сваля още скоростта. Я хвърли поглед на това: http://www.annoyances.o...
от Deyan
Пон Юни 14, 2010 8:27 pm

При B скоростта е 11 Mbps, при G е 54 Mbps. Така че първо виж в кой режим се свързват компютрите. Вече от тук можеш да имаш разлика от 5 пъти. Порови се из рутера ако можеш да намериш в какъв режим работи. Навремето бях тествал скоростта на различни мрежи на 10 Mbps мрежа и windows беше най-бавна с ...
от Deyan
Пон Юни 14, 2010 6:16 am

Re: РЕЛИГИЯТА - робство на ума

Абе то и синът ми беше на година и нещо като нарисува първите си графити на стената в хола, но не знаех, че се брои като професионален опит :wink:
от Deyan
Вто Юни 08, 2010 10:25 am

Тема: РЕЛИГИЯТА - робство на ума
Отговори: 103
Преглеждания: 16163

Roland написа:... като човек, на когото изкуството му е професия вече 20 години, естествено, че имам симпатия към Христианството...

Вече съвсем се обърках :rolleys:
От писанията тук бях останал с впечатлението, че Роланд е двайсет и няколко годишен, да не излезе че са наборчета с Шаркан.
от Deyan
Вто Юни 08, 2010 7:28 am

Я да видим какво имаме в Европа: - Изкуството на древна Гърция и Рим - Нищо, нищо, чат пат нещо, после пак нищо, и така над 1000 години - Ренесанса, демек възраждането на древните традиции в изкуството и основа за съвременното изкуство И каква е заслугата на християнството за всичко това? (освен тов...
от Deyan
Пон Юни 07, 2010 7:20 pm

Re: Човек се зарази с компютърен вирус

А защита от превъртане на брояча има ли?
от Deyan
Чет Юни 03, 2010 10:56 am

Тема: Човек се зарази с компютърен вирус
Отговори: 23
Преглеждания: 4366

Re: Ако живеехме на Луната...

Sephiroth написа:След като водните молекули са 67% кислород и 33% водород като тегло

Стигнах до това и спрях да чета. Не искам да ги мисля и останалите сметки.
от Deyan
Чет Юни 03, 2010 10:37 am

Тема: Ако живеехме на Луната...
Отговори: 5
Преглеждания: 846

Re: ъплифт, брин

Да добавя, че Бат Дейвид се е изхитрил цели две трилогии за ъплифта да напише (+ 2 разказа). Инфо тук: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%B9%D0%B2%D0%B8%D0%B4_%D0%91%D1%80%D0%B8%D0%BD или тук: http://en.wikipedia.org/wiki/David_Brin Втората трилогия задължително се чете последователно. За ...
от Deyan
Нед Май 30, 2010 8:38 pm

Тема: ъплифт, брин
Отговори: 18
Преглеждания: 8155

Re: Подфоруми

съгласен съм с обединение на Административни и Организационни, другото си е добре. Е, бих се радвал Спорт да може да се настройва като невидим за онези, които не се вълнуват от тези теми. Това може да се направи лесно. Създава се нова потребителска група, на която се забранява достъпа до него подфо...
от Deyan
Чет Май 06, 2010 6:07 am

Форум: Административни
Тема: Подфоруми
Отговори: 35
Преглеждания: 7228

Re: Бараяр - военна фантастика, или...?

точно такова усещане изпитах, когато прочетох първата половин страница от "Императорската гвардия. помня, че няколко последователни изречения ме ядосаха неимоверно много. Това е първата страница от книгата. Би ли маркирал проблемните изречения? Майлс дойде в съзнание, но не отвори очи. В мозък...
от Deyan
Пон Мар 15, 2010 12:00 pm

Тема: Бараяр - военна фантастика, или...?
Отговори: 81
Преглеждания: 14767
ПредишнаСледваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани