Начало форум

Търсене

Търсенето върна 1320 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Futurology: vectors of research

Както ще стане ясно в хода на работата на групата по футурология, силно не съм съгласен с направените от теб оценки и прогнози. [s]:-I[/s] Разбира се, бастунът също няма да е съгласен с мен[s]:-}[/s]

от Йордан Янков
Чет Май 01, 2003 4:35 pm

Форум: Общи дискусии
Тема: Futurology: vectors of research
Отговори: 30
Преглеждания: 2063

Малко реплики и от мен

1. "целта е постигането на вътрешна хармония - иначе казано - ако просто нямаш желание да опознаеш, разбереш и приемеш сам себеси едва ли отношенията ти с обкръжавщият те свят ще са много добри, но ако обявиш война на тъмната си страна последстията могат да са ужасни!" Ако мислиш и схващаш "победата...
от Йордан Янков
Чет Апр 17, 2003 11:34 am

Тема: Лешояди
Отговори: 30
Преглеждания: 3492

Соларис ни очаква

Моето виждане за Соларис на Лем и двете екранизации:

[url]http://fantastika-bg.com/fenternet.php?rid=58&mesec=12&godina=2003&menu=4&id=1[/url]
от Йордан Янков
Нед Апр 13, 2003 6:20 pm

Тема: Соларис ни очаква
Отговори: 5
Преглеждания: 674

Футурология

Напомням, че тази вечер има първа сбирка на групата по футурология. Желаещите да заповядат.

от Йордан Янков
Вто Апр 08, 2003 1:27 pm

Тема: Футурология
Отговори: 4
Преглеждания: 794

Re: ето ви змеицата - така си я представям

[s]RULES[/s]

Съжалявам, но не могат да се постват във форума директно картинки широки повече от 500 пиксела. Нарушават се таблиците на сайта. Ако все паk държите да ги покажете давайте URL.
от Йордан Янков
Нед Апр 06, 2003 4:53 pm

Тема: ето ви змеицата - така си я представям
Отговори: 25
Преглеждания: 1601

Re: За ОТО, гравитацията, черните дупки и машината на времето...

Ами никой не се спуска да коментира, сигурно, защото за целта е нужен главен мозък...[s]HOT[/s]

от Йордан Янков
Чет Мар 06, 2003 3:21 pm

Тема: За ОТО, гравитацията, черните дупки и машината на времето...
Отговори: 51
Преглеждания: 3198

Re: АКО ЛЕВСКИ БЕШЕ С БОТУШИ ...

Това за пиратството и вълната го казах тъй като и двете не представляват природен ресурс. Разбира се, че те не са универсална рецепта как да станеш велика сила, но не мисля че на нас е щяла да ни помоне индустриализацията като такава. Важното е какво седи зад индустриализацията, пиратите или вълната...
от Йордан Янков
Вто Мар 04, 2003 6:22 pm

Тема: АКО ЛЕВСКИ БЕШЕ С БОТУШИ ...
Отговори: 69
Преглеждания: 4415

Re: Между другото...

Виж сега, въпросът не е какво е сега UK, а какво е била ПРЕДИ да стане световна империя. Не природните ресурси са я направили такава, а определени социални конструкции - най-вече използването на пиратството като държавна политика и поощряването на отглеждането и стригането на овцете. Както и драконо...
от Йордан Янков
Вто Мар 04, 2003 10:01 am

Пичове...

ние метаморфи ли ще ставаме или етноси депърва ще развиваме?[s]:-P[/s]

от Йордан Янков
Пон Мар 03, 2003 9:19 pm

Тема: Коя е първата българска фантастична творба? Има ли прилики с Теллалов?
Отговори: 16
Преглеждания: 2004

Между другото...

могат да се дадат примери за малки държави без природни ресурси, които обаче определят съдбите на света: Англия и Япония (на първо чеетене).

от Йордан Янков
Чет Фев 27, 2003 5:14 pm

За републиката и за Търновската Конституция

Тъй като съм на тази вълна в момента, не мога да се въздържа от кратка бележка. Един от ключовите фактори за превръщането на САЩ в могъща държава е формата на управление, заложена в тяхната Конституция. Има и други държави, които са произлезли от английската традиция, които също са с огромни природн...
от Йордан Янков
Чет Фев 27, 2003 10:19 am

ВНИМАНИЕ!!!

От утре сутринта за ден-два може временно да нямате достъп до сайта на клуба, тъй като го местим на БГ сървър. След това би трябвало да стане значително по-бърз.

Редактирано (05-02-03 14:48)
от Йордан Янков
Сря Фев 05, 2003 8:47 am

Тема: ВНИМАНИЕ!!!
Отговори: 1
Преглеждания: 754

Re: вече излезе

Честито! Ще я чакаме в сряда! :))))

от Йордан Янков
Пет Яну 31, 2003 3:46 am

Тема: 03.02.2003 - ПЪЛНОЗЕМИЕ
Отговори: 60
Преглеждания: 4324

Re: Фондация?!

Аз пък мразя хора, които нищо не са направили, но имат претенциите да казват на другите какво да правят, само защото станало въпрос за пари. Иначе и за официален спосор не мога да те приема, защото: първо, това не ми е от компетенцията, второ, официален можеш да бъдеш само след регистрацията на спон...
от Йордан Янков
Сря Яну 29, 2003 10:57 am

Тема: Фондация?!
Преглеждания: 1310

Ако не си забелязъл, употребявам израза "ако се реши". Не смятам, че ти все още си човекът, който ще решава еднолично. Това първо. Второ, би ли обяснил по кое право този домейн принадлежи на Фондация "Фантастика", която съществува само на книга, при това регистрирана от сегашния председател на Клуб ...
от Йордан Янков
Сря Яну 29, 2003 7:23 am

Това е сайт на Клуб Иван Ефремов. Над главата е изписано, освен това там е и логото на клуба. Името на сайта, което дразни толкова много хора, е регистрирано с цел да се помни по-лесно и да се намира по-лесно ако някой външен човек тръгне да прави сърч. Разбира се, ако се реши името може да се смени...
от Йордан Янков
Сря Яну 29, 2003 3:21 am

Re: Преподреждането

Горе-долу да, това има предвид. Но административните въпроси, (включае помоещението) не могат да бъдат решени, преди да сме решили какво място искаме да е клуба. И регистарцията, и помещението, и членския внос, са само средства за реализацията на нещо същностно, а не цели сами по себе си. Средстават...
от Йордан Янков
Вто Яну 28, 2003 4:40 am

Тема: За сайта на клуба и още нещо
Преглеждания: 3097

Re: За сайта на клуба и още нещо

Пак някои неточности относно сайта. Сайта беше роден като идея някъде към края на 2001 или началото на 2002. Около февруари-март отидоха два месеца без да се дава много зор графиките и програмиране до ниво алфа версия. След това нещата бяха замразени по една или друга причина, свързани най-вече с ме...
от Йордан Янков
Вто Яну 28, 2003 4:35 am

Re: За сайта на клуба и още нещо

Бих подреедил точките от зад напред, не просто за да ти противореча, а защото според мен, както казах вече, дискусиите за размера и вида на членския внос са сметка без кръчмар без да се знаят параметрите (финансови и организационни) на другите въпроси (а и още някои освен тях). Всъщност спорът който...
от Йордан Янков
Вто Яну 28, 2003 3:27 am

Re: За сайта, за клуба и още нещо

Цитата ми (не точно цитат ама това няма голямо значение) от мнението на Лейди е напълно точен, иначе според мен и Генерала нямаше да отговаря по такъв начин. Ако тя е искала да каже нещо друго, но не е била разбрана, може би все пак трябва първо да огледа собственото си мнение. Колкото до хората дош...
от Йордан Янков
Пон Яну 27, 2003 11:37 am

ПредишнаСледваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия са 4 потребители :: 1 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: Google [Bot]