Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

Мнениеот Roland » Пет Дек 18, 2009 12:22 am

Я да видим как ще прокопса тук тема за филм за разнообразие. Иде реч за последното творение на Джеймс Камерън, което гледах днес на IMAX и за което смея да заявя, че е едно от най-епохалните кино-постижения изобщо. Също така е може би най-"фантастичният" фантастичен филм, правен някога. Любопитно ми е дали някой тук ще отиде да го гледа и какви ще са ви впечатленията.
Roland

Re: AVATAR

Мнениеот Deyan » Пет Дек 18, 2009 12:25 am

Аз ще се пробвам в събота (дано)
Deyan

Мнениеот Roland » Пет Дек 18, 2009 12:26 am

Специално за IMAX човек трябва по-отрано да си купи билет, щото свършват.
Roland

Мнениеот Deyan » Пет Дек 18, 2009 12:29 am

Да се надявам, че в работно време ще се намерят :)
Deyan

Мнениеот Дилетант » Пет Дек 18, 2009 7:04 am

Отидох на първата прожекция и за отрезвяване и сравнение на впечатленията си водех цинично метълче. Когато излязохме от залата, той подметна кротко, че всички недоброжелатели на Камерън могат бензин да пият и запалени клечки да гълтат. Това по повод хапливите подмятания на самозвани познавачи колко Камерън бил изостанал в кинотехнологиите и как само се надувал, че е направил нещо ново. (От устата на hardcore геймърче, което влага всичко спестено в звероподобния си компютър и цени преди всичко визуалното съвършенство в игрите, такава похвала звучи възтежко.:D)
Аз ще добавя смирено колко съм щастлив, че доживях да гледам този филм. Все пак отново ми се случи подобно преживяване след пуберското онемяване пред първия филм от Star Wars преди трийсетина години. И за да не се преструвам на по-умен, отколкото съм (все едно бих успял, ха-ха...), просто ще се съглася с един от по-поносимите критици, отбелязал в Los Angeles Times, че "Аватар" си има съвсем очакваните "недостатъци" в сюжета и диалозите, че натежава от противоречия, но може би Камерън е търсил точно това. Важното е какво е направил, а не какво е пропуснал. И този път е съвсем справедливо да се твърди, че след "Аватар" киното не е същото (докато за "Матрицата" не беше точно така, но да не засягам нежните чувства на феновете на брат и "сестра" Уашовски). На мен ми стига като доказателство за майсторство, че и аз, и метълчето съпреживявахме историята от гледната точка на CGI-сътворените, дългурести, сини хуманоиди.
Не че искам да оплюя постигнатото от Земекис, с когото се мъчат да сравняват Камерън, но в случая доста подхожда приказката "нерде Ямбол, нерде Стамбул".
Вече има и напъни да се търси пряко политическо внушение в "Аватар". И тези хорица също бензин да пият. Даже в нашите груби времена не виждам нищо лошо в това, че Камерън е хуманист.
Дилетант

Мнениеот Ивайло Иванов » Пет Дек 18, 2009 9:32 am

Мдамммм... къде е сега Робинчо?(:D
— Ого! А пистолет-то не мой! Номер не такой, как у моего… Мой номер начинался с года смерти Лермонтова, а этот… с года рождения Пушкина…
Аватар
Ивайло Иванов

Мнениеот Goa » Пет Дек 18, 2009 10:13 am

Ще го гледаме, обаче нещо винаги ми трепка неприятно под лъжичката, когато предварително прочета толкоз много "осанна", та затуй май ще пропусна останалите коментари до гледането :).
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Roland » Пет Дек 18, 2009 10:21 am

Еми и мен ми трепка неприятно, но ако някога е имало режисьор, който да има право на това предварително отношение, то това е Камерън.
Roland

Мнениеот robinofloksli » Пет Дек 18, 2009 10:32 am

Roland Написал:
-------------------------------------------------------
> Еми и мен ми трепка неприятно, но ако някога е
> имало режисьор, който да има право на това
> предварително отношение, то това е Камерън.

Абе, така си мислехме и за Джордж, ама на - разби сърцата фенски. А инак, да, Кемерън си е намбър уан, кинг оф дъ уърлда и тн...
Да не се взема насериозно...
Аватар
robinofloksli
Модератор

Мнениеот Roland » Пет Дек 18, 2009 11:52 am

Джордж винаги е бил посредствен като режисьор. На Камерън всички филми са крайъгълни камъни в киното :)
Roland

Мнениеот robinofloksli » Пет Дек 18, 2009 3:12 pm

е, имаше един който ставаше...
Да не се взема насериозно...
Аватар
robinofloksli
Модератор

Мнениеот Goa » Пет Дек 18, 2009 7:47 pm

Всичко около Камерън щеше да е ок, ако го нямаше Титаник...
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Ивайло Иванов » Пет Дек 18, 2009 9:26 pm

Че какво му е на "Титаник"?::o
— Ого! А пистолет-то не мой! Номер не такой, как у моего… Мой номер начинался с года смерти Лермонтова, а этот… с года рождения Пушкина…
Аватар
Ивайло Иванов

Желаещи за посещение?

Мнениеот Goa » Пет Дек 18, 2009 9:33 pm

Търсят се желаещи за посещение в неделя по обедно време (стига да има билети). Далаверата - Бобсън ме светна - е следната: 5 човека плащат 60 лева (по 12 на човек), 10 човека също плащат 60 лева (по 6 на човек). Та затуй се търсят още 8 човека за групов...о посещение :)
Аватар
Goa
Модератор

Re: Желаещи за посещение?

Мнениеот Malinov » Пет Дек 18, 2009 9:38 pm

За неделя за 17ч. има 5 човека (и жени има вътре де) :)
Malinov

Мнениеот Roland » Пет Дек 18, 2009 9:50 pm

Силно ме съмнява да има места. Вечерните прожекции са изкупени до сряда включително, а неделя е неработен ден, та следобедните няма да са по-добре. Пък точно на 3д филм е важно човек да е назад и в средата...

Титаник е шедьовър бтв.
Roland

Мнениеот Goa » Пет Дек 18, 2009 9:51 pm

Чак за 17? Е, може и тогава... обаче дали ще има билети?!?
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Goa » Пет Дек 18, 2009 9:52 pm

Да, вероятно няма да има билети.
Титаник е лайното на челото на Камерън бтв. Няма да споря за това :D
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Roland » Пет Дек 18, 2009 10:03 pm

И аз, по две причини:

1. Това е темата за Аватар.
2. Нямаш как да защитиш позицията си :)
Roland

Мнениеот Бобсън » Пет Дек 18, 2009 10:55 pm

Аз в четвъртък го гледах в 1400 на IMAX.
след това го гледах същия ден в 2020 на съшия IMAX...
и пак искам.

Гледайте на IMAX, който може.

Камерън не е направил за киното колкото Чаплин е направил преди години.

Радва ме това, че тази година най-баш Жанъровия филм не е 2012...
Бобсън

Следваща

Назад към Общи дискусии