Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

Само заспалите, СТАНИ!

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

Re: Само заспалите, СТАНИ!

Мнениеот Кал » Вто Фев 17, 2009 6:53 pm

Davie Написал:
-------------------------------------------------------
> Калине, ако обективно имаш аргументи, че авторите
> като колектив (защото това е колективна творба или
> и тук не си съгласен?) правят дебют с нея, давай
> ги. Не виждам смисъл да кажа нещата още 100 пъти
> по 100 различни начина, докато ти евентуално се
> съгласиш с някоя моя формулировка.

Не, не. Няма да стане така. След като не си видяла аргумента на Иво по-горе: каква гаранция имам, че ще видиш какъвто и аргумент (ОЩЕ!!!) да ти изкарам аз? Простичко речено: що да си губя времето?

Присъединявам се към "социалния експеримент" на Дилян, чакам Юри да каже какво мисли за облога... и се връщам към другите си дела.
Човешката библиотека е:
~ място, на което книгите сбират човеци;
~ отворена за всеки.
:)
Аватар
Кал

Мнениеот Davie » Вто Фев 17, 2009 8:21 pm

Дебютен ли е албумът на група със сменен фронтмен, след като има 10 албума (примерно) зад гърба си, но сега е с 1 нов човек = цели 20% промяна в състава. Да, това може да е първата проява на фронтмена като певец, но не е обективно да номинираш фронтмента за колективната творба - а именно албума на цялата група.

Та, видях аргумента на Иво (чета достатъчно внимателно). Не съм съгласна с този аргумент. Изказах собствено мнение, дадох пример. Не ти е достатъчно.

В последните 20-ина години е наградено само едно съавторство - на Марина и Сергей Дяченко. Такова чудо като номинация на голям екип автори за книга, в която част от тях не дебютират, няма в историята на Еврокона.

За да спрем да си губим взаимно времето (защото моето си го пазя за нещо много по-ценно), ще попитам директно хората, които са по-запознати с правилата, по които се раздават тези награди, що за номинация ще е това.

П.П. Заради изключително нетолерантния начин, по който отстояваш мненията си, си ме загубил като читател за няколко книги/автори. Днес си на път да ме загубиш за още една. И много ме е яд, защото децата с нищо не са виновни...
Davie

Мнениеот Кал » Вто Фев 17, 2009 8:41 pm

Ще се цитирам:

"не са един и двама пишещите тук, които не умеят да разграничават написаното от написалия го... "

А случаят горе е даже по-зле... читател се отказва от книга, понеже не му харесва какво е написал някакъв друг за нея. Думи нямам. :(

Дейви - поради изключително невнимателния начин, по който пропускаш постове, в които някой вече се е потил да обяснява - губил е ВРЕМЕТО си, мама му стара! - хич не ми пука за какво съм те загубил. Днес ще изгреба всичката мътилка, която ми се е събрала. Който се разпознае в нея, без да съм го замерял нарочно - пада му се.

(Хубаво ли ти е да видиш собствените си фрази, само леко префасонирани? А защо ми ги вкарваш на първо място, тогава?)
Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

Обективно решение

Мнениеот Ендър » Вто Фев 17, 2009 9:03 pm

Тъййййййй....
Загубих повече от 40 минути да изчета всичко и за какво? Спорът дали да се номинира "Играта" си има съвсем обективно решение - ще се допитаме до "Еврокон" като организация дали в категорията "ДЕБЮТ" се допускат подобни творби. Толкоз. Доколкото зная, Дейви вече е оформила запитването, в което казусът е подробно описан, и довечера ще го прати.

Що се отнася до номинациите - мога да поема ангажимента ИЗВЪН ТОЗИ ФОРУМ да говоря с хората, които вече имат опит в подобни гласувания, дали ще намерят време да организират нещо подобно и сега.

Що се отнася до формата на гласуването - според мен е най-разумно за тази година да се гласува не по клубове/фензини (всеки с два/три/пет гласа), а индивидуално. Причината е следната: много по-бързо може да се организира РАЗГЛАСЯВАНЕ на факта, че на този и този сайт може да се гласува, отколкото да се организират подобни обсъждания и гласуване във всеки един клуб/фензин. А за догодина - да протече спокойно обсъждане коя форма за номиниране е най-обективна и да се приложи тя.
Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш...
Ендър

Re: Обективно решение

Мнениеот Кал » Вто Фев 17, 2009 9:23 pm

Аз ще приема решението на организаторите на Кона - Иване, ще те помоля обаче да ми препратиш кореспонденцията ви с тях, да знам как точно сте представили случая. Или направо да я публикувате тук, като отговорят.

Мерси.
Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

Мнениеот Goa » Вто Фев 17, 2009 10:20 pm

Това мнение не е насочено конкретно към някого, макар че отговарям накратко на Калин само в първия абзац: Прочел съм го, не се опитвам да си говоря с абстрактни опоненти. Така съм схванал нещата, така съм отговорил. Аз искрено не разбирам какво в книгата на Мартин може да откаже един съвестен читател повече, отколкото в Еднорога, Играта или Бленуващите кристали. Дълбоко не разбирам и никакви обяснения досега не са ми помогнали. НО ТОВА Е ЛИЧНО МОЙ ПРОБЛЕМ И МОЛЯ ДА НЕ ПРИКАЗВАМЕ ПОВЕЧЕ НА ТАЯ ТЕМА ТУК.

Към същината на постинга. Опитвам се все още да пиша тук, но много скоро може и да се откажа. Може да се откажа и да се срещам с когото и да било, да ходя на каквито и да било сбирки, да участвам в каквото и да било. Заради всички, които са писали, без изключение, в момента чувствам огромен срам, че съм част от фендъма. Изчетох всичко и не намерих нито едно хубаво мнение, нито едно едничко. Всички варират от прикрито раздразнени до потресаващо злобни. И нито едно мнение, изказано с разбиране, с човещина. С положителна или поне неутрална нагласа.

Не искам да прибързвам, затова сега обмислям дали да го направя и да оставя само кореспонденциите, евентуалната работа по Човешката, ТФ и каквото там още изникне, но нищо, което предполага изказване на мнения, срещи, размени на реплики, изобщо феновски контакти, различни по съдържание от извършване на някаква конкретна работа. Ох... тук изтрих куп излишни писаници, кой го е еня. Вижда се ясно, че всеки го е еня само за себе си, ако и понякога да се твърди друго. Срам, срам... Колко много хора досега сме изгубили и никой от нас не е научил грам нищичко...
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Davie » Вто Фев 17, 2009 11:16 pm

kalein Написал:
> Ще се цитирам:
> "не са един и двама пишещите тук, които не умеят да разграничават написаното от написалия го... "

А сега аз ще те цитиран абсолютно дословно:
"Имам си принцип: ако авторът се държи зле, все ми е тая колко добра му е книгата. Затова ще гласувам ПРОТИВ."

Значи ти може да си против по извънлитературни съображения. А аз нямам правото (оттук нататък) да подхождам негативно към фанатично "промотираните" от теб книги след като съм имала литературно разочарование с една от тях?!?

Четох всичко внимателно, Калине. Теб те препрочетох цели 2 пъти, за да открия някакви читави аргументи за дебютантство. Казваш, че ЧАСТ от авторите в колектива пишели за пръв път. Хубаво. Казах си моето мнение защо това не ми се струва достатъчно основание. Ти не искаш да приемеш дори наличието на друго мнение (не казвам да се съгласиш с това ). Вместо това излизаш с евтини номера, че не съм те чела достатъчно внимателно.

Не видях нито една моя префасонира фраза в последния ти постинг към мен, Видях само поредната доза незаслужено излята злоба. Не забравяй, че никой не е длъжен да се съобразява с твоите лоши настроения, така че вземи си коригирай тона.

Спирам дотук, защото няма да си плюя на доброто възпитание заради теб.
Davie

Мнениеот Кал » Вто Фев 17, 2009 11:26 pm

"Заради изключително нетолерантния начин, по който отстояваш мненията си, си ме загубил като читател за няколко книги/автори."

"поради изключително невнимателния начин, по който пропускаш постове, в които някой вече се е потил да обяснява (...) хич не ми пука за какво съм те загубил."

;)
Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

Мнениеот Кал » Сря Фев 18, 2009 12:09 am

Ето и фактите около дебюта в "Играта":

[quote]Като автори, Маринела Тенева, Станислава Тонева, Иво Мандов, Диян Илиев - първите 3-ма са илюстратори в Шахтата, но не са автори и не участват в Аурелион, на Дидо, това му е първо участие въобще.[/quote]

Маринела е сред основните създатели на сюжета и е един от двамата главни вътрешни редактори - заедно със Стефан Василев са работили по всяка дума, на всяка от последните три редакции (за предните не мога да кажа). Не помня коя героиня в книгата е "нейна" - мога да питам.

Станислава отговаря за Антарес.

Диян - за Тунторий и (заедно със Стефан) за техническите изобретения.

За Иво не съм сигурен - май "води" Кардам. Също мога да питам.

Надявам се да е от полза, като се прави запитването до Евроконците. (И Дидимус преценява дали да гласува за "Играта". :P )
Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

Мнениеот Ендър » Сря Фев 18, 2009 12:49 am

Пич, няма "случай". Има факти - излязла е книга, която е написана от няколко автора, за част от авторите това е първа публикация.
Нали не бъркам фактите?
Е, питанката е: Правилата на ЕВРОКОН позволяват ли тези автори да бъдат номинирани в категория "ДЕБЮТ".

Това беше обективното.

А сега субективно - ако аз съм на мястото на "старите" автори в колектива ще се почувстват прецакан, пренебрегнат, низвергнат и забравен. Ако аз съм от старите автори в колектива и съм един от създателите на идеята "Светлини сред сенките" логично бих се запитал с какво новопривлечените към идеята са по-добри от мен, та да бъдат номинирани (и поради естеството на категорията "Дебют" да бъдат наградени) за някаква награда за творба, която сме писали заедно, при това да бъдат номинирани те, а не аз?
Хайде, Калине, замисли се и за тези хора, а? И не ми излизай с номера, че тези хора са толкова отдадени на каузата, че не биха обърнали внимание. Слез от облаците, излез от тълпата безсмислено протестиращи за щяло и нещяло и... welcome to real life, mister Nenov.
Ендър

Мнениеот Кал » Сря Фев 18, 2009 12:55 am

Иване, не ми е много ясна поантата на последния ти пост - много постмодернизъм вкара с препратката в края, особено за такъв късен час... пък и защо се опитваш да мислиш вместо хора, които дори не познаваш, не чатнах...

...ама вече няма значение.

Тоест - [i]още[/i] мъничко, и няма да има значение. ;)
Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

Мнениеот halleck » Сря Фев 18, 2009 7:41 am

Каква огромна тема за глупости ... Все повече се убеждавам, че ако някога отида на Еврокон самостоятелно ще ми е през оная работа кои как е гласувал. На този няма голям шанс да отида защото не ми се пътува сам.
А по въпроса за дебют бих номинирал на случаен принцип всичко различно от Мартин , защото него съм го чел :)
halleck

Мнениеот Goa » Сря Фев 18, 2009 8:53 am

Опс... сложих копи-пейст на дебютните книги, обаче обърках темата :) пък не мога да си изтрия постинга.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Ендър » Сря Фев 18, 2009 1:40 pm

Калински, зарежи постмодернизма. Много добре си ме разбрал, защото си интелигентен човек. Имах два въпроса и ти не отговори на нито един. Отговори ми простичко, са "да" или "не", за да няма недоразумения:
1. От обективната част - така изложените факти отговарят ли на истината?
2. От субективната част - замислял ли си се как ще се почувстват "неновите" автори? Човеци са все пак, нали?
Ендър

Мнениеот Кал » Сря Фев 18, 2009 1:52 pm

1. Да.

2. Да. Да.
Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

Мнениеот kopo » Сря Фев 18, 2009 3:09 pm

Благодаря за споменаването, но заслугата е само и единствено на Дидо, аз отговарям само за недоволните от резултатие. (За разлика от мен той е възпитан човек и не псува на месо.)
kopo

Мнениеот Goa » Сря Фев 18, 2009 4:36 pm

Окей де, но може ли да се ползва формата? :)
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Deyan » Сря Фев 18, 2009 4:59 pm

Може, но аз в момента правя нещо по-добро.
До ден-два ще е готово
Deyan

Мнениеот Goa » Сря Фев 18, 2009 5:26 pm

Така кажи! (tu):)-D
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Goa » Чет Фев 19, 2009 10:11 am

[url=http://www.esfs.info/Eurocon_Running_Guide_draft_June_07%7EEnglish.doc]Видяхте ли тоя документ? : )))[/url]
Аватар
Goa
Модератор

Предишна

Назад към Общи дискусии