Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

Самодейците като напаст

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

Re: Самодейците като напаст

Мнениеот Bogdanov » Сря Апр 15, 2009 9:31 pm

Anyone - нищо лично, но имено заради писания и мисления като твоето, не искам да имам никакво вземане даване, различно от Бира и картофи, с "фендъма".
Bogdanov

Мнениеот Мартин » Чет Апр 16, 2009 10:53 am

Аха, ето че опашката на крушката взе да се показва.

Първо - Фиктивна регистрация с фиктивен мейл.
Второ - няколко невинни включвания.
Трето - плюене на лична основа.

Ако не беше толкова съшито с бели конци щях да си повярвам, че съм пророк...:D
Определено картината става все по-тъжна.
Вече съм в очакване на поредната "сензация"...
Мартин

Мнениеот Anyone » Чет Апр 16, 2009 6:06 pm

Мартин Написал:
-------------------------------------------------------
>> Вече съм в очакване на поредната "сензация"...

Няма да има подобна, повярвай. ;-) Щеше да ми бъде интересно къде го видя плюенето на лична основа, но... нямам повече време за губене.
Anyone

Мнениеот Goa » Чет Апр 16, 2009 7:15 pm

Bogdanov Написал:
> Anyone - нищо лично, но имено заради писания и
> мисления като твоето, не искам да имам никакво
> вземане даване, различно от Бира и картофи, с
> "фендъма".

Защо бе, Богданов, толкоз ли е застрелян фендъмът?
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Мартин » Чет Апр 16, 2009 8:39 pm

Който няма време за губене - да нe си го губи (времеспестяващ съвет от Мартин). X(
Тука, обаче сите сме от другата категория. Сори.

Гоа, ти също ма втрещяваш понякога... от време на време си седя и се питам - абе Гоата ли нещо или аз нещо... (:P)
Мартин

Мнениеот Goa » Пет Апр 17, 2009 12:10 am

еми явно ти нещо... ;)
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Eugen » Пет Апр 17, 2009 3:05 pm

Ъ-ъ-ъ-ъ... че фендъмът не е самодейност, бря?
Кого от неговите членове не би нарекъл самодеец?
Време е за антифендъм!
Eugen

Мнениеот robinofloksli » Вто Апр 21, 2009 11:33 am

@Martin
Това не е пророкуване, а въпрос на време. В Дирника забраниха авлиите, стана скучно, сега фатжиите тука ни напъплиха... Боя се, че това е само началото...
Що усилия хвърлихме в Дирника да му даваме материал да се пени и съска, че да си остане само там... всяко зло за по-зло...
Да не се взема насериозно...
Аватар
robinofloksli
Модератор

Мнениеот Eugen » Вто Апр 21, 2009 2:15 pm

Та, Ендър, кой във фендъма, да прощаваш, не е самодеец?
Генерала е военно образование. Ивайло Рунев е бил химик, какъвто, между другото си и ти.
Е, да - малко по-обръгнати самодейци, но самодейци.
Няма да се цупите, нали? Някога ми разпрявахте, че организаторите на разни конкурси не били длъжни да знаят това-онова, щото не били професионалисти, а самодейци, нали така?
Агоп Мелконян беше професионалист, но е станал такъв за мноооого дълго време и с цената доста работа и усилия, ама за беля - не признаваше много-много фендъма.
Сега един или друг фен се представя като такъв някъде си и съвсем логично е фендъма да го подкрепя и да застава зад него.
Така, че - подкрепяйте си хората!

А аз си стоя отстрани и гледам сеир! :)))
Eugen

Мнениеот Мартин » Вто Апр 21, 2009 3:02 pm

@Робин,
Ти си нема работа...
Мартин

Мнениеот kopo » Вто Апр 21, 2009 9:06 pm

Гледай отстрани, но спазвай старото правило на табладжиите - кибика мълчи.
kopo

Мнениеот Любо Николов » Пет Апр 24, 2009 3:30 pm

Абе, хора!
Вие ме побъркахте.
Може би не го забелязвате, но за страничен човек да изчете всичките тия шест страници си е жива мъка. Дълбоко се извинявам - не се обиждайте, моля ви от сърце - но други думи нямам: това е някакъв диалог между луди.
Още веднъж ме извинете, за Бога. Но наистина не виждам нищо друго, освен сблъсъци на никове, всеки един с хипертрофирано его, което крещи "Аз, аз, аз". Всичко това прикрито със смокиновия лист на загриженост за българската фантастика (такава, каквато "Аз, аз, аз" я разбирам).
Като ви се прави нещо за българската фантастика - правете. Издавайте - ако щете като диаболичния Емануел Икономов, ако щете - като някой по-достоен според вас човек. Или пишете. Вършете нещо. Само не се втурвайте с копия срещу великани, които всъщност не са великани, а вятърни мелници, а при по-внимателен оглед и мелници няма.
Уверявам ви, унищожаването на статуите на Буда в Бамиян не е допринесло с нищо за славата на Аллах.
Любо Николов

Много...

Мнениеот taumaster » Пет Апр 24, 2009 3:43 pm

... точно казано, благодаря ти, Маестро! Но все едно си го казал на вятъра, ако ме разбираш какво искам да кажа.
taumaster

Мнениеот Lazy! » Пет Апр 24, 2009 3:44 pm

Хубав призив. Възниква обаче въпросът - защо да пишем, след като най-добрият български писател фантаст не е написал нищо през последните 20 години? Някой страничен наблюдател резонно би се запитал: заслужава ли се изобщо да се пише при такива обстоятелства? Всяка една общност, от която се очакват резултати, трябва да има своите герои, хора, които да дават личен пример. А при нас какво се получава?
Lazy!

Мнениеот Любо Николов » Пет Апр 24, 2009 4:43 pm

Лейзи,
Благодаря за хубавите думи, но явно просто не съм най-добрият. Защото най-добрият пише. Надигат се толкова добри автори, че е трудно да се изброят. (Започнах и го изтрих - много са наистина.)
А аз се забатачих в онова безумно Толкиново начинание, което за 10 години е дало само три глави и един куп записки.
Любо Николов

Мнениеот Goa » Пет Апр 24, 2009 6:08 pm

Дали правилният въпрос е "Защо да пишем"? Може би по-близо до целта е "За кого да пишем"? А Любо е както винаги прав - тези, които наистина го правят, не се тормозят от въпроси, на които отговорът или липсва, или няма да им хареса.

Използвам случая да задам на Любо Николов един страничен въпрос: Пазиш ли оня бисер, който прочете на Софкон 2005 по повод налудничавите намерения за промени в българския език, узаконяващи нов правопис? Ставаше въпрос конкретно за въвеждането на нови думи, образувани от сливане на предлог и съществително, или предлог и глагол например. Текстът, който прочете тогава, изключително добре демонстрираше глупостта на тези намерения, богатството на нашия език и важността да го владеем добре, а като гледам правописа на повечето щъкащи из интернет, не би било лошо да го извадим малко на показ :). Редовно вече се пише "неможе" като една дума, или "ставай те" като две... и това далеч не са най-лошите примери.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Goa » Съб Апр 25, 2009 11:15 am

Ха, я да продължа с оф-топика малко :). Случайно или не, но точно сега попаднах на [url=http://goamaster.hit.bg/Sofkon.htm]НЕЩО[/url], което бях забравил, че съществува :). Мислех, че съм загубил програмата безвъзвратно.

Ех, хубави времена бяха :). Без да звучи като самохвалство, все още смятам, че до момента това е събитието с най-добра програма от най-новата история на фендъма.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Bogdanov » Съб Апр 25, 2009 12:45 pm

Goa Написал:
> Ха, я да продължа с оф-топика малко :). Случайно
> или не, но точно сега попаднах на НЕЩО, което бях
> забравил, че съществува :). Мислех, че съм загубил
> програмата безвъзвратно.
>
> Ех, хубави времена бяха :). Без да звучи като
> самохвалство, все още смятам, че до момента това е
> събитието с най-добра програма от най-новата
> история на фендъма.

Да ти допълня офтопика - след първите няколко лекции, това прерастна в един от последните КОПОни. Определено беше много хубаво.
Bogdanov

Мнениеот Goa » Съб Апр 25, 2009 3:33 pm

...Разбира се, изключвам Еврокон 2004, което беше събитие от друг мащаб :)
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот robinofloksli » Пон Апр 27, 2009 10:59 am

Любо Николов Написал:
> Абе, хора!
> Вие ме побъркахте.

Тогава защо четеш това? И аз се побърквам от врясъците в една детска градина и точно поради това не ходя на такива места. Ти защо четеш нещо което те побърква?

> Може би не го забелязвате, но за страничен човек
> да изчете всичките тия шест страници си е жива
> мъка.

Може би не го забелязваш, но тези шест страници нито са писани от странични хора, нито в рамките на 20 мин. Някои теми продължават с години. Защото са интересни на хората които участват в тях. Четенето Не е задължително, само защото темата ти излиза с червени буквички.

> Дълбоко се извинявам - не се обиждайте, моля ви от сърце - но други думи нямам...

От какво да се обиждаме? От още едно мнение? Ако се засягахме от всяко едно различно мнение досега да са ни затворили в лудницата. Някой би отбелязъл че тъкмо там ни е мястото, но аз мисля че на целия останал свят му е там мястото. Въпрос на виждане. Не вредим никому, не сме агресивни, нито опасни.

> това е някакъв
> диалог между луди.

На нас си ни харесва! Инак не бихме писали с такова настървение, нали? На кой му пука как изглежда отстрани? Не спорим за да изглеждаме някак си...

> Още веднъж ме извинете, за Бога. Но наистина не
> виждам нищо друго, освен сблъсъци на никове, всеки
> един с хипертрофирано его, което крещи "Аз, аз,
> аз". Всичко това прикрито със смокиновия лист на
> загриженост за българската фантастика (такава,
> каквато "Аз, аз, аз" я разбирам).

Всеки вижда това което може и това което е склонен да вижда. Аз виждам други неща. Знам със сигурност, че някои странични читатели също виждат нещо повече от сблъсък на никове. А това - аз аз аз пък никой освен теб не го вижда. Чудесно е да се обвинява в егоизъм и да се изтъква че всичко е само думи, а работа - за две пари никой не свършил. Но това също е банално до смърт и също така - лишено от всякаква конструктивност.

> Като ви се прави нещо за българската фантастика -
> правете. Издавайте - ако щете като диаболичния
> Емануел Икономов, ако щете - като някой по-достоен
> според вас човек. Или пишете. Вършете нещо.

Ами правим. Защо реши че не правим? Само защото не виждаш нищо повече от борба на никове? Е, сори - че това което правим не се е разчуло до твоята камбанария...

> Само не се втурвайте с копия срещу великани, които
> всъщност не са великани, а вятърни мелници, а при
> по-внимателен оглед и мелници няма.

При по внимателно вглеждане има не мелници, а един неприятен субект когото всички дружно мразим. и не сме го погнали с копия, а търсим начин такива субекти да не ни касаят по никакъв начин. За да не е неясно - НЕ ГОВОРЯза ЕИкономов, той си има своите грехове, но пък си има и доста плюсове, които аз като фен и писател уважавам.

> Уверявам ви, унищожаването на статуите на Буда в
> Бамиян не е допринесло с нищо за славата на Аллах.

За момента не, но вярата не е моментно явление. Уверявам те че след стотина години ефект от това унищожение ще има, при това чувствителен.
Да не се взема насериозно...
Аватар
robinofloksli
Модератор

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии