Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

Представяне на сборниците "Златен кан"

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

Представяне на сборниците "Златен кан"

Мнениеот Кънчо Кожухаров » Нед Авг 16, 2009 1:09 pm

В четвъртък, 20 август от 7:30 часа вечерта в клуб „Иван Ефремов” ще бъдат представени трите сборника с най-добрите произведения, изпратени за международния конкурс за фантастични разкази „Златен кан”. Сред тях са и шестте разказа, които отделните класации на петчленното жури определиха като най-добри и ще бъдат наградени на 29 август на едноименния фестивал в Благоевград.

В сборниците са включени 19 произведения от български автори, 7 от руски, 2 от азърбайджански, 2 от беларуски, и по един от представителите на Аржентина, Израел, Индия, Италия, Испания и Казахстан.

Коричната цена на всеки отделен том е 10 лева, но на представянето в четвъртък феновете ще могат да го купят за 9 лева, а целия комплект – с 5 лева отстъпка, т.е. за 25 лева.
Кънчо Кожухаров

Re: Представяне на сборниците "Златен кан"

Мнениеот кънчо кожухаров » Нед Авг 16, 2009 2:06 pm

В журито участваха:

ДАРИНА АНАСТАСОВА, литературен критик, водеща на предаването „Артефир” по БНР;

БОЖКО БОЖКОВ, професионален преводач и преподавател по полски език, бивш културен аташе във Варшава;

ТОДОР ТОДОРОВ, професор по международно частно право и бивш конституционен съдия;

НИКОЛАЙ ТЕЛЛАЛОВ, писател-фантаст (тетралогията „Да събудиш драконче”, „10-9” и др.);

НИКОЛАЙ НИКОЛОВ, професионален фен и един от издателите на Интернет- списанието Stsrlighter.

Конкурсът ме накара да се чувствам щастлив, защото прочетените разкази ме убедиха, че днес българските писатели-фантасти пишат на световно равнище.

Ето и списъка на авторите и техните разкази по томове. Имайте предвид, че разказите не са подредени според класирането им от журито, което ще бъде обявено на 29 август.

1 том
МИЛЕНА ДИМИТРОВА, България – ВЪЛШЕБЕН ПРАХ, ОМАЕН ДЪЖД
РУНА АРУНА, Индия – ОТСИЧАЩИЯТ СЕНКИ
ЕВГЕНИЙ ДРОЗД, Беларус – ГОЛЯМАТА СКУКА
КАРЛОС СУЧОВОЛСКИ, Испания – ПРОТИВ ПРОСТРАНСТВОТО И ВРЕМЕТО
ИВАЙЛО П. ИВАНОВ, България – ХВЪРЧИЛО ЗА ДЕЛФИН
ЯНА КАНДОВА, Азърбайджан – ГОСПОДАРЯТ НА ГРОБОВЕТЕ
МОМЧИЛ ПЕТРОВ, България – ИЗПИТ
ЛИОКО ЛЕСТИКОНА, Русия – ПОДАРЪКЪТ НА КИРИН
ВАЛЕРИЙ БРУСКОВ, Русия – АУКЦИОН
ВАЛЕНТИНА ДИМОВА, България – ЗЕЛЕНИТЕ МИСЛИ НА УТОРПИЯ
ГЕОРГИ МАЛИНОВ, България – ВЕТЕРАН ОТ БЪДЕЩИ ВОЙНИ
КАЛИН НЕНОВ, България – ТРИПТИХ ЗА ЮНАЦИ И ЗЛОДЕИ

2 том
ГЕНОВЕВА ДИМОВА, България – ПРЕКРАСНАТА ВЕЧЕР, КОГАТО УМРЯХ
МАРИНА МАРТОВА, Русия – ИЗВРАТЕНЯК
ВЕРОНИКА БАТХЕН, Русия – ПРИКАЗКА ЗА РЪКАВИЦА
СВЕТОСЛАВ НИКОЛОВ, България – РИБЕНИЯТ МЪЖ
СЕРХИО ГАУТ ВЕЛ ХАРТМАН, Аржентина – СХВАТКА КРАЙ КАМЕННИЯ ПОТОК
ЦЕНКА БАКЪРДЖИЕВА, България – ПРАЗНИК
АЛЕКСЕЙ ЗАЙЦЕВ, Русия – КЛУБ ЗА БЯГСТВО
ХРИСТО ПОЩАКОВ, България – ДУМАТА
ИВАЙЛО ИВАНОВ, България – ХВЪРЧИЛО ЗА ДЕЛФИН
ВЛАДИМИР ЦВЕТКОВ, Беларус – РЕДАКЦИОННИЯ
АНТОНИО БЕЛЛОМИ, Италия – НАЕМНИКЪТ
БРАНИМИР СЪБЕВ, България – ЗЛАТИН И ЗМЕЯТ

3 том
ЛАЧИН, Азърбайджан – КАМА, ТАНЦУВАЙ!
ИЛИЯ БОГДАНОВ, България – ДЕНЯТ НА ЦИКЛОПА
АНДРЕЯ ИЛИЕВ, България – ИСТИНАТА ЗА ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА
БОРЕЯ, България – РЪЦЕТЕ МИ ДА ТЕ...
ЕВГЕНИЙ НЕЧАЕВ, Казахстан – АБСОЛЮТНО БЕЗОПАСНА ПЛАНЕТА
ГЕОРГИ МИНКОВ, България – ЗА МАЛКИТЕ НЕЩА или ЗАЩО КЛАСИЦИТЕ НИ ЛЪЖАТ
ЯНИ СИМЕОНОВ, България – ПОЛЯНАТА
ЛЕОНИД КУДРЯВЦЕВ, Русия – НЕНУЖНИТЕ ВЕЩИ
ЯНИСЛАВ ЯНКОВ, България – КУТИЯ ОТ АБАНОСОВО ДЪРВО
ДЕН ШОРИН, Русия – СПАМ
ЛЕОНИД ШИФМАН, Израел – СЛУЖЕБНО ПЪТУВАНЕ
ЯНЧО ЧОЛАКОВ, България – ВЕЧНОТО ЗАВРЪЩАНЕ
кънчо кожухаров

Мнениеот Bogdanov » Пон Авг 17, 2009 9:39 am

Има ли някакво разделени по стил в различните томове или е както дойде?
Извинявам се за въпроса, но само по заглавията не може да се познае.
Bogdanov

Мнениеот vihra » Пон Авг 17, 2009 10:01 am

1 том - ИВАЙЛО П. ИВАНОВ, България – ХВЪРЧИЛО ЗА ДЕЛФИН
2 том - ИВАЙЛО ИВАНОВ, България – ХВЪРЧИЛО ЗА ДЕЛФИН

Някаква грешка при представянето предполагам?
vihra

Мнениеот muss » Пон Авг 17, 2009 2:40 pm

Грешка е:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=fantasy&Number=1950346196&page=0&view=collapsed&sb=5&part=
muss

Мнениеот robinofloksli » Пон Авг 17, 2009 4:04 pm

Макар че уточняващия линк е достатъчен, да кажа и аз, понеже вече бидох обвиняван в "присвояване на чужда слава" -
- Хвърчило за делфин, плавници за пеперуда (в сбортника ще излезе под името Хвърчило за делфин) е разказ на (Ивайло П.(Петров) Иванов).
- Всички мои творби се разпространяват под името Ивайло П.Иванов, до появата на претендент-съименник.
- Под името Ивайло Иванов се подвизават ужасно много хора (вж Гугъл) - уеб дизайнери, спортисти, преподаватели, писатели, журналисти и тн, сред които е и Ивайло Господинов Иванов известен под псевдонимите - Ойген, Фат Джим, Сама китка и др. Позволявам си да цитирам псевдоними тъй като 1) са измислени от самия него и 2) са разкрити от самия него и не представляват някаква особена тайна, а от друга страна - много хора ще направят недвусмислена връзка с въпросния Ивайло. Ето и нещо като негова страница

http://bgf.zavinagi.org/index.php/%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%BE_%D0%93%D0%BE%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2_%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2

Така че - разлика има и тя е доста съществена, ако и да се съдържа в една буква и една точка.
Да не се взема насериозно...
Аватар
robinofloksli
Модератор

Мнениеот Eugen » Пон Авг 17, 2009 6:10 pm

Това е лъжа!
Една от поредните ти.
Чрез гугълчо наистина можеш да намериш уеб дизайнери, спортисти, преподаватели, сатирици, поети (май си го прескочил умишлено!).
Но за автори на художествена проза, (демек - писатели),ето какво казва гугъл, когато търсиш "Ивайло Иванов" + писател:
http://www.google.bg/search?hl=bg&q=%22%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%BE+%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%22+%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB&btnG=Google+%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&meta=&aq=f&oq=
Eugen

Мнениеот robinofloksli » Пон Авг 17, 2009 7:52 pm

Защо не напишеш - Ивайло+Господинов+Иванов? Още по лесно е. Ако обичаш изчанчените начини - напиши: ивайло иванов + фат. Ако се напъна сигурно ще измисля и още десетина начина да те идентифицирам еднозначно чрез гугъл. Целта на упражнението обаче ми се губи.
Та кое точно е лъжа?
Пиша в гугъл това което пише под заглавието на разказа ти. Защо трябва да добавям и писател, след като ти не си? Според мен де! Не бързай да се самоубиваш...
Аватар
robinofloksli
Модератор

Мнениеот Eugen » Пон Авг 17, 2009 8:47 pm

Забравяш, че всъщност идентифицираме не кой съм аз, а кого сочи гугъл като писателят Ивайло Иванов.
А това, че не вярваш на гугъл, си е само твой проблем! И то - много сериозен :)))
Eugen

Мнениеот Кънчо Кожухаров » Пон Авг 17, 2009 11:28 pm

vihra написа:
-------------------------------------------------------
> 1 том - ИВАЙЛО П. ИВАНОВ, България – ХВЪРЧИЛО ЗА
> ДЕЛФИН
> 2 том - ИВАЙЛО ИВАНОВ, България – ХВЪРЧИЛО ЗА
> ДЕЛФИН
>
> Някаква грешка при представянето предполагам?

Вихре, грешка е, разбира се.

Във втори том е включен разказът "Пътища назад" от Ивайло Иванов (Варненски). Моля и двамата Ивайловци за извинение.

Колкото до въпроса на Иван Богданов, в томовете няма никакво разделение по стил. Разказите в тях са подредени единствено с оглед да се четат с удоволствие.
Кънчо Кожухаров

Мнениеот robinofloksli » Вто Авг 18, 2009 10:43 am

@Eugen
Ти си бил много зле ако си мислиш, че гугъл ще те признае за писател и това е доказателство което всички ТУТАКСИ ще признаят.
Всъщност - размахваш доказателство за болните си амбиции и мания за величие.

Но това мен не ме касае.

Щом искаш да те бъркат с други хора, подписвай се ако искаш и като Иван Иванов. Ако беше написал нещо значимо, хората сами щяха да говорят за теб като за Ивайло Иванов, не да питат постоянно за уточнения
Аватар
robinofloksli
Модератор

Мнениеот Мартин » Вто Авг 18, 2009 12:40 pm

Честито на отличените! Да са живи и здрави :)

Успех на сборниците и разбира се - поздравления към журито за този титаничен труд...

Мартин
Мартин

Мнениеот hanko » Вто Авг 18, 2009 3:29 pm

Поздравления, Кънчо! Огромен труд и то с резултат - за България си е рекорд книгата да излезе преди резултатите от конкурса... Практиката е някъде година по-късно...
Оформлението също бяга от практиките досега. И ми харесва - дотолкова, доколкото успях да увелича картинката и да преценя поразмазаното изображение. Но, живот и здраве, тепърва ще им се любуваме...
Е, понеже съм българин, да намеря и кусур /каква хубава българска думичка(:D / Става въпрос за заглавието - и то на трите тома. По-удачно би било да носят заглавие на някое от произведенията вътре; ако ли пък все пак има някакъв принцип за групирането по томове - заглавието да отразява насоката и да подсказва какво читателят трябва да очаква вътре. Още веднъж поклон от мене - ти показа как трябва да се работи за фантастиката!(tu) :)-D
hanko

Мнениеот robinofloksli » Вто Авг 18, 2009 4:03 pm

Присъединявам се на 99% към гореказаното! 1% не подкрепям поради липса на претенции към заглавието
Аватар
robinofloksli
Модератор

Мнениеот Eugen » Вто Авг 18, 2009 4:08 pm

Пак се правиш на ударен - гугъл никого и за нищо не признава. Това не е енциклопедия, а търсачка. Която търси и намира онова, което други са оставили тук и там в мрежата.
А това, че не вярваш на посочения от гугъл резултат, си е само твой проблем. Много сериозен :D
Eugen

Мнениеот hanko » Вто Авг 18, 2009 4:10 pm

Кой казва, че нямам забележки към заглавието? (:P)Точно това говоря. И за да е по-ясно, ще кажа направо, че "Златна кана" е по-търговско от "Златен кан"X(
hanko

Мнениеот robinofloksli » Вто Авг 18, 2009 4:57 pm

@Eugen...
Брейй, ама верно ли бил търсачка? Аз пък си мислех, че е вид компот...
Но дори да е търсачка, струва ми се, че има определена разлика между това да те идентифицира (при това не еднозначно) по дадена ключова дума и това съдържанието на тази дума да се отнася до теб. Не знам, не знам, ти си х'адвокат, ти по ги разбираш тез работи...

@Hanko
Казах, че АЗ нямам възражения към заглавието и поради това си оставих 1% неподкрепа на думите ти. За всичко останало съм ЗА!
Аватар
robinofloksli
Модератор

Мнениеот hanko » Вто Авг 18, 2009 6:17 pm

(tu)
hanko

Мнениеот Мира » Вто Авг 18, 2009 9:15 pm

Пък на мене чак не ми се вярва!
Сега остава да се сбъдне онова, което Богданов ми пожела;-). 35-то място от 370 също е супер! Разбира се знаех от по-рано, но друго е със собствените си очи е да видя къде се намирам.
Някой по-горе честити на всички, значи и на мен. Благодаря!
А сега отивам да се почерпя :)-D
Мира

Мнениеот Bogdanov » Вто Авг 18, 2009 10:30 pm

За съжаление вроятността да мина в четвъртък става все по-малка и ще задавам въпросът за заглавието тук
1. Защо КАН, след като официално приетото е ХАН, а правилното изписване е КХАН?
2. Кханът е олицетворението на Слънцето /сиреч Тангра/ в нашата религия и би могъл да се приеме, че е и Златен. Но сребърен и бронзов Кхан са пряка подигравка с титлите!

П.С Мира, стана ми безкрайно интересно къде го прочете това за класирането? Мен лично ми е интересен списъка на участниците, за да може да се сравни все пак нивото на участниците. Че гледайки част от публикуваните в сборниците ме обвземат едни мисли...
Но ще дочакаме 28 - само десет бир... дена.
Bogdanov

Следваща

Назад към Общи дискусии