Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

Нов конкурс на издателство "Аргус"

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

Нов конкурс на издателство "Аргус"

Мнениеот Генерала » Чет Авг 17, 2006 10:15 pm

Упълномощен съм да запозная интересуващите се с новия конкурс на издателство "Аргус". Обявата ще излезе и в новия брой на сп. "Тера фантастика", но тъй като то е апериодично издание, а сроковете не са от най-дългите, бързам да уведомя пишещите братя и сестри. И така:

СЕКСИ ХОРИЗОНТИ

Национално радио FM+ и Издателство АРГУС обявяват първия по рода си конкурс за непубликувани български разкази на тема еротика, секс и фантастика.

Дали хората на бъдещето ще запазят сексуалната си природа? Какъв ще бъде сексът във виртуалния свят? Някой ще помни ли какво е представлявал “добрият стар секс”?
Дали човекът ще успее да съхрани своята богата емоционалност, или ще предпочете виртуалния контакт? Или пък еротичните хоризонти на киберпространството ще успеят да обогатят емоционалната интелигентност и ще предложат нови ракурси към сексуалната същност на човека?

Фантастичните произведения, подписани от автора, да се изпращат, придружени с кратка автобиография. Приемат се само четливи копия на пишеща машина, компютърна разпечатка или електронен вариант (изпратен файл по e-mail). Ръкописи не се рецензират и не се връщат.

Награди: първа – 500 лв.
втора – 200 лв.
трета – 100 лв.
Срокът за изпращане на текстовете е 1 ноември 2006 г.

Наградените и избрани сред най-добрите разкази ще бъдат публикувани в антология “Секси хоризонти” от поредицата „Нова българска фантастика“ на издателство АРГУС, а откъси от тях ще се излъчат в ефира на Национално радио FM+.

Материалите изпращайте на адрес:

Изд. АРГУС, 1463 София – пк 5
или по електронна поща: argus@ttm.bg
Генерала

Re: Нов конкурс на издателство "Аргус"

Мнениеот the alvin » Съб Авг 19, 2006 3:58 pm

Е, и това доживяхме, Генерале! Сега като се излее едно виртуално съешавене, една серийна моногамия и литри наносеменца! [s]8-)[/s]
Ще си купя сборника [s]:-}[/s]

the alvin

Мнениеот Burda » Пон Авг 21, 2006 7:14 pm

Лем беше написал нещо по въпроса. А аз очаквам да се пише за сериозната тема и смешно. Също-да се погледне към настоящето с погледа на човек от бъдещето.
[s];-)[/s]

Burda

Мнениеот Мира » Вто Авг 22, 2006 11:22 am

Какво пък, мога да се пробвам. Защо да не?...
Мира

Мнениеот Мира » Чет Окт 19, 2006 12:29 pm

Тук други освен мен ще се излагат ли? Направо се чудя какво да правя?[s]?:-([/s]
Мира

Мнениеот Goa » Съб Окт 21, 2006 12:02 am

Не се чуди, действай [s]:-)[/s]
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Евгени Алексиев » Съб Ное 04, 2006 7:50 pm

Изглежда така, че издателство "Аргус" ще си осигури почти безплатни автори за цял сборник, т.е. срещу 800 лв. (ако раздаде всички награди). А иначе, струва ми се, че още в "Онирофилм" се запознахме с темата преди трийсетина години.
Евгени Алексиев

31-ви декември?

Мнениеот Кал » Нед Ное 05, 2006 8:54 am

Надникнах аз на последна страница на новите "Волни хоризонти" и що да видя - срокът за секси разказите е удължен до 31-ви декември. Някой (Юри?) може ли да потвърди?

Понеже акo е тъй, имам цели два месеца да разбера какво е това "секс" и да развихря въображение...

К:DDD

Човешката библиотека е:
~ място, на което книгите сбират човеци;
~ отворена за всеки.
:)
Аватар
Кал

Мнениеот Burda » Пон Ное 06, 2006 2:15 am

Малко идеи:
хомо и хетеро (тук почти на крачка от текущата реалност, `ма знае ли човек?);
а-, моно, стерео, би, три и поли;
в различни среди; във виртуална среда;
с /в/чрез превъплъщения; със заемане; емпатия и евпатия;
при брой на физиологичните полове различен от психологичните;

Е, няма повече да ви водя за ръчичката или там каквото ви се подава. Има достатъчно талантливи, пък и има време за упражнения
[s]:-}[/s]
Burda

Мнениеот Кал » Пон Ное 06, 2006 11:36 am

"Стереосексуален" звучи плодовито... само трябва да посеем смисъл в него...

Миси!
К:DDD
Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

Re: 31-ви декември?

Мнениеот Мира » Пон Ное 06, 2006 4:39 pm

Абсолютно вярно! Пратих един разказ и ми се обадиха по GSM, че имам време до Нова година да се пробвам с още един. Там е работата, че толкова бързо не мога да превключа на нов сюжет, но идеите, които Burda предложи, са супер! [s]:-)[/s]

Мира

Re: 31-ви декември?

Мнениеот Кал » Пон Ное 06, 2006 4:44 pm

Благодаря! (Явно желаещо-можещите не са били достатъчно...)

Сега, освен да запретнем ръкави, завихрим въображение и направим мазалото пълно...

Вдъхновеем,
К:)

Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

Мнениеот Мира » Вто Яну 09, 2007 7:00 pm

Кога ще можем да разберем резултатите от конкурса "Секси хоризонти"? Щото...[s]:-))[/s]

Мира

Мнениеот deadface » Сря Яну 10, 2007 3:45 am

А възможно ли е срока да бъде удължен още малко? Понеже много исках да изпратя един разказ, а от много работа не смогнах да го напиша навреме...[s]:-([/s]

deadface

Мнениеот Goa » Чет Яну 11, 2007 2:24 am

На днешната тема за влизането в ЕС и връзката му с българската фантастика се зароди следната спонтанна идея: следващият конкурс да е на тема [b]"България и ЕС"[/b]! Така най-после ясно ще се види дали българската фантастика е социално ангажирана и обществено значима, или витае някъде из облаците и не желае да слезе до нивото на читателската реалност [s];-)[/s]
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Кал » Чет Яну 11, 2007 9:55 am

Диляне, помниш ли моята "Приказка за Юнаци и злодеи"? А сещаш ли се по какъв повод е писана?

Не е като да не сме писали по темата. Проблемът е, че темата е 1) прекалено тясна за широко скроения фантаст (аз не се шегувам като казвам, че се чувствам гражданин на света - а в редките мигове на откровение и Човек от Космоса); 2) прекалено взискателна към познанията ни за света, актуалния наш. Хората, които ги имат, обикновено не се занимават с писане на каквото и да е, а с правене - вземете за приемр Ники Близнаков в Пловдив.

Та, не го виждам тоя конкурс, освен с Жоро Малинов и Наско Славов...

Опровергайте ме, разбира се. ;)
Човешката библиотека е:
~ отворена за всеки.
Аватар
Кал

Мнениеот Мира » Чет Яну 11, 2007 6:42 pm

Според мен има два вида читатели: едни, които следят самото действие и са нетърпеливи за края и други, които четат и между редовете / тия са някакви изключения/. На първите, ако им се предложи такава тема има два варианта: или няма да разберат при по-вълнуващо развитие на сюжета за какво иде реч, или я довършат разказа - я - не /моите читатели-изпитатели са от тях/. Обаче... има вероятност сериозното внушение да им влезе подсъзнателно стига да дочетат до края.
Извод: струва си да се пише и на сериозни теми. Има две спънки. Първата - някои теми съвсем не са вдъхновяващи /лично на мен за вдъхновение ми е достатъчна само думата конкурс/. Втората - за сериозна тема, развита във фантастичен разказ, който да се чете с интерес, се иска... всички знаем какво. Ако все пак предложите тази тема, ще се пробвам. [s]:-P[/s]

Мира

Мнениеот Valyo » Чет Яну 11, 2007 7:00 pm

Предлагам алтернативна тема за следващия конкурс: "ЕС и България". Даже условието на конкурса може да включва задължитено първо изречение: "На сутринта след присъединяването на ЕС към Бългрия се събудиох с махмурлук..." :)
Valyo

Мнениеот Мира » Пет Яну 12, 2007 2:09 pm

Супер първо изречение, ама аз като не пия... хептен ще го ударя на фантастика [s]:-))[/s] !
Мира

Мнениеот Valyo » Пет Яну 12, 2007 6:23 pm

И аз не пия, но нали затова сме фантасти. :)

П.С. По-нататък ще се разправя как нашенецът става и си чисти меча. Така де, действието се развива по Симеоново време.
Valyo

Следваща

Назад към Общи дискусии