Начало форум Общи дискусии

Общи дискусии

Нов конкурс на издателство "Аргус"

Място за обсъждане на теми, събития и публикуване на съобщения, несвързани пряко с фантастика, евристика или прогностика

Re: Нов конкурс на издателство "Аргус"

Мнениеот Станимир » Чет Фев 01, 2007 3:57 pm

Кога и къде можем да узнаем резултатите от конкурса "секси хоризонти"?
Станимир

Мнениеот Станимир » Чет Фев 01, 2007 4:01 pm

никъде вече нищо не пише по въпроса!
Станимир

Мнениеот Генерала » Чет Фев 01, 2007 7:25 pm

Най-вероятно на пролетния панаир на книгата.
Генерала

Мнениеот Иван » Пет Фев 09, 2007 2:14 pm

Това само потвърждава какво е отношението на повечето издателства. Обявяват някакъв конкурс. Слагат крайна дата, но не и датата, в която излизат резултатите. И ти само проверяваш през седмица там където си видял обявата.... Но там не пише нищо...
Иван

Мнениеот Goa » Пет Фев 09, 2007 11:46 pm

Ами все пак те самите не знаят предварително колко произведения ще дойдат, колко време ще трябва, за да се изчетат и оценят... Тук е България, не може почти нищо да се планира предварително, всичко е динамично и се изменя бързо. Така животът е по-интересен [s]:-)[/s]
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Генерала » Пон Фев 12, 2007 6:29 pm

По молба на издателите пускам тук обявата за ежегодния конкурс на Аргус. Крайният срок за участие наближава, а може който е видял обяваат в "Тера фантастика", или другаде вече да е забравил...
Издателство АРГУС обявява осмия си конкурс от годишните награди за българска фантастика. Единственото ограничение е пределът на вашето въображение!
Наградите ще се присъждат в категориите роман и разказ само за непубликувани произведения.

Фантастичните произведения, подписани от автора, да се изпращат на адреса на издателство АРГУС, придружени с кратка автобиография. Годишно се приема само по едно участие на автор (възможно и в двете категории). Приемат се само четливи копия на пишеща машина, компютърна разпечатка или електронен вариант (изпратен файл по e-mail). Ръкописи не се рецензират и не се връщат.

Условия:
Роман: до 300 страници (450 хил. знака)
Награда: публикуване в поредицата „Нова българска фантастика“ на издателство АРГУС.
Разказ / повест: до 100 страници (150 хил. знака)
Награди: първа – 250 лв.
втора – 150 лв.
трета – 100 лв.
Срокът за изпращане на текстовете е 1 април 2007 г.

Материалите изпращайте на адрес:
Изд. АРГУС, 1463 София – пк 5
или по електронна поща: argus@ttm.bg
Генерала

Мнениеот Петър » Чет Фев 22, 2007 10:08 pm

Поне можеха да пуснат някаква информация по въпроса...
Петър

Мнениеот Goa » Пет Фев 23, 2007 2:22 pm

Нямат човек, отговарящ за връзки с обществеността [s]:-)[/s] Аз чакам от Министерството на образованието и науката над половин година резултат, ти от едно издателство се оплакваш... [s]:-)[/s]
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Петър » Пет Фев 23, 2007 5:08 pm

Просто съм взел присърце цялото това безхаберие на околние и се опитвам да се боря с него. Затова и недоумявам...
Петър

Мнениеот Goa » Пет Фев 23, 2007 5:21 pm

Аз това се опитвам да обясня - че не е безхаберие [s]:-)[/s] Не е казано никъде, че в еди кой си ден ще бъдат обявени резултатите - точно защото предварително не се знае кога ще са готови и вероятно от издателството не желаят да лъжат хората [s]:-)[/s] Аргус обикновено обявяват резултатите на панаира на книгата, така че може би на този през май ще има резултати (само предположение). Като знам обаче, че точно за този конкурс има повече изпратени творби, може и чак на декемврийския да са готови.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Генерала » Пет Фев 23, 2007 5:40 pm

Абе, батка, "Аргус" няма ли да издадат скоро някоя книга, та да живне оня умрял форум в ДИРа? То не че е тоя не е умрял, ама както е известно в ДИРския форум присъдите се изпълняват през всички сезони...[s]:-}[/s]
Генерала

Мнениеот Мира » Пон Фев 26, 2007 8:57 pm

А...тоя не е умрял. Аз редовно попрочитвам това-онова. За съпоставка с умрял форум ще разкажа един мой любим виц.
Сър Джон и лейди Амалия седят пред камината в своя замък от Викторианската епоха. Той заадълбочено чете вестник с чаша в ръка. От време на време отпива. Тя е с книга на коленете. И така час.
-Сър, - пита милейди - не мислите ли, че за нас е добре да общуваме?
-Да, скъпа.
Лейди Амалия фокусира дълбокомислен поглед. Минава още половин час.
-Сър, на носа Ви е кацнала една муха.
Сър Джон бавно вдига поглед от вестника. Минава половин час преди да отговори.
-Милейди, да не би да намеквате, че съм лайно?
Лейди Амалия учудено след още половин час:
-Сър, оставете мухата по-добре да знае.

Надявам се, че не дразня никого и имате чувство за хумор, когато изтипосам някоя тъпотия. Все си казвам: влизам, чета и без коментар излизам. Ама като ме заяде отвътре да напиша нещо глупаво...[s]:-))[/s]

Мира

Мнениеот Goa » Пон Фев 26, 2007 9:45 pm

Тоя виц ми хареса - много е английски [s]:-))[/s][s]:-}[/s][s];-)[/s]
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Генерала » Вто Фев 27, 2007 4:00 pm

Много си е точен вица, мисля, че никой няма да му се издразни![s]:-)[/s]
Генерала

Мнениеот ПЕтър » Чет Мар 29, 2007 1:23 pm

Какво става?
Вече знае ли се кога ще излизат резултатите?
ПЕтър

Мнениеот Goa » Чет Мар 29, 2007 6:01 pm

Натоварен съм от Аргус да съобщя, че работата на журито е към своя край. Резултатите ще бъдат обявени не по-късно от Пролетния панаир на книгата през май в НДК. Възможно е и да стане по-рано на специално насрочено за целта събитие.
Аватар
Goa
Модератор

Re: офф

Мнениеот kopo » Пет Мар 30, 2007 2:24 pm

Според едно подмятане на Митко Риков, Пролетния панаир на книгата може да е във Варна.

kopo

Мнениеот ABK » Пет Мар 30, 2007 5:10 pm

Първи Салон на книгата – Варна 2007

Асоциация ”Българска книга”, Община Варна и Министерството на културата организират от 29.03 – 2.04.2007 г. в Двореца на културата и спорта за първи път Салон на книгата – Варна 2007 г. На площ от 700 кв.м над 50 български издателства ще представят хиляди свои заглавия. Варненският Салон на книгата е първото национално изложение, което се организира извън столицата от 70 години насам. Той е продължение на традицията в провеждането на книжни изложения в морската ни столица. На 28 юли 1927 г. във Варна е открита първата национална литературна изложба у нас.
Участие в Салона на книгата ще вземат Френският културен институт, Гьоте институт, Културното представителство към посолството на Ислямска република Иран у нас.
Културната програма на Салона на книгата - Варна 2007 г. ще включва премиери на нови заглавия, дискусии, награждаване на победителите на регионално ниво в Националния конкурс за съчинение на тема: “Какво ми дава книгата?”. / Приложение 1 /
В рамките на Салона се организират три изложби. Изложбата “Кирилските азбуки”, обиколила Европа, ще гостува две седмици. Издателство “Бард” ще представи 56 рисунки на младите художници Калина Атанасова, Ертан Мусов, Юлиан Манев и Любомира Стоянова от Варна по книгите на Джон Р.Р. Толкин. Гостите на Салона на книгата – Варна 2007 г. ще могат да се запознаят с илюстрациите на Кирил Гогов, Виктор Паунов, Регина Далкалъчева, Яна Левиева, Николай Алексиев - преподаватели от катедра ”Книга и печатна графика” в Националната художествена академия.
Програмата на Салона на книгата включва и работилница за подвързване на стари книги както игра с талони – “Книгата на моите мечти”. Състезание “100 лева за най–ценните книги от Салона”, конкурс “Най–старата книга в домашните ни библиотеки” и състезание в училищните библиотеки, за ученици от 10 клас са другите съпътстващи инициативи от книжното изложение.

----------------------------------

НДК, 30 Май 2007 г.- 03 Юни 2007, неделя / 10.00 - 19.00 часа
“ПАНАИР НА КНИГАТА”
ABK

Мнениеот Генерала » Сря Май 23, 2007 6:03 pm

Братя и сестри "во фантастике",
упълномощен съм да информирам влизащите в този форум, че на 02.06.2007 г от 16.00 ч в НДК, в рамките на пролетния панаир на книгата ще бъдат обявени резултатите от конкурса "Секси хоризонти"на издателство "Аргус", а също и представяне на нови книги на същото издателство.
Моля да информирате за това всички заинтересовани /участници в конкурса и пр./
Генерала

Генерала писа в дира

Мнениеот Мира » Пет Май 25, 2007 6:35 pm

"Братя и сестри "во фантастике",
упълномощен съм да информирам влизащите в този форум, че на 02.06.2007 г от 16.00 ч в НДК, в рамките на пролетния панаир на книгата ще бъдат обявени резултатите от конкурса "Секси хоризонти"на издателство "Аргус", а също и представяне на нови книги на същото издателство.
Моля да информирате за това всички заинтересовани /участници в конкурса и пр./ Моля също някой да копи-пейстне информацията от тук и да я сложи във форума на клуб "И. Ефремов", защото не ми го приема. Било пълно с вируси ръиаши!!!"

Аз лично се надявам да осигуря присъствие. Освен ако не излезе, че съм много важна за институцията, в която работя, понеже малко ми съкратиха отпуската.
Мира

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии