Литература и други изкуства

Нова книга – Някога бяхме богове

Всичко за изкуството

Нова книга – Някога бяхме богове

Мнениеот Мартин » Пет Апр 01, 2016 9:42 am

Умерено радостен съм, че мога да пусна това съобщение:

В края на месец април предстои да излезе сборникът с разкази „Някога бяхме богове” (издателство „Ерго”). Разбира се, може и да не излезе... :wtf: , но какъвто му е късметът, такъв...

Книгата вече си има корица, като заслугата за това е на Йордан Янков („Благодаря, Данчо!”).

Забъркан е здрав качамак от старо и вехто, ново и зелено. Отдавна имах желание да събера на едно място в хартиен вариант текстове, подмятани по различни конкурси и антологии, с гарнитура от няколко съвсем свежи „парчета”.

Ще се постарая да не досаждам с включванията си тук. За тези, които се интересуват – информация в бъдеще ще може да се намери на фейсбукарската страница на НББ:

https://www.facebook.com/OnceWeWereGods/

Салюти,
Мартин
Мартин

Re: Нова книга – Някога бяхме богове

Мнениеот Мартин » Чет Апр 21, 2016 3:35 pm

Покана за представяне на книгата "Някога бяхме богове" и някои други текущи въпроси :)

Казано накратко - книжката излезе. До седмица ще може да се намери по книжарниците (надявам се).
Засега - със сигурност се намира при Генерала :)

Излизането съвпадна с друго крайно положително събитие - наградите от конкурса "Агоп Мелконян". Подробности могат да се намерят на сайта на "Сборище на трубадури".
http://trubadurs.com/

Представянето на книгата ще бъде на 14 май, събота, от 18.30 часа, в клуб Перото, НДК.
В случая ми се ще да поканя всички, с които сме се виждали по хубави поводи в клуб "Ефремов" през последните 15 години... :)
Не знам, дали това е много или малко, но ще се радвам, ако поне част от "Ефремов" се събере за кратко в Перото. Със сигурност ще бъде интересно.

В представянето следва да вземат участие:
Мартин Христов - ИК "Ерго";
Петър Тушков - преводач, писател, съществена част от "Сборище на трубадури";
Дилян Благов - точно тук Дилян няма да го представям :)

До скоро!
Мартин

Re: Нова книга – Някога бяхме богове

Мнениеот Goa » Чет Май 05, 2016 11:21 am

Четох я и много ми харесва. Препоръчвам на всички любители на качествената фантастика - и научна, и ненаучна.
(Мислех, че съм пуснал съобщение за излизането й тук, ама май не съм :redface: )
Аватар
Goa
Модератор

Re: Нова (е-) книга – Някога бяхме богове

Мнениеот Мартин » Сря Сеп 18, 2019 2:21 pm

Вече може да бъде намерена и закупена като електронна книга от сайта на издателство "Ерго":

https://store.ergobooks.eu/product/nyak ... v-e-kniga/
Мартин

Назад към Литература и други изкуства