Ave,
Няколко споделения, но първо на видно място да изтипосаме първодекемврийския цитат от Вальо Иванов:
„Човешката библиотека“ е сдружение на хората, които обичат книгите, изкуството… и още много други неща.“
Така е
. Всякакви неща. Линковете са от нас. Записването за
„Щури букви“ – от вас.
3-9 март – из земите на северноамериканските индианци хората ще се плацикат в седмицата на електронните книги. Предлагам и ние... да стигнем американците. Заявете електронна
книга от творбите в Чоби и нека четенето се шири свободно!
Достъп има и в
БДЖ ^_^, и в
Читанка, вкл. на
„Ортодокс“„Групата от ада“книга-игра
„Ной“Съответните хартиени издания са налични за поръчка при нас.
5 март, вторник – билети за екологичната постановка
„Земя на копнежи“, която по случайност силно кореспондира с „Багер в пясъка“ от зелените ни разкази. Някои от участниците са Моро; сестрите Димитра и Яна Каневи. При нас е шантавата накъм брутална поетична автобиография
„Малки ръчички“ на баща им, можете да я поръчате. Асоциална поезия и мемоари
.
https://www.zazemiata.org/zemia-na-kopnejiПостапо... Следете афиша на т-р „Сълза и смях“ за следващите издания на екологичния проект.
Психологът Alex Howard обобщава защо емоциите ТРЯБВА :D на всяка цена своевременно да се освобождават от съзнанието и тялото. Всичко следва да преминава свободно, задържането му на едно място е... кхм, пагубно*.
Обновявам и списъка с англоезични материали:
-
разплитане на нервната система; издание на живо от 4 до 8 март
-
разгадаване на травмите
-
разгадаване на травмите – записи от излъчване на живо
-
разнищване на нагласата в отношенията с хората.
До 10 март (неделя) можете да се ненагледате на аудио-визуалната инсталация
„Квантова симфония“ в Царския дворец. Подсказвам, че ако се наблюдава на нивото на някой от „вентилаторите", но по-скоро първо в огледалото, човек ще забележи, че менящата се картина притежава и цвят! За жалост, не са се сетили да лъснат огледалата ;).
В четвъртък билетите във филиалите на Националната галерия са по 2 лв. Има и други интересни временни изложби, вкл. фотографска след касата вляво; дори и някои от абстракциите над стълбището. Изумително е как топлят или плашат някои цветове и комбинации.
Постоянната експозиция е учудващо пленителна и образователна. Мария-Луиза също е била талантлив художник. Освен това на един портрет Фердинанд е изобразен с дълъг и заострен нокът не само на кутрето, но и на показалеца. Все още се намират мъже, които си оставят подозрително... смущаващо дълъг нокът на кутрето.
Националното гласуване за
Еврокон приключи. Любимата ни Мая Бочева-Wicky отдавна се научи да участва, а Весела Фламбурари сигурно се е попиляла от щастие ^_^
Празник и на
Елена Павлова съвместно с Десислава Сивилова + почерпка от
Янчо Чолаков .
Разполагаме с могъщи лични снимки на титаничното българско знаме от границата при р. Резовска, но не е дошъл моментът да ги развеем (а!... те били
обнародвани). Освен отечествена за нас свободата е и лична, също на съзнанието, а и както започнахме настоящия бюлетин – изразява се и в споделяне на творчество, материали и ресурси.
Бяхме свидетели как човек категорично отказва да дойде на наше събитие със свободен, макар и дарителски вход, защото ще се чувства прекалено неудобно, свръхдискомфортно, окаяно и твърде виновно, задето е със силно ограничени финанси в момента, и смята, че не може и не е редно да си позволи. Потресаващо тъжно е на какво сме научени и докъде сме стигнали като пазарно общество, след като в нас са ДЪЛБОКО вкоренени такива нагласи. Не само че ще минем по вероятно доста труден път в процеса, в която сме вложили ограничаващите ни средства, ами и ще страдаме, защото ще продължаваме (не)известно време умишлено да се лишаваме, непосещавайки други събития само защото нашата представа е че нямаме пари. Дори когато организаторите изрично ни канят с разтворени обятия, понеже споделянето, участието и свободата са по-важни от финансовата цена. Нека бъдем солидарни И към себе си*.
Добре че Синергийната мандала (
СМИР) не са свидетели на случката. Затова са измислили бунарната система за ресурсно отблагодаряване.
* И освобождаването на емоциите, и финансовата нагласа са теми, по които работи
Красен Томов.
Записи на звукови приключения от „Тимшел“ за слушане на воля:
тук.
Засега всички без най-скорошния са с гласово въвеждане. Архивът ще се обогатява. Ползвайте, когато НЕ сте зад волана и не работите с машини :>. Може да пробвате с мишочета (бебета, но без слушалки, с качествени тонколони) и да споделите резултата.
Ако някога сте били на събитие с пеещи купи, гонгове или друг вид звукотерапия (Теодосий Спасов), мозъкът помни преживяването и запис е достатъчен, за да задейства благотворния ефект на животворящите честоти, а тялото, клетките носят спомен за звуковата вълна (гайдата и тъпанът са чудесен пример; арменски дудук [винаги кайсиев], диджериду, Hang и пр., и пр.). Можем да изберем да подхранваме оздравителната сила на целебните спомени.
Ако ви се причуват гласове, не са в главата ви, а от пространството край залата :D, неволно доловено.
Последният бюлетин на Хранкооп съдържаше 17 точки. Още преди десетата се бях претоварила и почна наистина да ми се вия свят, на XII вече ми беше призляло (буквално прилошало), а как самият екип се е справил с всичко зад и предшестващо информационния поток не е ясно.
Затова писмото
приключва!
Поздрави,
инж. Димитрова