Начало форум

Търсене

Търсенето върна 8368 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Възобновяване на сбирките

Последно от днес: няма да се възобновяват сбирките на живо. Включвайте се в конферентните сбирки, разговорите протичат по-културно от тези на живо! :D
от Goa
Чет Май 14, 2020 11:46 am

Форум: Организационни
Тема: Възобновяване на сбирките
Отговори: 12
Преглеждания: 1732

Re: Конферентни сбирки?

Ще пробваме и гугъл мийт... само да има време.

Последна информация: сбирките на живо не са разрешени, продължаваме само с конферентните сбирки!
от Goa
Чет Май 14, 2020 11:45 am

Тема: Конферентни сбирки
Отговори: 64
Преглеждания: 8114

Възобновяване на сбирките

Със заповед от министъра на здравеопазването се възобновяват дейностите в културните домове, което включва и сбирките на клуба. Поглеждайки към плана за месец март, виждаме следните теми: 10.03 Кинолектория 24.03 Паралелните светове – Васил Сивов 31.03 Търг на фантастични и други книги Темата от 17 ...
от Goa
Сря Май 13, 2020 1:05 am

Тема: Възобновяване на сбирките
Отговори: 12
Преглеждания: 1732

https://discord.gg/bZ7BJH

Можем да пробваме и тук, но не съм сигурен какво ще се получи - не съм го изпробвал още.
от Goa
Вто Май 12, 2020 4:19 pm

Не успях да разбера накъде водят тези разсъждения, но дано не е към някакви отрицателни изводи. Можем да продължим конферентните сбирки, но трябва да е по друго време, ако действително започнем да се събираме на живо във вторниците. На сбирките на живо присъстват поне 5-6 човека, които не влизат на ...
от Goa
Вто Май 12, 2020 10:54 am

Добра новина - днес в Зуум нямаше прекъсване, може би отново са го махнали временно (имаше вече един период без прекъсвания). Нямам време до утре да разуча някоя от другите опции, благодаря за подробните обяснения, но засега ще направя покана за Зуум. Утре, ако случайно ми остане някакво време, може...
от Goa
Вто Май 12, 2020 12:22 am

Re: Обзорна статия „Современная болгарская фантастика“

Обзор на българската фантастика от Атанас Славов и Янчо Чолаков в ФантЛаб (русkи аналог на http://locusmag.com ) Когда в 1989 году наступил переломный момент в болгарской истории, и началось переустройство старой политической системы, немногие предполагали, каким образом данное отразится на процесс...
от Goa
Съб Май 09, 2020 12:35 am

Форум: Литература и други изкуства
Тема: Българската фантастика извън България
Отговори: 151
Преглеждания: 80193

Значи, можем да пробваме тези 3 опции: - дискорд; - мс тиймс; - гугъл мийтингс. Имам следните въпроси: - иска ли се нещо да се инсталира при всяка от тях? - има ли ограничение за времето на 1 сесия? - има ли ограничение за броя участващи? Което от трите най-добре отговаря на тия въпроси, него можем ...
от Goa
Съб Май 09, 2020 12:32 am

Сбирка на ИКФЕП "Иван Ефремов", 05.05.20
Time: May 5, 2020 07:30 PM Sofia

https://us02web.zoom.us/j/81300114027

Meeting ID: 813 0011 4027
от Goa
Пон Май 04, 2020 6:16 pm

Сетих се и за още нещо - няколко сбирки останаха непроведени и някои от тях можем да ги направим конферентно - например срещата със Сесил Костадинова по повод нейната книга, тъй като тя беше един от хората, които се включиха вчера. (А и аз тая книга я нямам все още, срамота!) Моля те, Сесил, подгот...
от Goa
Пон Май 04, 2020 6:14 pm

Алтернативните реалности впрочем са специалност на valio_98 :) Фантастиката не е ориентирана само към бъдещето, тя се разпростира във всички измерения и посоки. Приемам, че трябва да гледаме напред, но в България една от най-големите ни слабости е,че не обръщаме внимание на историята. Та по тоя пово...
от Goa
Сря Апр 29, 2020 4:42 pm

Можеше и по-добре, но все пак беше първи опит. Ценни бяха включванията със споделяне на екрана на разни интересни работи. За следващия вторник набелязахме: - видеата от самолетни камери, разсекретени от щатите - дали съдържат нещо наистина интересно? - коментар от Вальо Иванов и който още иска; - на...
от Goa
Сря Апр 29, 2020 12:05 pm

Сбирка на ИКФЕП "Иван Ефремов"
Time: Apr 28, 2020 07:30 PM Sofia

Линк за присъединяване:
https://us02web.zoom.us/j/85794306165

Meeting ID: 857 9430 6165

От вас се иска само да кликнете на линка и да следвате инструкциите.
от Goa
Пон Апр 27, 2020 10:42 am

Следващия вторник ще организирам конферентна сбирка - 28 април, 19:30 ч. Тема: "С перо, четка и звезди" - том 3" :) Сбирката ще се проведе чрез платформата Zoom, като аз ще организирам сесия и ще ви дам линк, от вас се иска само да кликнете на линка и да влезете в сесията, не се изиск...
от Goa
Вто Апр 21, 2020 2:48 pm

Модератор ще е домакинът - ако съм аз, аз ще съм. Засега най-добре се оправям със Zoom - за да се присъедините, не е необходимо да инсталирате нищо, само кликвате на линка, който ви предоставям, и готово. Смятам да пробваме следващия вторник - ако хората, харесали постинга във фейсбук, ги броим за ж...
от Goa
Чет Апр 16, 2020 6:23 pm

Конферентни сбирки

Здравейте, От няколко дена в словесната комуникация между членове на клуба прехвърча идеята да си организираме конферентни сбирки във времето, запазено за живите сбирки - вторник от 19:30 ч. Има достатъчно много работещи варианти да осъществим това, стига да има интерес. Мнения? Ако има интерес, нае...
от Goa
Сря Апр 15, 2020 11:54 pm

Re: IN MEMORIAM: Христо Пощаков (1944-2020)

Мир на праха му, помогна на много хора и стори много за българската фантастика. Написа и няколко чудесни фантастични произведения. Радвам се, че успяхме най-после да публикуваме негови текстове в "Тера фантастика" (бр. 19/2019) и че това стана, докато беше още жив.
от Goa
Чет Апр 02, 2020 7:41 pm

Тема: IN MEMORIAM: Христо Пощаков (1944-2020)
Отговори: 1
Преглеждания: 1337

Re: Безплатно четиво по време на коронавирус: алм. „ФантАstika“

Вальо, както винаги, ме е изпреварил с новината :).
от Goa
Чет Апр 02, 2020 7:39 pm

Тема: Безплатно четиво по време на коронавирус: алм. „ФантАstika“
Преглеждания: 908

Повредата на клубния сайт

Както можете да видите на началната страница на сайта, нещо се е случило с кирилицата в текстовете и то обхваща изходния код. Ще се опитаме да го оправим, но има вероятност да е необратимо. Стискайте палци :).
Форумът засега не е засегнат.
от Goa
Нед Мар 29, 2020 10:03 am

Форум: Административни
Тема: Повредата на клубния сайт
Отговори: 4
Преглеждания: 1945

Re: План на клуб „Ефремов“ за март 2020 г.

Внимание! Сбирките на клуба временно се прекратяват поради заповед от съответните органи и предстоящо запечатване на помещенията в ДК "Средец" до второ нареждане. Моля да съобщите на приятели, които може да не видят това съобщение и ще се разкарат излишно утре (10.03) до дома.
от Goa
Пон Мар 09, 2020 6:28 pm

Тема: План на клуб „Ефремов“ за март 2020 г.
Преглеждания: 680
ПредишнаСледваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани