Начало форум

Търсене

Търсенето върна 229 резултата

Върни към разширено търсене

Re: Възход и падение на индустриалната цивилизация

robinofloksli написа:Естественият отбор не работи от 2 хиляди години насам, това рано или късно ще си вземе лихвите.

Защо си мислиш, че не работи?
от ogonommo
Пет Окт 22, 2010 9:05 pm

Форум: Наука и прогностика
Тема: Възход и падение на индустриалната цивилизация
Отговори: 68
Преглеждания: 11412

Re: Писателска работилница

Goa, съгласен съм. Когато човек иска да се занимава и учи, може и сам. Не говорих за такъв вид изолираност. Ясно е, че всички тук ползваме интернет. Но ако един автор е изолиран ще постне ли част от свое произведение някъде, за да се запознае с мненията на читателите? Докато една група от пишещи мож...
от ogonommo
Нед Окт 17, 2010 8:21 pm

Форум: Разкази
Тема: Писателска работилница
Отговори: 51
Преглеждания: 21278

Да, когато говорим за writing workshop-ове. Ако обаче става дума за университетските курсове по creative writing, нещата се изменят. Те вече залагат на идеята, че ще те научат да пишеш. Доколко има полза от тях, и на запад има яки спорове, но това вече е политика на университетите. Декард, на същот...
от ogonommo
Нед Окт 17, 2010 6:09 pm

Факт – от такава писателска работилница не е излязъл нито един известен или що-годе популярен писател А тогава защо все още ги има на запад? Защото са добър начин разни хора, които се мислят за/правят на писатели да изцедят пари от едни други хора, които искат да станат такива. И това с изцеждането...
от ogonommo
Нед Окт 17, 2010 4:56 pm

dimitarson написа:Ок,значи и аз влизам в работилницата:)
А кои са оценителите?

Само ми прати мейла си на лично съобщение и ще ти дам условието. Всички участници в работилницата са едновременно и оценители. Първото упражнение е без оценки и с малко по-особен характер.
от ogonommo
Съб Окт 16, 2010 3:54 pm

Здравей, първото упражнение вече тече, ако искаш мога да ти пратя условието по мейл. На Запад има много такива работилници (не само мейл-базирани, но и класове, в които се преподава, онлайн сайтове за писане и критикуване), но при нас са малко и, да, повечето са в затишие. Целта на тази работилница ...
от ogonommo
Съб Окт 16, 2010 3:17 pm

Re: фюми

Робин, като цяло говоря за поведенчески модели, не за игра на думи и усукване на понятия. Математиката, професиите, жанровете литература клонят към все по-голяма диференциация и специализация. Сега, ако ми се искаше да продължим спора щях да дам следния пример: за един математик литературата (или ак...
от ogonommo
Пет Окт 15, 2010 4:25 pm

Форум: Литература и други изкуства
Тема: фюми
Отговори: 196
Преглеждания: 48567

Re: фюми

а Книгата на Илай е антиутопия тъй като катастрофата там е резултат от обществото което явно е било анти-утопично, инак не би докарало нещата до катастрофа Т.е. би могъл да е антиутопия, ако се развиваше в предполагаемото минало на филма, което, казваш, е антиутопично. Филмът е постапокалиптичен. М...
от ogonommo
Пет Окт 15, 2010 3:43 pm

Форум: Литература и други изкуства
Тема: фюми
Отговори: 196
Преглеждания: 48567

Първите планирани упражнения са лесни точно по тази причина. Засягат повече изграждането на навици и запознаване с процесите на мислене и възприятията. Никой няма да бъде боцкан, за да му взимат кръвна проба. :smile:
от ogonommo
Чет Окт 14, 2010 7:55 pm

Goa, няма да е лесно. Вероятно, ако има интерес към работилницата, процесът ще продължи месеци. Пък и повечето упражнения изискват написването на текст под 1000 думи, което въобще не е много. Важното е да се работи по въпроса.
от ogonommo
Чет Окт 14, 2010 7:01 pm

Първата задача ще бъде поставена утре вечерта (петък, 15 октомври). Всеки, който иска да участва може да ми прати мейла си на лично съобщение. ----- Идеята ми да експериментираме малко с различни упражнения, за да видим кое работи и кое работи наистина добре. Желаещите и имащите възможност да прочет...
от ogonommo
Чет Окт 14, 2010 6:28 pm

Трип, отново, благодаря! :smile: Много добри идеи като за начало. Ако не се лъжа съм чел подобни предложения (от теб или Рол) във форума на Shadowdance или в някоя литературна тема из друг форум. Явно не съм обърнал достатъчно внимание. На мен ми се искаше да пробваме и малки когнитивни експерименти...
от ogonommo
Сря Окт 13, 2010 8:47 pm

Ето линк към колекция от книги за писането, любезно предоставен от Трип: http://dox.bg/files/dw?a=b9669fcb3b Джефри Карвър, писател фантаст, също е дал кратки инструкции за начините на писане, клопките и хитрините, които могат да бъдат намерени тук: http://www.writesf.com/ ----- Предлагам да създаде...
от ogonommo
Сря Окт 13, 2010 8:17 pm

Трип, това е чудесна идея. Опознаването на процеса на писане и как различните хора подхождат към него е жизненоважна. Спомням си, че в някой от предните броеве на Shadowdance четох статия за писането на разкази; мисля да компилирам списък с линкове към подобни материали.
от ogonommo
Сря Окт 13, 2010 6:21 pm

Писателска работилница

За всички, които следят този отдел: Предлагам да направим мейл-базирана (поне засега) писателска работилница, в която да развиваме уменията си. Имам идеи за някои упражнения, Goa направи много интересно предложение, а и всеки, който иска да помогне в начинанието може да драсне няколко реда (или пове...
от ogonommo
Сря Окт 13, 2010 6:02 pm

Re: Извънредна мярка

Е, то и ние сме така. Нали целта е да се научим. :smile:
от ogonommo
Вто Окт 12, 2010 8:16 pm

Тема: Извънредна мярка
Отговори: 16
Преглеждания: 4101

Deckard написа:Ако искаш можем да отворим една "лепкава" тема за целта. :smile:

Това е добра идея. Интересно ми е дали ще се навият и други.
от ogonommo
Вто Окт 12, 2010 6:56 pm

Аз не мисля, че е дълго. Ако един читател се отегчаваше толкова от по-дългите форми как би тръгнал да чете книга? (Да, за форума вероятно е малко по-обемно, но пък е в категорията с разкази и това би трябвало да означава нещо.) Наблюдението ми е, че всеки си има предпочитан начин на писане - някои с...
от ogonommo
Вто Окт 12, 2010 6:34 pm

Re: Нараства ли ентропията?

Трябва да се прави разлика между това което съществува и това което не съществува. Ако си говорим произволно можем да постулираме някакво супер-същество (бог) което пет пари не дава за ентропията и после многозначително да обобщим - о, принципа на термодинамиката не е универсален, защото видиш ли, ...
от ogonommo
Пон Окт 11, 2010 10:11 pm

Тема: Нараства ли ентропията?
Отговори: 101
Преглеждания: 24354

Re: Нараства ли ентропията?

Това за копирането на файловете не го разбрах. Трябва да правим разлика между и идеи и Материални Носители на Идеи (МНИ). По никакъв начин не се нарушават принципите на термодинамиката, въпрос на изразяване е. МНИ взаимодействат с МНИ термодинамично, но това не означава, че и идете взаимодействат по...
от ogonommo
Пон Окт 11, 2010 6:16 pm

Тема: Нараства ли ентропията?
Отговори: 101
Преглеждания: 24354
ПредишнаСледваща

Върни към разширено търсене

Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 5 минути)
На Сря Яну 15, 2020 8:06 pm е имало общо 349 посетители наведнъж.

Регистрирани потребители: 0 регистрирани