Начало форум Административни

Административни

За регистрациите

Теми за организацията и модерирането на форумите. Ако имате оплаквания или предложения - публикувайте ги тук

За регистрациите

Мнениеот Йордан Янков » Вто Мар 02, 2010 8:50 am

Моля, който се регистрира в сайта да се опита да влезе до един ден след това за да знам, че не е робот. Ако има проблеми нека да ми пише на jordan@studio-ya.com

След като съм сигурен че всички проблеми свързани с DNS сървърите са отминали, ще опитам по-нормална и автоматична защита от регистрация на роботи. Всъщност всичко идва от необходимостта за синхронизация на форума със сайта. За съжаление все още не знам как да синхронизрам стиловете им, но май за синхронизация на юзерите горе-долу работи.
Метаморфи от всички Вселени - обединявайте се!
Аватар
Йордан Янков

Re: За регистрациите

Мнениеот Йордан Янков » Сря Мар 03, 2010 1:33 am

мисля че до утре щ есе опарвят неволите около DNS сървърите. Междувременно се опитах да оправя и другите проблеми по регистрацията. Всички които все още имат проблеми с регистрацията и/или влизането да се пререгистрират наново. Този път просто ще трябва да изчакат аз да ги оторизирам ръчно. Преедайте на други хора, които не са видели това съобщение.
Аватар
Йордан Янков

Мнениеот Goa » Сря Мар 03, 2010 3:07 pm

Бяха изтрити няколко проблемни регистрации. Обаче проблемите продължават, за съжаление. При ново регистриране в пощата на потребителя се получава и-мейл "Вашата регистрация чака одобрение". После потребителят бива одобрен и в пощата му се получава същото съобщение, а не ново от сорта "Вие сте одобрен". Съответно потребителят все още не може да влиза във форума.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Гост » Сря Мар 03, 2010 3:12 pm

А, май най-сетне се получи.
Гост

Мнениеот Йордан Янков » Сря Мар 03, 2010 3:16 pm

Goa написа:Бяха изтрити няколко проблемни регистрации. Обаче проблемите продължават, за съжаление. При ново регистриране в пощата на потребителя се получава и-мейл "Вашата регистрация чака одобрение". После потребителят бива одобрен и в пощата му се получава същото съобщение, а не ново от сорта "Вие сте одобрен". Съответно потребителят все още не може да влиза във форума.

Кои са потребителите? Помолих поне имената им да са някакви човешки и близки до българския за да ги разпознавам от спам ботовете. Иначе ги трия.
Аватар
Йордан Янков

Мнениеот Goa » Сря Мар 03, 2010 5:28 pm

Изтрих ги - тези, които се обадиха, че имат проблеми - и им писах да се регистрират наново.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот alvin » Сря Мар 03, 2010 6:01 pm

Регнах се. Най-накрая.
Само да вметна някои неща, които ми правят впечатление:
1/ При регистрация форумът лъже, че и-мейлите не могат да бъдат проверение. Пробвах с всичките си реални адреси, не ги разпозна. Това може да откаже някой по-стриктен случаен минувач. Засега истината е в подминаването на предупреждението.
2/ Никъде във форума няма линк "Регистрирай се", той се вижда само като си в сайта. Ще е много полезно, ако до login има линк към формата за регистрация.

Друго не виждам засега.
палатков лагер за пингвини - анималистична фантаcтика
Аватар
alvin

Мнениеот Йордан Янков » Сря Мар 03, 2010 6:15 pm

alvin написа:Никъде във форума няма линк "Регистрирай се", той се вижда само като си в сайта. Ще е много полезно, ако до login има линк към формата за регистрация.

Имаше, но трябваше да се скрие защото настана недоволство, че имало много бутони и връзки и форума не приличал на стандартните форуми. :rolleys:

Всъщност сега проверих - излезнах от профила си и видях веднага линка за логване (съответно регистриране).

Пак грешка - логина си е логин и там няма линк за регистрация. Иначе все още търся някакво работещо решение да се спират спам ботовете и затова са тези номера за проверка на мейловете. Но гадините пак се промъкват, а както научавам нормалниюзери се спират. Ще търся още решения.
Аватар
Йордан Янков

Мнениеот alvin » Сря Мар 03, 2010 10:48 pm

admin написа:Иначе все още търся някакво работещо решение да се спират спам ботовете и затова са тези номера за проверка на мейловете. Но гадините пак се промъкват, а както научавам нормалниюзери се спират. Ще търся още решения.

С някаква визуална верификация? Captcha? На ботовете май им е трудно да различат разкривена дума, изписана с малки и главни букви... :problem:

Също така забелязвам, че няма бутон "отговор" след всяко мнение, само QUOTE ли е вариант? Не че е лошо, де..
палатков лагер за пингвини - анималистична фантаcтика
Аватар
alvin

Мнениеот Goa » Чет Мар 04, 2010 1:33 am

Има отдолу "Post Reply". Понеже (за съжаление) няма дървовиден изглед, няма нужда от бутон "Отговор" на всяко мнение. Налага се да се цитира поста, на който се отговаря (ако не е последния в кюпа).

btw Надявам се, че не съм изтрил реални юзъри - трия само такива, които приличат адски много на ботове (с един и същи шантав юзър и име и шантави мейл-адреси).
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Goa » Чет Мар 04, 2010 1:37 am

Копо беше одобрен - да влезе в пощата си и/или да пробва да пише във форума, за да видим дали ще стане :)
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Гост » Чет Мар 04, 2010 12:38 pm

Аз самия се регистрирах отново с друг усернейм и не срещнах проблеми. Гоа - много важно - одобрявай потребители САМО от Community Builder - обясних ти как.
Гост

Мнениеот Goa » Чет Мар 04, 2010 2:53 pm

Това и правя, но все още някои потребители срещат проблеми.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Roland » Чет Мар 04, 2010 5:35 pm

Morwen не може да се логне. Името й е същото като ника, доколкото разбирам.
Аватар
Roland

Мнениеот Goa » Чет Мар 04, 2010 6:24 pm

Ще помоля Morwen да се регистрира наново - явно го е направила в периода, когато имаше проблеми с регистрациите. Нейната в момента е изтрита.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Goa » Нед Мар 07, 2010 11:31 am

Една надежда имам: ако е възможно по някакъв начин, да се върнат старите данни от регистрацията на хората. Дата на регистрация, брой мнения, е тези неща. Много е важно. Ако трябва, и на ръка да се върнат едно по едно - аз ще се заема, стига да може.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Deyan » Нед Мар 07, 2010 8:01 pm

Goa написа:Една надежда имам: ако е възможно по някакъв начин, да се върнат старите данни от регистрацията на хората. Дата на регистрация, брой мнения, е тези неща. Много е важно. Ако трябва, и на ръка да се върнат едно по едно - аз ще се заема, стига да може.

Проблемът е че, доста хора (вкл. и аз) са си направили логин различен от на стария сайт и основната играчка е да се направи съответствието.

Иначе всичко може да се направи и е само няколко sql заявки. Примерно: да се вържат старите мнения към новите акаунти, да се актуализира броя на мненията, да се сложи дата на регистрация = датата на първото мнение.
Deyan

Мнениеот Goa » Нед Мар 07, 2010 8:04 pm

Deyan написа:
Goa написа:Една надежда имам: ако е възможно по някакъв начин, да се върнат старите данни от регистрацията на хората. Дата на регистрация, брой мнения, е тези неща. Много е важно. Ако трябва, и на ръка да се върнат едно по едно - аз ще се заема, стига да може.

Проблемът е че, доста хора (вкл. и аз) са си направили логин различен от на стария сайт и основната играчка е да се направи съответствието.

Иначе всичко може да се направи и е само няколко sql заявки. Примерно: да се вържат старите мнения към новите акаунти, да се актуализира броя на мненията, да се сложи дата на регистрация = датата на първото мнение.

Това е добре, дава ми надежда. Тези, чиито дати на регистрация и брой мнения са важни на този етап, сега са си направили същите регистрации, така че би трябвало да не възникнат проблеми от този вид.
Аватар
Goa
Модератор

Мнениеот Deyan » Пон Мар 08, 2010 12:42 am

Остава само някой от администраторите да реши че му се губи времето и да го свърши.
Deyan

Мнениеот Goa » Пон Мар 08, 2010 1:12 am

Де да знаех как!
Аватар
Goa
Модератор

Следваща

Назад към Административни